Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Różnice Między Ifp?


piotrz

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam zamiar kupić jakąś dobrą mptrójkę, która mi starczy ja jakiś czas (dość długi). mój wybór padł na irivera z serii t30, albo t10.jednak od jakiegoś czasu zauważyłem posty o serii IFP. jednak jest ich kilka wersji. IFP 895, IFP 795, oraz IFP 899.

między dwoma pierwszymi a trzecim widzę różnicę w wielkości ( 512 vs 1gb). ale IFP 895 i 795? czym się one różnią??

 

czy wszystkie mają taką samą jakość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Klik, opisane wszystkie ifp-y.

 

wszystko fajnie, pięknie, ale w tych danych są pomyłki dotyczące bitrate'u plików odtwarzanych przez IFP'y 700/800

 

tzn. OGG odtwarzane jest w tych playerkach w zakresie 96-225 Kbps (sredni bitrate) a przynajmniej wg. instrukcji wma wszystkie od 8 do 320 Kbps... (tu akurat nie wiem jak jest dokladnie, bo nie mam muzyki w tym formacie)

 

Pozdrawiam

 

edit

Przemilczę, że zachowałem się jak zawodowy górnik ;) ale przyda się na przyszłość ;)

wracając do tematu... ogg ~500Kbps to cos okolo q10... jesli przyjąć, że to średni bitrate.

Przed chwilą wgrałem plik ogg ze średnim bitratem 320 (q9), komunikat po wciśinięciu play na obudowie? -> "unsupported ogg format". Być może chodzi o chwilowe odtworzenie ogg z takim próbkowaniem (z zakresu 96-500), ale.. czy ogg tak kompresuje, że jest np. 200Kbps i nagle 500 (?). Chyba nie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przynajmniej wg. instrukcji wma wszystkie od 8 do 320 Kbps...

 

to spróbuj odtwarzyć WMA ponad 192... 224 jeszcze ujdzie (choć już na 192 zdarzają się dziwne rzeczy - znalazłem taką jedną płytę) a wszystko ponad 224 jest niesłuchalne lub po prostu nie działa... więc "realny" zakres WMA dla iFP-ka to 192kbps (192kbps to również maksymalny bitrate dla "starej" wersji standardu WMA)

 

> czy ogg tak kompresuje, że jest np. 200Kbps i nagle 500 (?). Chyba nie...

 

chyba tak...

 

po pierwsze w formacie Vorbis nie ma ograniczenia wielkości ramki, więc jak najbardziej może tak być że w którejś sekundzie chwilowy bitrate dojdzie do nawet 1000kbps, mimo że cały plik ma np. ~150kbps

 

po drugie, w przypadku iFP-ka, plik Ogg Vorbis odtwarzany jest jeśli jego średni bitrate (czyli wartość policzona jako wielkość pliku przez czas trwania pliku, a nie wartość zapisana w nagłówku pliku) zawiera się w przedziale 96-224kbps... co pozwalało np. spreparować plik, który składał się w połowie z utworu a w połowie z ciszy cyfrowej...

 

... i co się okazało? plik Q9 (realny bitrate muzyki oscylował nieco ponad 300kbps, średni w przedziale 96-224) odtwarzał się praktycznie bez najmniejszego problemu... inna sprawa że odtwarzanie Ogg Vorbis samo w sobie jest na iFP-ku problematyczne (zbyt cicho, szum w tle, trzaski etc.)

 

z moich testów sprzed trzech lat wynika, że iFP-ek - przynajmniej teoretycznie - jest w stanie odtwarzać strumień Vorbis o chwilowej przepływności od około 60 do 450kbps... ale oczywiście jedynie w przypadku specjalnie spreparowanych plików, nie "w praktyce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności