Skocz do zawartości

Playstation 5


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.06.2020 o 17:35, deftones9 napisał:

+ za powrót kariery.Cała reszta nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia.Samochody wyglądają świetnie, otoczenie miernie.W ogóle już na mnie te graficzne rewolucje nie robią wrażenia.Wszystko zaczyna sie zacierać.No i wole pecety ;) Ostatnia moja radocha z grania na ps to czasy jedynki i dwójki.Potrafiłem przesiedzieć całe ferie zimowe przed konsolą.Teraz gry są przeciętne, ładnie wyglądają ale grywalność i cała reszta to bieda.Są wyjątki jak the last of us ale to nie są czasy by konsola potrafiła mnie porwać na długie godziny.

Niech wrócą czasy dobrego starego diablo czy HL'a na pc

 

Otoczenie takie trochę sterylne i rodem z czasów PS2 tylko w HD, fakt. Z drugiej strony świetne modele aut. Ogólnie z tego co pokazali wygląda na mix GT Sport i 4. Czyli mogłoby wyjść coś ciekawego, bo Sport jest pod względem zawartości tak ze 2x większe podobno niż na premierę. 

 

Niemniej jednak nie ma jakiegoś skoku technologicznego, chyba że ten cały Ray Tracing da radę (po zdjęciach i filmiku wszelkie odbicia ciekawie się prezentują). Może w końcu dynamiczna zmiana pogody? Zobaczymy. 

 

Dla mnie najważniejsze jest żeby się przyjemnie jeździło różnymi pojazdami bez względu na to, czy to Mazda Demio czy jakiś wyimaginowany Tomahawk. To wszystko w jak najlepszej oprawie audio-wizualnej (ehh ta ścieżka dźwiękowa w GT4 czy elektryczno-gitarowe motywy z 2). Jak mi wrzucą metodą kopiuj-wklej Daiki Kasho "Survive" to mnie coś chyba trafi :D Ale znając PD ostatnio to lepiej się na to przygotować. A jeśli już przy odgrzewaniu kotletów jesteśmy to ja bym sobie życzył powrót wszystkich klasycznych tras takich jak Tahiti Road/Maze, Special Stage Route 5-11, Infineon Raceway (dzisiaj chyba Sonoma), nawet trasa testowa z 2 miała więcej klimatu niż ta najnowsza z 6/Sport. 

Do tego PD ma licencję na Pikes Peak, więc coś w tym temacie mogli by zadziałać. W końcu byłoby gdzie poszaleć Suzuki Escudo :)

 

Generalnie życzyłbym sobie żeby powróciła kreatywność, klimatyczność i malowniczość tras (a nie rodem z edytora i udziwnione), na bazie różnorodności samochodów i niekoniecznie tych z Vision GT. Ciekawa kariera, może tryb B-Spec i żeby w końcu levelowanie było jak to mówią amerykanie "rewarding". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaprezentowali ps3 za 599$ to słychać było świerszcze na widowni i sprzedaż totalnie leżała aż do obniżek. Sony nigdy nie popełni już tego błędu i nie przekroczy magicznej bariery 500 dolarów/euro. Nie wiem ile będą musieli dopłacić do każdej konsoli na początku bo specyfikacja wygląda na konkretną ale nie ma szans żeby był droższa niż 500 euro właśnie.

 

Microsoft chyba chce inną drogą iść i wypuścić dwie wersje Series X i Series S. Mocniejsza napewno bedzie droższa a słabsza tańsza niż ps5. Moim zdaniem takie rozbijanie się to nie jest dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Spawn napisał:

Jak zaprezentowali ps3 za 599$ to słychać było świerszcze na widowni i sprzedaż totalnie leżała aż do obniżek. Sony nigdy nie popełni już tego błędu i nie przekroczy magicznej bariery 500 dolarów/euro. Nie wiem ile będą musieli dopłacić do każdej konsoli na początku bo specyfikacja wygląda na konkretną ale nie ma szans żeby był droższa niż 500 euro właśnie.

 

Microsoft chyba chce inną drogą iść i wypuścić dwie wersje Series X i Series S. Mocniejsza napewno bedzie droższa a słabsza tańsza niż ps5. Moim zdaniem takie rozbijanie się to nie jest dobry pomysł.

Absoutnie się nie zgodzę. Uważam, że będzie znacznie więcej niż 500 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przygotowany na cenę 3k w Polsce. Bardziej mnie interesuje ich nowy system dźwięku przestrzennego i te nowe słuchawki. Pilot multimedialny też może sugerować, że być może PS5 będzie w końcu prawdziwym centrum domowej rozrywki na parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, all999 napisał:

Coś za tanio...

 

 

 

 

aad74c9db53a8d921afd1acad1f13811.jpg&key=dc9f1f01656d8807f024cc39ebcd5bda7a88c7d597719e95bad91dfb763b227d

 

 

 

Pisali, że to błąd amazona. Cenę szybko usuneli choć może się okazać, że to wcale nie pomyłka :)

 

BTW. Szkoda, że nie ma czarnej wersji...

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kolejny powód do zakupu ps5. Opóźnili Cyberpunk 2077 na listopad i ma on być grywalny odrazu na ps5 i wyglądać lepiej niż na ps4
No właśnie, za chwilę jadę zwrócić limitowanego Xboxa, którego kupiłem głównie dla CP. Zobaczymy czy przyjmą zwrot. Teraz dobra cena na ten zestaw ma sens. O wszystkim wiedzieli i chcieli podbić sprzedaż starej generacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oferty z PlayStation 5 i Xbox Series X pojawiły się znienacka na stronie sieci x-kom. Jak gdyby nigdy nic, przy konsolach zawitały ceny, a obok sprzętu Sony także informacja, że PS5 będzie wysyłane po 20 listopada 2020 roku.

https://www.google.com/amp/s/hdtvpolska.com/wyplynela-polska-cena-ps5-i-xbox-series-x-oraz-data-premiery-konsoli-sony-na-ktora-sie-zdecydujecie/amp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LukaszS napisał:

Oferty z PlayStation 5 i Xbox Series X pojawiły się znienacka na stronie sieci x-kom. Jak gdyby nigdy nic, przy konsolach zawitały ceny, a obok sprzętu Sony także informacja, że PS5 będzie wysyłane po 20 listopada 2020 roku.

https://www.google.com/amp/s/hdtvpolska.com/wyplynela-polska-cena-ps5-i-xbox-series-x-oraz-data-premiery-konsoli-sony-na-ktora-sie-zdecydujecie/amp/

 

Tak, tylko to raczej radosna twórczość xkoma niż oficjalna przedsprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn X-kom wycofał się i przyznał do błędu? Dużo źródeł opiera się na cenie X-kom, nawet czytałem, że jeden redaktor, po dokonaniu zakupu dostał telefon z X-kom z zapytaniem czy jest świadomy, że dostawa będzie po 20 listopada. Cena mogła by być realna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakończyła sie premiera nowy kart od Nvidii... tak dowalili do pieca że nowe konsole będą na starcie na poziomie RTXa 3060🤣 współczuje tym co sprzedali peceta by przesiąść sie na next gen konsole a tu nvidiaa miażdży kartami i co najważniejsze cenami.Nowy RTX 3070 ma mieć wydajność RTX 2080Ti a jego cena ma być w granicach 2400zł :D Biedne konsole😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnej korelacji. Konsole obecne PS4 radzą sobie z obecnymi grami od 8lat? Karty PC przez ten okres przebyły naprawdę długą drogę. Konsole były, są i będą hamulcowym bo to na nie sprzedaje się większość gier a producenci muszą tak kombinować aby jedna gra hulała na trzech urządzeniach ten samej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2020 o 17:26, Spawn napisał:

 

Tak, tylko to raczej radosna twórczość xkoma niż oficjalna przedsprzedaż.

 

I zobacz jak łatwo marketingowo popchnąć temat. Wrzucić coś na parę minut a wszyscy będą publikować i gadać na ten temat przez następne tygodnie na setkach stron :)

Nie ma tutaj pomyłek, tak samo zagrał amazon a sama cena wydaje się mocno realna, choć myślałem, że będzie jednak różnica w cenie pomiędzy sony a ms.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, RTX 3070 "ma" mieć wydajność RTX 2080 Ti, ale nie musi tak być. To dopiero są te tabeleczki, które nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Przykładem może być tutaj stare porównanie wydajności Pascali i Turingów kilka lat temu na GTC. 

Rozwój gier zależy w dużej mierze od mocy obliczeniowej / wydajności konsol. 

Chciałbym przypomnieć, że gdy wychodziły XO oraz PS4 nie miały specyfikacji nawet jak średniobudżetowy PC, a w przypadku nowej generacji konsol możemy mówić o wydajności co najmniej (dotychczasowego) średniobudżetowego PC. Pamiętajmy, że gierki głównie robi się z myślą o konsolach. 

Tutaj już możemy liczyć bezproblemowo na natywne 4k w tych 60 fps'ach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2020 o 19:29, deftones9 napisał:

Zakończyła sie premiera nowy kart od Nvidii... tak dowalili do pieca że nowe konsole będą na starcie na poziomie RTXa 3060🤣 współczuje tym co sprzedali peceta by przesiąść sie na next gen konsole a tu nvidiaa miażdży kartami i co najważniejsze cenami.Nowy RTX 3070 ma mieć wydajność RTX 2080Ti a jego cena ma być w granicach 2400zł :D Biedne konsole😂

 

Mnie zastanawia co sony zamierza zrobić z tą przepustowością SSD która ma być prawie 2 razy wyższa od tej która jest dostępna dzisiaj w PC. Jak zrobić się silnik/grę z myślą o takim transferze to co to będzie oznaczało? Świat wielkości kontynentu bez loadingów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się nabijają z tego ssd, a dla mnie to jest naprawdę mocny ficzur. Mam coraz mniej czasu na granie, a przy dzieciach to wieczorami raczej energią nie tryskam ;)

 

Czasami mam przysłowiowe "pół godzinki" i jak loadingi mają pożreć połowę tego czasu to wolę poczytać albo odpalić Dead Cells zamiast jakiegoś AAA. Wizja niemal natychmiastowego odpalania gier/wczytywania sejwów/przenoszenia się między poziomami jest bardzo nęcąca.

 

A wykorzystanie w samej grze chyba najlepiej pokazał nowy Ratchet. To skakanie między światami naprawdę robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nvidia rzeczywiście dorzuciła do pieca bo zapowiedziane karty wyglądają na jeszcze mocniejsze niż donosiły przecieki przy zachowaniu cen w przypadku 70 i 80 i nawet obniżeniu przy założeniu że 90 to odpowiednik Titana. Jak dodać do tego wydajniejszy ray tracing i DLSS 2.0 który naprawdę zaczął dawać spektakularne efekty to na ten moment wygląda to naprawdę rewelacyjnie. Jedyne czego możemy sobie życzyć to więcej tytułów które z tego będą korzystać.

 

Czy to konkurencja dla konsol? Może odrobinę dla Xboxa który to strasznie w licytację na teraflopy poszedł co przy nowych kartach wraźenia nie robi. Nie ważne jednak czy się kupi xboxa czy pc to i tak microsoft coś nam sprzeda czy to gamepass czy gre na (okropnym) microsoft store.

 

Strategia Sony wygląda że raczej się nie zmieni i nadal będą pompować klasowe exclusivy więc żeby zagrać w kolejnego God of War, Gran Turismo czy Uncharted/The lasf of us to nadal trzeba będzie kupić Playstation.

 

W moim przypadku pewnie skończy się na zakupie PS5 i w końcu upgrejdzie mojego 6 letniego peceta w którym nadal siedzi stareńki Radeon 290 o dziwo radzący sobie całkiem nieźle w 1080p z detalami na high w większości gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na stronie gtplanet pisali o tym że Sony może zmienić taktykę z exami to znaczy wydawać je też na PC. Pytanie tylko czy wszystkie (w tym Gran Turismo) czy tylko niektóre i np. jakiś czas po premierze konsolowej. A jeśli już to co z samą konsolą - czy ludzie by dalej kupowali (część pewnie tak bo wygoda) czy też nie. Ja np. wtedy pewnie włożyłbym szmalec w jakiś lepszy PC do wszystkiego, a tak to nawet karty graficznej dedykowanej nie mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spawn napisał:

 

Mnie zastanawia co sony zamierza zrobić z tą przepustowością SSD która ma być prawie 2 razy wyższa od tej która jest dostępna dzisiaj w PC. Jak zrobić się silnik/grę z myślą o takim transferze to co to będzie oznaczało? Świat wielkości kontynentu bez loadingów?

 

Zamiar przypuszczam jeden, więcej danych pobieranych na dysk, większe cache-owanie / bufforowanie gier aby zwiększyć wydajność. Ma to sens bo zniknie wąskie gardło odczytu dysku br i/lub sieci. Co ciekawe sony w przeciwieństwie do ms daje możliwość prostej rozbudowy pamięci poprzez slot m.2

 

Wczoraj wrzucili tutaj o dyskach. W filmie cytaty od developerów, że przestali myśleć w przypadku SSD w PS5 jak o dysku tylko o pamięci do wykorzystania: 

 

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności