Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Playstation 5


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Spawn napisał:

Nom ale pokaz ogólnie takie 3 na 10. Prawie wszystko wygląda jak gry z ps4, a najlepiej wypadła jakaś gra ze świata harrego pottera. Liczyłem na jakiś porządny trailer i konkret z God of War a tu ledwie teaser. Słabo.

 

Zgadza się, jednak wszyscy czekali na plansze, którą wrzucili na niecałą sekundę 🤣

Mi osobiście zabrakło jakiś cukierków technicznych, których jeszcze nie publikowano, chociażby trochę samego interfejsu by pokazali więcej. Ciekawi mnie czy nie planują też innych kolorów bo w przeciwnym razie pozostanie obklejanie.

 

To u nas pewnie 2200-2300 na starcie w listopadzie.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie czy warto brać zwykłą czy może lepiej oszczędzić. Ja sobie zdałem sprawę że tak jak na początku kupiłem kilka płytek (unchartedy, The last of Us, jakieś UFC i Driveclub) to ostał mi się tylko ten ostatni, w którego i tak nie gram i napęd w 4 praktycznie nieużywany. Wszystko mam cyfrowo - czy to z plusa, czy z promocji. 

 

Pytanie czy można się spodziewać znowu jakichś slimów/ulepszonych wersji po dwóch latach? 

 

Generalnie dla mnie i tak wyznacznikiem kupna bądź wstrzymania się będzie Gran Turismo 7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz gry na premierę (swoją drogą już oficjalnie potwierdzili podwyżkę na 80 dolarów czyli u nas gry będą po 350zł?) ale ich nie kolekcjonujesz to lepiej kupić z napędem bo gre na płycie kupisz i sprzedasz. Ja tak robię że jak mam ciśnienie to kupuje na premierę, a jak nie to używkę a po przejściu sprzedaje i najczęściej kosztuje mnie to 10-40zł. Przy wersji bez napędu masz tylko cyfrowe wersje a ich ceny są z kosmosu i nie da się ich sprzedać. Często jest tak że robią mega przecenę jakiejś cyfry o połowę ale to nadal jest dwa razy drożej niż używki na płycie które nadal można później sprzedać czasami nawet za tyle co się kupiło....

 

Natomiast jak nie używasz płyt no to wiadomo, że nie ma sensu kupować z napędem :)

 

Slim na pewno bedzie ale bardziej po 3 latach, za to bardziej ciekawy jestem czy będą wersje PRO. Przy ps4 mieli wymówke że dodana obsługa 4k ale teraz to tam chyba nie będzie nic tak oczywistego do dodania. Gran Turismo 7 niby plotka że miało być tytułem startowym ps5 ale skoro nie potwierdzili tego wczoraj to raczej wątpie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, te dylematy. Do tego jak się ma plusa to jeszcze jakieś promocje czasem się trafiają. Tylko potem faktycznie nie idzie odsprzedać więc coś za coś, ale mniej wysyłania i jakoś tak bez płytek jest wygodniej. Ja też na początku tak robiłem że właśnie pudełka kupowałem, ogrywałem i nieraz za tyle samo sprzedawałem (bo to nie nówki tylko gry poniżej 100 a nawet bliżej 50 zł), ale niektóre promki z pss store bywają na tyle ciekawe (gry poniżej 40 zł jak UFC 3, jakieś PESy czy FIFY i tak dalej), że czasem jak to mówią - można zaszaleć i przypisać do dysku czy tam konsoli ;)

Jedynie Gran Turismo Sport kupiłem na premierę i trochę tu poleciałem bo pół roku później już można było kupić za mniej niż 50% ceny. Ale takie RDR2 poniżej 100 jeszcze chyba nie spadło bo bym może wziął. 

Chodzi mi o takie duże gry którym trzeba poświęcić mnóstwo czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Undertaker napisał:

Teraz pytanie czy warto brać zwykłą czy może lepiej oszczędzić. Ja sobie zdałem sprawę że tak jak na początku kupiłem kilka płytek (unchartedy, The last of Us, jakieś UFC i Driveclub) to ostał mi się tylko ten ostatni, w którego i tak nie gram i napęd w 4 praktycznie nieużywany. Wszystko mam cyfrowo - czy to z plusa, czy z promocji. 

 

Pytanie czy można się spodziewać znowu jakichś slimów/ulepszonych wersji po dwóch latach? 

 

Generalnie dla mnie i tak wyznacznikiem kupna bądź wstrzymania się będzie Gran Turismo 7 :)

 

Za różnicę w cenie masz dwa lata subskrybcji plusa. Do tego gry online zawsze wypadały taniej trochę i pewnie po premierze będą cisnąć z promocjami regularnymi dla napędzenia sprzedaży. Kupowanie i sprzedawanie gier jest jakimś argumentem i drugi byłby jeżeli masz sporą kolekcję płyt z filmami BR lub gier. Jeżeli nie, to ja osobiście celuje chyba w digital bo nie wiem czy kiedykolwiek użyłem swojego napędu BR pod telewizorem. Nawet u mnie na wsi nie ma żadnych wypożyczalni płyt więc nie ma dla mnie sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Przy założeniu że kupiłbym jedynie nowe Gran Turismo a resztę gier co najwyżej jak będą w mega dobrych cenach. A inna sprawa że to co dają w PS Plus wystarcza mi z nawiązką. Napęd w PS4 nie używany u mnie praktycznie. No nic, trzeba się będzie zastanowić, do premiery GT7 pewnie trochę czasu jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Ja już kupiłem wczoraj 🙄

To czekamy na reckę i unboxing 😁😎

Myślę, że nie trzeba sie śpieszyć z kupnem PS5. Dobre gry dopiero w przyszłym roku. A wsparcie PS4 jeszcze 3-4 lata. 

3 godziny temu, Adam 76 napisał:

A ja Wam powiem, że  PS5 w Polsce nie kupimy do lutego 2021r. Na premierę i owszem, przyjadą po 2 egz. na jeden Media i tyle. Kto ma znajomego w markecie to kupi a reszta będzie czekać do połowy lutego na kolejną partię. 

Coś w tym jest, bo zaczynają się pojawiać informacje, że następne dostawy w przyszłym roku :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrbudyn napisał:

To czekamy na reckę i unboxing 😁😎

 

Zobaczymy czy się wywiążą z zamówień bo liczba sztuk może być mała.

 

Co do kupowania konsoli na starcie to owszem, nie ma sensu jak się nie ma ciśnienia bo gier na początku zawsze jak na lekarstwo ale z drugiej strony po jakimś czasie coś się tam pojawia a przeceny i slimy to dopiero po paru latach więc w sumie nie ma to znaczenia czy się kupi odrazu czy po 5 miesiącach bo kupuje się to samo i za tyle samo. W każdym razie ja nikogo nie namawiam ani nie mówie, że to ma sens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft kupił całę Bethesdę 😱

 

"Microsoft potwierdził, że w zespołach Bethesdy pracuje 2300 utalentowanych deweloperów z całego świata. Amerykanie zdobyli takie zespoły jak:

 

Bethesda Softworks

Bethesda Game Studios

id Software

ZeniMax Online Studios

Arkane

MachineGames

Tango Gameworks

Alpha Dog

Roundhouse Studios

 

Zespoły są odpowiedzialne za takie IP jak:

 

The Elder Scrolls

Fallout

Wolfenstein

DOOM

Dishonored

Prey

Quake

Starfield"

 

Że tak powiem GRUBO.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszmy się, spokojnie koledzy. Mamy czas na reakcję :)

Na pewno Microsoft chce trochę rynku growego dla siebie, a że ma taki kapitał to może wiele. Ale jak historia pokazała nie raz, Microsoft kupuje, a później się sam rujnuje.

Oby tylko nie zniszczyli rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w gry z Game Passa możesz pykać i bez konsoli. Tablet na andku i sparowany pad. Próbuję tą usługę na sprzęcie konkurencji (tablet Shield).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności