Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

IEMy dla żony. Wymóg mała obudowa słuchawek.


waski

Pytanie

Witam serdecznie. 

Jakie byście polecili słuchawki pod AK SR25 z małą obudową. 

Żona testowała i:

AK Diana > duża obudowa + ciężkie i wypadają z uszu podczas spaceru. Jako kanapowce ok, ale szukamy konstrukcji uniwersalnej. Pomimo ich gabarytów o dziwo nic nie gniecie. 

Andromeda > ostre krawędzie. Powodują dyskomfort i ból podczas dłuższego słuchania (w uszach trzymają się dobrze i nie wylatują) 

Shure 535 > niby małe ale kat pod jakim wychodzi tulejka gniecie w uszy i powoduje dyskomfort

Shure KSE1500 idealne dopasowanie i komfort ale z racji konieczności noszenia z sobą energizera odpadają.

Fiio FH7, ALO Soras, duże kloce, za bardzo wystają z uszu i podobno są tak brzydkie, że za pieniądze nawet żona nie włoży tego do ucha. 

Prosze o Wasze typy bo kończą mi się pomysły. Budżet powiedzmy max 4,5k (pod uwagę bierzemy również używki), ale wiadomo jak będzie coś fajnego za powiedzmy 1k to super!

Prowadzenie kabla OTE.

Chcemy sprawdzić Meze Rai Penta (może ktoś z Was ma na sprzedaż?). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
5 minut temu, waski napisał:

Prosze o Wasze typy bo kończą mi się pomysły. Budżet powiedzmy max 4,5k (pod uwagę bierzemy również używki), ale wiadomo jak będzie coś fajnego za powiedzmy 1k to super!

Ho ,ho 4,5k ... Musisz ją bardzo kochać.:)

Shanling ME500 lub ME500pe proponuję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakie granie zona lubi? Sprawdź ofertę dunu. Moje dk3001 po balansie z sr25 graly lepiej niz bardzo dobrze. Fajna ,rownie rozrywkowe dk2001 ,czy bardziej liniowe i lepsze technicznie dk3001 pro. Graja sporo lepiej niz sa wycenione

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Loke13 mają grać dobrze i nie wypadać z uszu. Wszystko.

Żonie najbardziej podobało się granie z KSA1500 ale i tolerowała dobrze dźwięk z Andromedy, Diany.

Podsumowując komfort na 1 miejscu, dobry dźwięk na 2, a czy będą bardziej po jasnej, czy ciepłej stronie... nie brał bym tego pod uwagę.

Zapomniałem o jednym z wyznaczników mają nie szumieć z SR25. Wszelakie przejściówki też odpadają.

Myślałem też nad ALO Vega, Cupid.. 

ME500 i Dunu chętnie sprawdzimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawsze tez mozesz zagadać do @The Grand Wazoo i zagadac o valkyrie, albo do @Loke13 ipodpytac o Nemesis😋.

 

Dunu dk3001 pro, czy dk2001 jednak brakuje do andromed,ale  są wygodne i dobrze siedza w uchu. 

Nie mialem Vegi ,ale dorado maja podobna konstrukcje i mimo,że są małe to ciezko bylo o dobry seal. Vegi maja troche krotsza tulejke wiec moze byc dobrze

Edytowane przez Loke13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Loke13 na zdjęciach jedne i drugie wyglądają na duże. 

Mam już opinie mojej żony w temacie Dunu > w żadnym wypadku 😀

@Seler666 przeglądałem oferty. Bierzemy je pod uwagę.

Mam nadzieję iż będą pasować lepiej niż shure 535.

Nie wiecie może na ile obudowa od Shure 535 jest dodobna do obudowy 846? Gabaryt, kąt tulejki. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tanich małe wygodne to Final E3000 i pewnie E4000/E5000. Z tych szczególnie ergonomicznych, które wkładałem do ucha i o nich zapominałem to taką moją poezja były FiiO FA7... brzmienie mogłoby mieć więcej "jaja", ale ciężko o coś przyjemniejszego w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na moje uszy nie były duże, a nie mam takich jak jakiś gacek. Słuchałem ich na stoisku Noble na AVS 2019. Na zdjęciach wyglądają na monstery, ale w rzeczywistości są normalnej wielkości.

 

Django_01.jpg

Edytowane przez Wisting
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam miałem spory problem ze znalezieniem dobrze trzymających się w uchu słuchawek i też mi się wydawało, że mniejsze=lepsze. Miałem malutkie Creative HS-930i i były tragiczne, testowałem różne tipsy i nie mogłem złapać seala, więc je sprzedałem. Sony MH1C - też malutkie, ale jako tako się trzymają, na spacerze dają radę, choć tu kabel sporo psuje, bo to sztywna tasiemka. AKG/Samsung EO-IG955 - większe, lekkie, ale od początku dobrze leżały mi w uchu. KBEAR KB04 - jeszcze większe, zdecydowanie cięższe, a komfort mimo wszystko zbliżony do EO-IG955. KBEAR Diamond są nieco większe niż KB04 i na wewnętrznej części mają wyprofilowanie, dzięki czemu świetnie pasują do mojej małżowiny usznej.

 

TL;DR - Mniejsze nie zawsze okazuje się być wygodniejsze i lepiej trzymające w uchu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@waski widzisz, gdyby nie to że jestem po operacji i unieruchomiony to bym do Rawicza poskoczył, spotkał się z Twoją żoną... Oczywiście dystans społeczny itd :) moglibyście przymierzyć, posłuchać. A jakiej muzyki ucha Twoja żona? 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ale pitolicie, kobita chce malutkie dokanałówki, a polecacie jej duże OTE, które pewnie by jej wystawały z ucha na 5 cm.

 

Finale E5000 i F7200. Tylko nie wiem, jak to dźwiękowo wygląda, ale główny warunek, czyli malutkie i zgrabne pasuje idealnie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności