Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Playstation 5


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

Taki God of war był już drewniany pod względem przemieszczania się oraz ilości przeciwników czy też interakcji. Ten SSD oraz procesor całkowicie ściągają limity w tej kwestii.
Jestem ciekaw co zaprojektują wewnętrzne studia. Ktoś pamięta demo technologiczne Heavenly Sword na PS3 ;) ?

Może szarpną się na jakiś DAC/AMP do konsoli?  Praktycznie mają tylko TA-ZH1ES,  gdzie wspominają o możliwości podłączenia PS4 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft pocisnął cenami:

 

Xbox Series X - 2249zł 

Xbox Series S - 1349zł (brak napędu, dysk 512gb zamiast 1tb, ten sam procesor ale słabsze GPU, gry mają wyglądać i działać tak samo z ray tracingiem włącznie tyle że w 1440p zamiast 4k)

 

Pora na ruch Sony ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie zastanawia jeden fakt, czy gry będą wydawane w takim tempie jak na PS4, bo jeżeli tak to 5 generacja będzie z nami na dłużej niż 6-8 lat.

A dobre gry ostatnio robią 3-5 lat. Nie wierzę, że każde studio wypuści dwie gry AAA na najbliższą  generację konsol. Zapewne będą mniejsze produkcję, ale ....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, w PL będzie też dostępna usługa All Access w Media Marktach - czyli podpisujesz kontrakt na 24 miesiace i dostajesz konsole + Passa na okres trwania. SeriesS za 99pln/mc, SeriesX, za 149/mc. https://news.xbox.com/en-us/2019/10/29/xbox-has-something-for-everyone-on-your-holiday-gift-list/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zarówno pierwszego xboxa jak i ps2, potem kupiłem x360 wcześniej niż ps3, ps4 mam od premiery a xbox one nigdy nie kupiłem bo przez brak exów nie widziałem powodu. Series X kupiłbym tylko gdyby były tam interesujące mnie gry a na to się nie zanosi. Ja jestem fanem gier a nie sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze nie odpaliłem nawet Bloodborne'a - boję się :D

 

Co do tego że Xbox ma fajne usługi to pewnie tak jest w istocie, jednakże ja ostatnio użytkowałem przez 4 miesiące Game Pass'a Ultimate i szczerze mówiąc wolę PS Plusa. Raz że jest sporo tańszy w okresie rocznym, a dwa że w gry można grać cały czas jak się ma abonament opłacony. A w tym Game Passie to widzę że gry po jakimś czasie (dwa-trzy miesiące?) znikają i w takie RDR2 już nie pogram, gdzie zdążyłem zrobić kilka początkowych misji. Być może jak ktoś ma czas i chęci żeby napierdzielać cały czas na konsoli to wtedy ta usługa jest spokos. Tym bardziej jak się ma dodatkowo mocnego peceta. 

 

Ja tam w ogóle byłbym za tym żeby wszystkie gry wychodziły na wszystkie platformy i w zależności od różnych "ficzerów" czy też jakości (maksymalna to pewnie na pecetach) użytkownik by sobie wybierał ile chce wydać na dany sprzęt i taki kupował. Niby Microsoft w to celuje zdaje się tak patrząc z boku a Sony ma jakieś plany i też niektóre gry z opóźnieniem wydaje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie miałbym nic przeciwko aby wszystko było na wszystkim tylko, że wtedy konsole pewnie różniły by się czym innym i nadal były by dylematy co kupić ;) Kolejną kwestią jest to że te exclusivy często są jednak mocno doinwestowane w ramach inwestycji w platformę przez co oferują odpowiednią jakość mimo że zrobienie zajęło ileśtam lat i sprzedaż to tylko pare milionów a nie kilkanaście co roku jak w telenowelach call of duty i assassins creed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pozostają rzeczy o których niedzielny gracz nie wie jak to inwestowanie w exy właśnie. 

Poza tym ja też staram się nie być fanbojem jednej marki :D ale jakoś właśnie zarówno gry jak i nostalgia jeszcze z czasów PSX'a i poznawania tak naprawdę gamingu (na PC chyba wtedy nic nie było przynajmniej moim, pewnie był cieniutki jak sik pająka) + właśnie abonament PS Plus mi bardziej pasuje. Dodać do tego interfejs który też jest jakby prostszy w konsolach Sony to ja mimowolnie jakby przechylam się ku PS5. No ale zobaczymy. I tak na premierę raczej nie wezmę, ja lubię sobie trafić na ciekawe promo i PS4 Pro udało się zgarnąć w miarę okazyjnie. Ciekawe jaka będzie oficjalna cena nowego plejstejszyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak microsoft podał już 500$ to na bank wiadomo że ps5 nie może być droższe. Pytanie czy dadzą tyle samo czy pójdą po bandzie i dadzą taniej. Ja obstawiam że dadzą tak samo 500$ i 400$ za all digital wersje. Microsoftowi się chwalił że mają najmocniejszą konsole ale sami podcięli sobie tą gałąź beznadziejną prezentacją Halo Infinite które do tego zostało mocno opóźnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dopiero okaże. W obecnej generacji PS4 było i mocniejsze i miało lepsze gry niż X. Przesunięta premiera CP2077 była głównie ze względu na fatalna optymalizacje gry na kocka, bardzo długo nie mogli zmusić gry aby chodziła przynajmniej płynnie na tym sprzęcie.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika grafiką, a ja od kilku dni nie mogę się oderwać od remake Tonego Hawka. A poprzednio grałem w remake trylogii Crasha. Może jestem już jakiś stary, ale te nowe gry bardzo rzadko mają to coś, że chce się siedzieć przy konsoli. Ostatnim takim tytułem dla mnie był chyba Bioshock (swoją drogą muszę kupić i ograć remake, hehe...). Kupuję nowego Battlefielda, Gears of War, Tomb Raidera i niby nic im nie brakuje, ale jakoś żadnej nie udało mi się skończyć. Nawet GTA5, które uważam za świetne jakoś mnie znudziło i leży niedokończona. Kiedyś grało się na jakimś śmiesznym CRT z rozpikselownaą grafą i było jakoś przyjemniej. Nie wiem, może się zepsulem i z tego wyrosłem, z drugiej strony nawet się jaram na nową generację i pewnie kupię jak już wyjdzie jakiś tytuł, który będę chciał ograć. Też tak macie? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Najner napisał:

Grafika grafiką, a ja od kilku dni nie mogę się oderwać od remake Tonego Hawka. A poprzednio grałem w remake trylogii Crasha. Może jestem już jakiś stary, ale te nowe gry bardzo rzadko mają to coś, że chce się siedzieć przy konsoli. Ostatnim takim tytułem dla mnie był chyba Bioshock (swoją drogą muszę kupić i ograć remake, hehe...). Kupuję nowego Battlefielda, Gears of War, Tomb Raidera i niby nic im nie brakuje, ale jakoś żadnej nie udało mi się skończyć. Nawet GTA5, które uważam za świetne jakoś mnie znudziło i leży niedokończona. Kiedyś grało się na jakimś śmiesznym CRT z rozpikselownaą grafą i było jakoś przyjemniej. Nie wiem, może się zepsulem i z tego wyrosłem, z drugiej strony nawet się jaram na nową generację i pewnie kupię jak już wyjdzie jakiś tytuł, który będę chciał ograć. Też tak macie? :(

 

Zależy od gry. Battlefield to tylko multi bo kampanie to tam są na odwal się. Gears of War 5 też mnie wynudziła i nie skończyłem. Ładna grafika ale zero pomysłu na rozgrywkę i ma się wrażenie że to nieudany rimejk gry z przed ponad 10 lat. Tomb Raider z nowych ten pierwszy super, Rise of the Tomb Raider gorszy ale nadal solidny a Shadow to juz w nazwie ma że to cień dobrej gry. Inne studio które zupełnie nie ogarnęło tematu. Ogromne puste przestrzenie w których nic się nie dzieje poza zbieractwem i walka z 3 przeciwnikami ledwie raz na pół godziny. Walki jest mało a i tak całe drzewko rozwoju jest pod nią zrobione czyli rozwijasz postać umiejętnosciami które są nieprzydatne.

 

GTA5 akurat super no ale to jest stara gra z poprzedniej generacji w którą grałem pierwszy raz 7 lat temu więc cieżko mówić że to dzisiejsza gra.

 

Z nowych gier (obecna generacja) które mnie mega wciągnęły to God of War, Last of us 2, Metal Gear Solid V (świetna gra ale słaby metal gear), Divinity Original sin 2 (gram wlaśnie na switchu i nie ogarniam jaka ta gra jest otwarta i duża), Nier Automata, Yakuza 0, Hollow Knight, The Legend of Zelda Breath of the Wild, Death Stranding.

 

Jest jeszcze Red Dead Redemption 2 ale mam co do niego mieszane uczucia. Z jednej strony w to trzeba zagrać bo świat to jest majstersztyk z drugiej zmęczyłą mnie ta gra swoją rozgrywką. Z trzeciej strony znowu przez to ze ta gra jest taka długa i powolna to zakończenie smakuje lepiej bo ma się wrażenie że naprawdę dużo się wydarzyło. Wiem co twórcy chcieli osiągnąć i im się to udało ale droga która do tego prowadzi nie jest aż tak fajna jak można by oczekiwać ;)

 

Tak samo Days Gone - gra w której jest dużo złych pomysłów, ale koniec końców nadal trzeba w to zagrać.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybiorę Xa, bo mniej do mnie trafia klimat gier od Sony. Taki jakiś... konsolowy ;)

A biorąc pod uwagę to, że MS wzięło pod swoje skrzydła masę ciekawych studiów, którym ponoć dali i kasę i dużą swobodę, to za 2-3 lata Xbox może nabrać dodatkowej jakości.

 

No i jednak taniej wyjdzie kupić konsolę niż nowego PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji faktu że na PS5 wychodzi Demon's Souls to konsola wybrała się sama, CP2077 można ograć na czymkolwiek
Nawet w usłudze nVidii. Sam się zastanawiam, czy CP2077 kupić na XOX czy na Steamie i ograć w usłudze GeForce Now z ray-tracingiem. Nowej konsoli na razie nie mam zamiaru kupować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Spawn napisał:

Jest jeszcze Red Dead Redemption 2 ale mam co do niego mieszane uczucia. Z jednej strony w to trzeba zagrać bo świat to jest majstersztyk z drugiej zmęczyłą mnie ta gra swoją rozgrywką.

O - tego szukałem. Męczy mnie rozgrywka. Grałem w RDR2, wytrzymałem kilka godzin. To samo z Wiedźminem 3 - niby super świat, dobry system walki, ciekawa możliwość rozbudowy postaci, ale doszedłem do jakichś pierwszych poważnych questów (łapanie jakiegoś wielkiego ptaka, który pożera wieśniakom zwierzynę) i mnie zmęczyło, odłożyłem na półkę.

Tak sobie myślę, że może multiplayer mnie zepsuł - przez dłuższy czas jedyne, w co grałem to Halo i CoD na dosyć wysokim poziomie i faktycznie taka kompetetywna rozgrywka dawała mi dużo więcej frajdy. Zabijanie NPC to przy tym lipa.

 

15 minut temu, Inszy napisał:

za 2-3 lata Xbox może nabrać dodatkowej jakości.

No właśnie, trzeba będzie trochę poczekać aż się rozkręcą. Niby next geny zapowiadają się relatywnie tanio (biorąc pod uwagę inflację oraz ile konsole na starcie kosztowały kiedyś), ale nie widziałem jeszcze tytułu, dla którego faktycznie warto by było kupić PS5 albo X na premierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Grafika grafiką, a ja od kilku dni nie mogę się oderwać od remake Tonego Hawka. A poprzednio grałem w remake trylogii Crasha. Może jestem już jakiś stary, ale te nowe gry bardzo rzadko mają to coś, że chce się siedzieć przy konsoli. Ostatnim takim tytułem dla mnie był chyba Bioshock (swoją drogą muszę kupić i ograć remake, hehe...).


Trylogię Bioshocka to mam chyba ze cztery wersje z remasterami włącznie. Jeszcze seria Mass Effect jest u mnie w czołówce (nawet Andromeda).



Nawet GTA5, które uważam za świetne jakoś mnie znudziło i leży niedokończona. Kiedyś grało się na jakimś śmiesznym CRT z rozpikselownaą grafą i było jakoś przyjemniej. Nie wiem, może się zepsulem i z tego wyrosłem, z drugiej strony nawet się jaram na nową generację i pewnie kupię jak już wyjdzie jakiś tytuł, który będę chciał ograć. Też tak macie?


U mnie co druga gra niedokończona. Prey, Outer Worlds, teraz na nowo zaczynam Call of Cthulhu bo miałem dłuższą przerwę i nie pamiętam co mam dalej robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kończę prawie wszystko w co gram dłuzej niż 2 godziny bo tyle mi zajmuje ocena czy mi się podoba czy nie ;) Od lat próbuje się przekonać do jrpg i nigdy żadnego nie skończyłem :DPrzy final fantasy XV odpadłem po 5 godzinach a ostatnio olałem Xenoblade Chronicles: Definitive Edition po 25 godzinach. Nie najgorsze, ale wszystko co dobre w tej grze jest tak strasznie cienko rozsmarowane na tak ogromnej i tak suchej kromce chleba że cały czas miałem wrażenie że ta gra niesamowicie marnuje mój czas. Jak sprawdziłem że przejście to 70 około 70 godzin to natychmiast przestałem grać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności