Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Playstation 5


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiesznie bo ponoć działają daci ze starym trybem usb UAC1 a takie bardziej dzisiejsze UAC2 to już nie. Dziwne bo to też wybiórczo i np mój dac ma ten tryb do uruchomiania co ogranicza mu przy okazji do max 96khz ale z ps4 ani ps5 jakoś działać pomimo tego niechce. Ps4 podpinałem po optyku a teraz to będe musiał kupić albo jakiś ekstraktor hdmi do spdif albo znaleźć mały konwerter usb do spdif który z ps5 zadziała. Ewentualnie przepuszczać przez hdmi do telewizora i wyciągać z niego przez wyjście optyczne ale jakoś wyjątkowo nieaudiofilskie mi się to wydaje ;)

 

Jest nowy system audio Tempest 3D ale też śmiesznie bo działa na gniazdku z pada, ale już przez hdmi podobno póki co nie :D Wczoraj z tego co usłyszałem to jakieś dsp które niby ma symulować efekty 3d, ale po dwóch grach mam mieszane uczucia co jego działania. Nie wyrobiłem sobie jeszcze zdania, ale można go wyłączyć jak by co.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma i nie będzie na razie.Nowego procka chiałem na święta kupić, nie ma.Nowego radka, nie ma.Kart od zielonych też nie ma.Od pecetowych początków czyli lata wstecz nie pamiętam takiej sytuacji.Dobrze że nie jestem konsolowcem bo bym sie konkretnie wkurzył, tyle czekać na next gena a tu sklepy puste

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dobrze że nie jestem konsolowcem bo bym sie konkretnie wkurzył, tyle czekać na next gena a tu sklepy puste


Z iksem chyba nie ma takiego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Joseph_k78 napisał:


 

 


Z iksem chyba nie ma takiego problemu

 

Też już ciężko kupić z tego co czytałem ale nie było aż takiego szału. Preordery na ps5 zamknęły się jakoś po 2-3 dniach we wrześniu a xboxa można było zamawiać cały czas nawet pare dni po premierze. Teraz widze już tak łatwo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już ciężko kupić z tego co czytałem ale nie było aż takiego szału. Preordery na ps5 zamknęły się jakoś po 2-3 dniach we wrześniu a xboxa można było zamawiać cały czas nawet pare dni po premierze. Teraz widze już tak łatwo nie jest.
No właśnie ciekaw jestem statystyk sprzedażowych w PL. Jestem na kilku grupach na FB, zarówno Xboxowych, jak PS i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jednak wyraźnie więcej ludzi chwali się/żali nowymi Xami, niż PS5. Inna sprawa, że MS musiał przed premierą dużo bardziej walczyć o klienta, bo Sony wiadomo, że ma dużą rzeszę fanatyków. No i żeby dobrze wystartować, musieli mieć duży stock.

Sam przeskoczyłem tym razem z PS4 Pro na XSX, a PS5 mam w planach na przyszły rok :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to w ogóle śmieszna sytuacja, że dzisiaj okazją jest już to, że konsole są w ogóle dostępne do kupienia i na łowach serduszko od razu przyklejają do takiego newsa, że łaskawie w media markcie czy innym agd ełro se można złożyć zamówienie :) Rozumiem, że o promocjach będzie sobie można co najwyżej pomarzyć. No ale ceny nie są chyba takie złe szczególnie przeskakując z rynku audio :)

Ja niezłomnie czekam na nowe Gran Turismo, niby pierwsza połowa 2021 co by się zbiegło z 20 leciem wydania Gran Turismo 3, dla wielu fanów najlepszej odsłony serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z ps4 i switchem tyle że z tym drugim nie w Polsce bo u nas nintendo nieistnieje ale na świecie to pół roku po premierze nadal były braki. 

 

Ja w 2013r miałem preordera na ps4 ale zrezygnowałem bo się okazało że będe w momencie premiery ma drugim końcu świata. Wróciłem tydzień po premierze, objechałem kilka marketów rtv w mieście i pusto, nima, listy kolejkowe. W necie nie było, jedynie na allegro od januszy ceny wywalone razy dwa. Miało już też nie być do końca roku bo takie info podawali na zapytania mailowe ale po kolejnym tygodniu przypadkiem przechodząc koło saturna zaglądam a tu paleta ps4 leży więc jednak się udało ale też lekko nie było. Covida wtedy nie było tylko popyt duży.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z ps4 i switchem tyle że z tym drugim nie w Polsce bo u nas nintendo nieistnieje ale na świecie to pół roku po premierze nadal były braki. 
 
Ja w 2013r miałem preordera na ps4 ale zrezygnowałem bo się okazało że będe w momencie premiery ma drugim końcu świata. Wróciłem tydzień po premierze, objechałem kilka marketów rtv w mieście i pusto, nima, listy kolejkowe. W necie nie było, jedynie na allegro od januszy ceny wywalone razy dwa. Miało już też nie być do końca roku bo takie info podawali na zapytania mailowe ale po kolejnym tygodniu przypadkiem przechodząc koło saturna zaglądam a tu paleta ps4 leży więc jednak się udało ale też lekko nie było. Covida wtedy nie było tylko popyt duży.
No ale to przecież jest celowe działanie. PS5 jest tak ******ste, że nie ma go w sklepach, więc jeśli nie byłeś zdecydowany, to teraz już jesteś.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał:

@Spawn większość z tych gier to odgrzewane kotlety. CP tez był robiony przez 8 lat na poprzednia generacje konsol. Wiec aż tak wiele gier Sony nie przygotowało na premierę 

 

Bugsnax - nowa gra

Spiderman - Miles Morales - nowa gra

Demons Souls - pełny rimejk więc jak by nie było prawie nowa gra

Astro's Playroom - nowa gra i do tego darmowa

Sackboy a big adventure - nowa gra

 

Wiadomo że nie każda gra jest dla każdego ale to 5 nowych gier debiutujących z ps5 i ze średnimi ocenami na poziomie 8-9 na 10 czyli bardzo dobre. Z xboxem nie wyszło nic, chyba że coś przegapiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z punktu widzenia gracza raczej niedzielnego, to ta nowa generacja wygląda wątpliwie z kilku przyczyn. Jedna to te cyrki z dostępnością, gdzie właśnie okazję robi się z tego, że sobie możesz kupić nową konsolę. A druga, to by było to, że - przynajmniej na teraz - ze wstecznej kompatybilności czy też dodatków do abonamentów (PS Classics) robi się jakieś halo nie wiadomo co. Nie oceniam wyglądu czy działania konsoli, bo dla mnie już PS4 Pro czy zwykły Xbox One są w porządku i ja nie ścigam się o fps'y czy inne rzeczy, które może dla kogoś są istotne. 

 

Po prostu nie wiem, nie ma tego czegoś co kiedyś jak przynosiło się do domu PS2, że o PSX nie wspomnę. Wtedy różnica między pecetem (przynajmniej takim jakiego miałem) była gigantyczna. Dzisiaj to bardziej kwestia właśnie gier których nie ma na tej czy innej platformie. No i chyba jeszcze wygoda - monitor bądź TV, użeranie się z windowsem i tak dalej. 

 

No ale żeby nie było, jak już wyjdzie to nowe Gran Turismo to sam pewnie kupię sobie nowe Plejstejszyn :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertakerwszystko prawda. Tyle że za PC takiego który ogarnie gry w takiej jakości jak PS5 trzeba wyłożyć ok 5;)

A przy tej ilości tytułów z kupnem można wstrzymać się rok. Zresztą podobnie było przy PS4

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.11.2020 o 18:26, Palpatine napisał:

Pewnie bym popatrzył na te efekty ze 20 min i później przełączył na 60fps. Jednak płynność w tej grze jest chyba ważniejsza. No chyba ze różnica w odbiorze 30 a 60 fps jest marginalna. Szkoda ze nie mam takich dylematów ☹️

 

Nie ma już dylematów, dzisiaj wyszedł patch i w spidermanie jest juz tryb 60fps z ray tracingiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 17:50, Spawn napisał:

Śmiesznie bo ponoć działają daci ze starym trybem usb UAC1 a takie bardziej dzisiejsze UAC2 to już nie. Dziwne bo to też wybiórczo i np mój dac ma ten tryb do uruchomiania co ogranicza mu przy okazji do max 96khz ale z ps4 ani ps5 jakoś działać pomimo tego niechce. Ps4 podpinałem po optyku a teraz to będe musiał kupić albo jakiś ekstraktor hdmi do spdif albo znaleźć mały konwerter usb do spdif który z ps5 zadziała. Ewentualnie przepuszczać przez hdmi do telewizora i wyciągać z niego przez wyjście optyczne ale jakoś wyjątkowo nieaudiofilskie mi się to wydaje ;)

 

Jest nowy system audio Tempest 3D ale też śmiesznie bo działa na gniazdku z pada, ale już przez hdmi podobno póki co nie :D Wczoraj z tego co usłyszałem to jakieś dsp które niby ma symulować efekty 3d, ale po dwóch grach mam mieszane uczucia co jego działania. Nie wyrobiłem sobie jeszcze zdania, ale można go wyłączyć jak by co.

 

Odebrałem wczoraj i rozpakowałem konsolę i mam ten problem co Ty: mój Aune X1S nie współpracuje z PS5. Mówisz że ekstraktor hdmi do hdmi / spdif będzie ok? Ja się kompletnie nie znam na kablach i sygnałach i nie wiem, czy ten ekstraktor na torze nie zmasakruje dźwięku albo obrazu?

 

A może byłbyś w stanie polecić jakiś konkretny model takiego ekstraktora? Na coś uważać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Darcane napisał:

 

Odebrałem wczoraj i rozpakowałem konsolę i mam ten problem co Ty: mój Aune X1S nie współpracuje z PS5. Mówisz że ekstraktor hdmi do hdmi / spdif będzie ok? Ja się kompletnie nie znam na kablach i sygnałach i nie wiem, czy ten ekstraktor na torze nie zmasakruje dźwięku albo obrazu?

 

A może byłbyś w stanie polecić jakiś konkretny model takiego ekstraktora? Na coś uważać?

 

 

Jak podpinasz pod tv to pewnie ten ma wyjscie optyczne wiec mozesz z telewizora kabelkiem optycznym do Aune podpiąć i wtedy telewizor robi za ekstraktor. Mozesz kupic jakis osobny ekstraktor hdmi ale nie wiem jak to działa bo nie uzywalem. Ja kupiłem coś "Signstek HiFi USB to Coaxial"  https://www.amazon.de/-/pl/dp/B00XY5ORCK/ref=pd_rhf_se_p_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=Z4FR1Y7A36BNCC8DDP44 bo na jakimś forum ktoś napisał ze to działa z ps5 i działa. To jest usb dac na jakiejś starej kości który moze działać jako przetwornik usb do spdif i tak go właśnie uzywam. Jakość dzwieku ok, moze mozna lepiej ale nie mam do czego porównac, opoznienia nie zauwazylem. Dac na końcu pokazuje ze otrzymuje 48khz, nie wiem czy to wysyła ps5 czy tak to konweruje ten mini przetwornik ale nie mam mozliwosci tego zmienić albo się nie znam. W menu ps5 poza głośnością nic się nie da ustawić. Działa tez Tempest 3d (chociaz mam co do jego działania mieszane uczucia) bo przez hdmi z ekstraktorem na ten moment jeszcze nie działa.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam TV tylko rzutnik, który nie ma wyjścia optycznego (ani żadnego innego sensownego, ma tylko jack 3,5). Chyba spróbuję z tym ekstraktorem, może jeszcze ktoś się w wątku wypowie kto korzystał i potrafi ocenić jakość takiego rozwiązania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności