Skocz do zawartości

Playstation 5


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wykorzystują, ale ciszej konsola chodzi ... A wszystkie tytuły exclusive już działają na PS5 ?

Grając w Days Gone nawet muzyki na słuchawkach nie mogę posłuchać, bo słyszę chłodzenie PRO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Palpatine napisał:

One są automatycznie skalowane do 4k?

 

Nie, jest kilka opcji:

 

- gry z bazowego ps4 bez żadnych patchy to gra działa i wygląda tak samo jak na ps4 tyle że nie gubi klatek i przy dynamicznej rozdzielczości nic nie musi obniżać ale poza szybszymi loadingami dzięki ssd ps5 nic nie poprawia. Jak jest blokada na 30 fps to tak tez bedzie na ps5, a jak jest odblokowany klatkarz to będzie 60.

- gry z patchami do ps4pro tak samo jak powyższe tyle że tutaj masz już najczęściej skalowanie do 4k lub natywne w zależności od tytułu

- gry z patchami do ps5 to wtedy mają dodatkowe ficzery typu ray tracing, lepsze tekstury, 60 fps, skalowanie do 4k, różne tryby itp

- gry które niby nic nie mają a jednak coś mają typu cyberpunk. Na ps5 to niby ta sama wersja co na ps4pro ale tam gdzie prosiak ma blokade na 30 fps tam na ps5 jest 60.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpalilem dzisiaj Control tylko żeby zobaczyć jak ta gra wygląda z ray tracingiem na ps5 bo już ją przeszedłem wcześniej na pc bez ray tracingu. Wygląda lepiej, bez dwóch zdań różnica jest zauważalna chociaż nie dramatyczna ale różnica między 30 a 60 fps jest już dramatyczna. Przy 30 fps w tej grze jest taki input lag że mam trudności z celowaniem. Jak bym miał w nią grać drugi raz to tylko 60 fps (ale nie grałbym drugi raz bo to dobra gra ale nic specjalnego)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sony zachęca graczy do pozostania w domach i nadal możemy pobrać Ratchet & Clank za darmo – tytuł jest dostępny dla wszystkich posiadaczy PlayStation 4 i PlayStation 5. To jednak nie koniec akcji i już 25 marca zestawienie darmowych gier zostanie rozbudowany o bardzo ciekawą listę tytułów:

 

Abzu

Enter the Gungeon

Rez Infinite

Subnautica

The Witness

Astro Bot Rescue Mission

Moss

Thumper

Paper Beast

 

Pakiet mogą odebrać wszyscy gracze (nie potrzebujemy PlayStation Plus!) i oferta będzie dostępna do 22 kwietnia – warto nawet założyć konto PlayStation, by po prostu wrzucić pozycje na listę i ograć je w wolnej chwili.

W międzyczasie (od 19 kwietnia) do oferty Play at Home zostanie dodany Horizon Zero Dawn Complete Edition – czyli jeden z wielkich hitów PlayStation 4. Zainteresowani otrzymają wydanie ze wszystkimi dodatkami (w tym fabularną historią). Propozycja będzie aktywna do 14 maja."

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.03.2021 o 20:12, Spawn napisał:

"Sony zachęca graczy do pozostania w domach i nadal możemy pobrać Ratchet & Clank za darmo – tytuł jest dostępny dla wszystkich posiadaczy PlayStation 4 i PlayStation 5. To jednak nie koniec akcji i już 25 marca zestawienie darmowych gier zostanie rozbudowany o bardzo ciekawą listę tytułów:

 

Abzu

Enter the Gungeon

Rez Infinite

Subnautica

The Witness

Astro Bot Rescue Mission

Moss

Thumper

Paper Beast

 

Pakiet mogą odebrać wszyscy gracze (nie potrzebujemy PlayStation Plus!) i oferta będzie dostępna do 22 kwietnia – warto nawet założyć konto PlayStation, by po prostu wrzucić pozycje na listę i ograć je w wolnej chwili.

W międzyczasie (od 19 kwietnia) do oferty Play at Home zostanie dodany Horizon Zero Dawn Complete Edition – czyli jeden z wielkich hitów PlayStation 4. Zainteresowani otrzymają wydanie ze wszystkimi dodatkami (w tym fabularną historią). Propozycja będzie aktywna do 14 maja."

 

Te darmowe gry juz są dostępne jak by co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać nie szkodzi :) Kiedyś przez chwilę miałem okazję pobawić się VR-em ale nie wiem dokładnie jakie to były gogle, może ten Oculus. Gierki z peceta szły ze stima zdaje się. Całkiem ciekawa zabawa ale na dłuższą metę to nie wiem czy by mi się chciało. Choć SuperHot wypadło nieźle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Undertaker napisał:

Dodać nie szkodzi :) Kiedyś przez chwilę miałem okazję pobawić się VR-em ale nie wiem dokładnie jakie to były gogle, może ten Oculus. Gierki z peceta szły ze stima zdaje się. Całkiem ciekawa zabawa ale na dłuższą metę to nie wiem czy by mi się chciało. Choć SuperHot wypadło nieźle ;)

 

3 godziny temu, Spawn napisał:

Też VR nie mam i nawet się zastanawialem ale ponoć się PS VR strasznie zestarzało technologicznie (słaba rozdzielczość i miliony kabli) i teraz to lepiej chyba jakiegoś Oculus Questa kupić albo poczekać na PS VR2. Gry jednak napewno warto sobie dodać w razie czego ;)

 

Grałem w tego ostatniego Dooma na ostatniej rewizji PS VR + PS4 pro i powiem że zrobiło to na mnie wrażenie. Widać że jest jeszcze co nieco do poprawy, ale w porównaniu z pierwszymi grami pod ps vr jest ogromny krok jakościowy w przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update odnośnie mojego DualSense z dryfującym analogiem. To po przedmuchaniu było ok przez 2 ładowania więc pewnie z 10 godzin gry i od nowa dryfuje. Zgłosiłem sie do sony i jutro pada ma odebrać kurier, czas do powrotu to do 3 tygodni bo serwis jest w Francji. Dobrze że mam drugiego pada....

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Palpatine napisał:

Czyli jak kupować PS5 to od razu z dwoma padami bo jeden cyklicznie jest w serwisie ;)

Oni ogarnęli ten problem i od jakiegoś nr seryjnego poprawili technologię czy udają, że nie ma problemu?

Czytałem albo oglądałem gdzieś kiedyś ze ifixit rozkminiał problem i tam siedzi jakis potencjometr alpsa (w padach do switcha i xboxach też włącznie z elite controller) który wedle alpsa ma tam ileś tysięcy cykli przewidziane i wedle ifixit to grając w call of duty dobijesz do tej górnej granicy w 400 godzin. Krótko mówiąc to nie ma prawa działać. Dziwne to jest jednak o tyle że ponoć dokładnie te same potencjometry siedziały w dual shockach 4 i jakoś nie słyszałem żeby tam był to jakiś wielki problem. Ja przynajmniej nie mialem ze swoim problemu a miałem na nim lekko kilka tysięcy godzin przez 7 lat.

 

Szkoda bo gałki są przylutowane w wielu miejscach do płytki i nie tak łatwo je wymienić. W switchu wystarczy rozkręcić i wpiąć nowy a kosztuje taki 20zł więc nie ma dramatu.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipton z tym nowym padem w takim razie. Ja gram w sumie bardziej "niedzielnie" ostatnio, ale tak czy siak różnie to bywa. Ceny PS5 widzę zaczynają wracać do normalności, to może warto będzie zacząć się rozglądać za czymś w końcu. Choć tyle do ogrania z plusa że w sumie sam nie wiem, czy jest sens. 

 

Co do dwóch padów to ja mam taki system z PS4 chociażby jeśli chodzi o ładowanie - jeden pada to biorę drugiego (naładowanego) i można grać :) Tym bardziej że w odróżnieniu od pada do Xboxa One to bateryjka szybko leci w DS4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Obiecany Horizon Zero Dawn Complete Edition za free jest już dostępny do pobrania.

 

A tak swoją drogą to ściągnąłem Dirt 5 Demo które okazało się pełną grą :D Pewnie jakiś błąd ale narzekać nie będe natomiast sama gra jest słaba i nie polecam.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si senor, Horizon już je udostępnion. Będzie się grało! (kiedyś tam bo Wieśka 3 ino odpaliłem) 

 

Co do tego Dirta to głowy nie dam (ani nawet ręki) ale coś mi się zdaje, że gdzieś (znaczy na łowcach pewnie, no bo gdzie) pisali, że jakiś darmowy łikend albo coś podobnego ma być? Tylko jak tak teraz myślę to łikendu nie ma w sumie tera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności