Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek FiiO FA9


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

FA9 to niezłe zaskoczenie, obstawiałem, że kosztują ok 2700, jeśli ich cena będzie porównywalna do tej Aliexpress (ok 2k) to będzie to całkiem niezły deal. Faktycznie brak tam syczącej góry, natarczywości, itp. Chwilę się pobawiłem tymi przełącznikami i jedno ustawienie, a nie wiem, czy wszystkie są sugerowane przez producenta, było słabe - wszystkie przełączniki do góry, wtedy faktycznie traciły kulturę, dźwięk był podany zbyt bezpośrednio i coś tam zaczynało drażnić. Przełączniki w dół to wnioskuję (ale mogę się mylić , bo nie sprawdzałem tego) to chyba najbardziej zbalansowane ustawienie, mamy dużą separację, dużą scenę i bas nadal bez znacznych ubytków, chociaż trochę  brakowało mi wypełnienia, więc może miedziany kabel by coś zmienił w tej kwestii. Potem zostawiłem je na 0-1-0, stwierdzając, że może to jest jak z pasmem przenoszenia, i środkowy przełącznik, to środek ? Może faktycznie trochę zyskały uwypuklenia na średnicy i tak chyba je ludzie już później odsłuchiwali. 

Później sobie pośrednio porównałem z Audiosense T800, te mają mniejszą przestrzeń/separację i nieco bardziej skąpy bas, grają bardziej bezpośrednio środkiem i górą. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 05:35, requal napisał:

FA9 to niezłe zaskoczenie, obstawiałem, że kosztują ok 2700, jeśli ich cena będzie porównywalna do tej Aliexpress (ok 2k) to będzie to całkiem niezły deal. Faktycznie brak tam syczącej góry, natarczywości, itp. Chwilę się pobawiłem tymi przełącznikami i jedno ustawienie, a nie wiem, czy wszystkie są sugerowane przez producenta, było słabe - wszystkie przełączniki do góry, wtedy faktycznie traciły kulturę, dźwięk był podany zbyt bezpośrednio i coś tam zaczynało drażnić. Przełączniki w dół to wnioskuję (ale mogę się mylić , bo nie sprawdzałem tego) to chyba najbardziej zbalansowane ustawienie, mamy dużą separację, dużą scenę i bas nadal bez znacznych ubytków, chociaż trochę  brakowało mi wypełnienia, więc może miedziany kabel by coś zmienił w tej kwestii. Potem zostawiłem je na 0-1-0, stwierdzając, że może to jest jak z pasmem przenoszenia, i środkowy przełącznik, to środek ? Może faktycznie trochę zyskały uwypuklenia na średnicy i tak chyba je ludzie już później odsłuchiwali. 

Później sobie pośrednio porównałem z Audiosense T800, te mają mniejszą przestrzeń/separację i nieco bardziej skąpy bas, grają bardziej bezpośrednio środkiem i górą. 

 

Z testu: "Pierwszy przełącznik zwiększa impedancję z 16 Ω (ON) do 32 Ω (OFF), co ma w efekcie dać czystszy dźwięk, bardziej zbalansowane i naturalne brzmienie. Drugi podbija wysokie tony, podkreśla szczegółowość (ON) lub odwrotnie, łagodzi brzmienie wysokich tonów (OFF). Trzeci suwak odpowiada za bas, wzmacnia (OFF) lub osłabia niskie tony względem średnicy (ON)."

 

W praktyce rzeczywiście te konfiguracje od producenta bez szału. Moim zdaniem najlepiej: OFF, OFF, ON - najbardziej zrównoważona konfiguracja, o której producent nie wspomina, a nazywam ją "Neutral" :) Większe wypełnienie w basie to ON, OFF, ON, czyli w trybie 16 Ω - to konfiguracja "Balanced" według producenta.

 

W dniu 21.06.2020 o 21:54, waski napisał:

@Palpatine musisz posłuchać FA9! Były na spotkaniu we Wro i nie mogłem się oderwać (wracałem do nich dwa razy). Nic mnie w nich nie denerwowało, drażniło. Basu było tyle ile lubię. Poważnie zastanawiam się nad ich zakupem jako "daily". Wprawdzie warunki i dość mała ilość czasu jaką miałem je na sobie nie pozwala mi napisać o nich niczego więcej to cholera to są naprawdę udane słuchawki!

Na mnie wywarły bardzo dobre wrażenie, do tego super komfort. Przełącznikami się nie bawiłem i nawet nie wiem, jak były ustawione.

Jedyny minus dla mnie to design. Co za szaleniec wymyślił te "kryształki"? Mam tylko nadzieję, że dymiona wersja wygląda na żywo lepiej.

 

A nie mówiłem? :)

 

Próbowałeś konfig 32 Ω?

 

Kryształki - zgadzam się... FA7 ładniejsze.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawy byłby pojedynek z Shanling ME700 (hybryda 4 BA plus 1 DD). Półka cenowa wyjściowo podobna (2.5 kzl i 2.7 kzl)

 

Jak sądzicie - FA9 zyskałyby na dodaniu dynamika do nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Powiedzialem to ostatnio na meecie w sobotę zanim przeczytałem jakiekolwiek recenzję zaraz po rozpakowaniu pudełka. Tak to ten poziom. 

Komfort, brzmienie tych słuchawek to jest sztos. Rozwój IEM'ów z FiiO jest godny podziwu. Jak ktoś jest z Wrocławia to zapraszam na testy 1:1 z Andromedą

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności