Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Budżetowy DAC USB godny następca Hifime ES9023


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zamroziłem sie na parę lat z moim obecnym Dacem. 

Przy pracy do laptopa (  z Foobarem - wtyczka Wasapi ) używam już bardzo długo Usb Dac Hifime Sabre  ES9023 , a do telefonu Hifime Android Dac. Do tego mały bardzo wiekowy lampowy wzmacniacz Philipsa i  stare kolumienki z  lekkimi papierowymi głośnikami Alnico.

 Chciałbym  zmienić już Dac, a nie mam doświadczenia, a tym bardziej możliwości odsłuchania - dostępu do kilku urządzeń.

 Na forum jest dużo użytkowników osłuchanych i często zmieniających urządzenia, dlatego proszę o sugestie wyboru - zakupu sprzętu. Miałem  w karierze Pc- audio dac na Wolfsonie  - Nostromo oraz  na TDA - Muse audio. Kostka Sabre w moim przypadku była postępem w jakości odsłuchu. Proszę o propozycję budżetowego Daca -  kroku naprzód. Używany również wchodzi w grę, ogranicza mnie jedynie budżet tak około 500 zł, ale tańsze a godne polecenia jak najbardziej mile widziane. 

 

 Z góry przepraszam, jesli to nie jest własciwy wątek.

 

Na zdjęciu moje dotychczasowe " ustrojstwa"

1.jpg

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.audiophonics.fr/en/dac-without-volume/audiophonics-u-sabre-usb-dac-24bit96khz-sa9023-es9023-otg-v22e-tcxo-edition-p-11056.html

 

Stary, ale podobno wciąż jary killer w swojej cenie, szczególnie po przeróbkach, ale i tak się mieścisz w budżecie. To samo co HiFiMe pod względem platformy tylko w znacznie lepszej aplikacji i obudowie. Bez zasilacza też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bieżące sugestie.

 

IFI AUDIO HIP-DAC nowy,  jednak trochę ponad budżet, używanych w ofercie  na razie  nie znalazłem.

 

AUDIOPHONICS U-Sabre USB DAC, czy bez " grzebalstwa rozgrzanym pogrzebaczem" , ten DAC to krok naprzód?

 

Przegladając ofertę w sieci i czytając kilka opini, zwróciłem uwagę na  IKKO ZERDA DAC , oraz Topping D30 lub E30.

 

I jeszcze dodam, że Dac niekoniecznie musi mieć wzmacniacz słuchawkowy na pokładzie, i może być z Chin.

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dongli wyszło bardzo dużo ostatnimi czasy i ciężko żeby wyłonić jakaś ścisłą czołówkę. To jeszcze pozostaje do zrobienia :) Jeśli chodzi o wyjścia 3,5mm to TempoTec Sonata HD PRO poza IKKO mieści się w tym koszyku i sporo zainteresowania zdobywa. 

 

Fajnie wygląda:

SMSL M100 Audio DAC USB AK4452. 

SMSL sanskryt 10th MKII

 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL D10 to zdaje się wzmacniacz, może i budżetowy, ale  przekracza mójj budżet :)

Khadas Tone Board  nie słyszałem, muszę poczytać, nie miałem możliwości posłuchania.

 

Prosiłbym o sugestie poparte własnym doświadczeniem i odsłuchem, zwłaszcza jeśli ktoś posiadał również  kostkę Hifime, i ma jeszcze w pamięci jej możliwości audio.

 Propozycji w sieci jest mnóstwo, ale jak zaznaczyłem na wstępie, nie mam możłiwości ich odsłuchu, stąd odniesienie i prośba do aktywnych sprzętowo użytkowników. 

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tego u-sabre modowanego przez majkela, pamiętam, że grał fajnie ale sprzedałem go jakieś 2 lata temu, więc trudno mi go porównywać z pamięci z obecnymi hitami.

 

Natomiast niedawno mi się zebrało na zapoznanie się z obecnymi budżetowymi hitami i był u mnie m.in. Topping D10, Schiit modi 3, DFB, a z droższych np. Aune X1S. Dźwiękowo rozczarować nie powinny jeśli wziąć pod uwagę stosunek jakość/ cena, ale przesiadanie się z jednego na drugi to jest takie kręcenie się w kółko, tam nie ma jakiejś różnicy klas, ot po prostu solidny budżetowy sprzęt, ale cudów nie należy oczekiwać. Rzeczywistą różnicę klas, to poczułem np. przy Chord Mojo ale to już znacznie ponad założony budżet.

 

Szczerze mówiąc na Twoim miejscu bym się bardziej kierował wyglądem czy funkcjonalnością. Chyba bym polecił Topping D10 - tani i dostępny w Polsce, jak nie będzie postępu w stosunku do tego Twojego Sabre to odeślesz w 14 dni i nie stracisz na tym kasy, a jak kupisz jakąś egzotykę i się nie spodoba, to trzeba się liczyć ze stratami przy odsprzedaży. A jeśli między Twoim Sabre a D10 nie będzie wystarczającej różnicy, to bym się zastanowił, czy jednak lepszych efektów  nie uzyskasz inwestując w nowy wzmacniacz czy kolumny, niż żonglując tanimi DACami gdzie te różnice są naprawdę niewielkie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622

 

 Dziękuję za obszerną wypowiedź.

 

Topping D10 czy D30 lub E30?

 

Pytając o nowy Dac miałem wrażenie, że minęło już tyle czasu, że nawet budżetowe kostki zrobiły duży skok jakościowy.

I taki skok chętnie bym zaliczył. Ale jak się nie da, przeżyję.

Kiedy kupowałem zestaw Hifime, wówczas  wybór nie był tak duży, natomiast obydwie kostki miały super pozytywne recenzje.

Były jakby tanim odkryciem dobrej jakości. I nie zawiodły mnie po zakupie. Dosyć szczegółowe, muzykalne w środkowym paśmie.

Słucham głównie jazzu, a zwłaszcza wykonawców z trąbką i fortepianem. I chyba w preferencjach muzycznych nic się nie zmieni.

I kontrabas akustycznie, najlepiej w małych składach.

 

Jako referencyjną jakość w odsłuchach w moim przypadku  biorę brzmienie talerzy, ich wybrzmiewanie, dźwięk- reakcję na artykulację, oraz miotełki i grę na " grzybku".

 

Z moim lampiakiem na biurko i "papierówkami" raczej się dam pochować, niż je zmienię.

Stary już jestem, lubię jak się świeci, pod warunkiem, że nie są to ledy.

 

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Broda napisał:

Pytając o nowy Dac miałem wrażenie, że minęło już tyle czasu, że nawet budżetowe kostki zrobiły duży skok jakościowy.
 

 

Postęp jest niewątpliwy - teraz to nawet jakiś tani telefon gra takim dźwiękiem, że 10 lat temu to było nie do pomyślenia. Natomiast czy będzie postęp w stosunku do twojego obecnego DACa to nie wiem. To już trzeba odsłuchać i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten dac będzie wpinany pod wiekowego lampiaka, to stawiam, że nie usłyszysz różnicy między wpinanymi klockami. Wypożycz ze sklepu dowolny dac do 1500 i przekonaj się, czy słyszysz jakieś zmiany. Jeśli mieszkasz daleko od sklepu, kup z możliwością zwrotu albo nawet zapytaj na forum (status), czy w twojej okolicy nie mieszka ktoś, kto umożliwiłby ci odsłuch takiego urządzenia. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też mały modernizowany przez czarodzieja z lutownicą, wzmacniacz  oparty na kości Tripath 2020A.

 Był sprzedawany pod nazwą Lepai. Jest równie stary jak moje Hifime.  Przy małym wzmocnieniu gra bardzo przyzwoicie, ale sentyment do analogu, powoduje, że częściej na biurku ląduje lampowiec. 

Zresztą tylko na nim talerze  brzmią dokładnie tak jak w sali klubowej, a trąbka ma właściwą chrypkę.

Powoli wyciągam wnioski, że prawdopodobnie przy takiej konfiguracji toru audio, oraz preferencjach odsłuchowych, zmiana Daca, może mieć charakter czysto estetyczny.

I chyba też taka była pierwotna idea pomysłu na zmianę. 

 

Do brzegu:

Przekonuje się powoli do zakupu Dac Topping, ale czy ma być to D10  czy też D30 - E30, lub SMSL Sankrist 10, tego jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Broda napisał:

Powoli wyciągam wnioski, że prawdopodobnie przy takiej konfiguracji toru audio, oraz preferencjach odsłuchowych, zmiana Daca, może mieć charakter czysto estetyczny.

I chyba też taka była pierwotna idea pomysłu na zmianę. 

Zgadza się, te Hifime są naprawdę dobre w swojej cenie. Sam posiadam UAE23 i jako DAC jest na pewno lepszy niż DF Black.

Miałem  tylko jeden DAC (kupuję te budżetowe) o którym mogę powiedzieć, że był zauważalnie lepszy od UAE23, to był modowany przez Mikołaja612 SMSL (chyba 655 ale głowy nie daję) do tego ze sporo lepszym zasilaczem - niestety jakiś czas temu przestał grać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu bo cały czas szukam DAC do podobnych zastosowań, myślałem jeszcze o Nostromo Hypnos, ale tam jest Wolfson WM8742.

 

Co będzie lepsze w tej sytuacji Topping D10, D30 czy Hypnos?

 

EDIT: Znalazłem jeszcze takie coś: CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC 100 USB. Warto brać pod uwagę?

Edytowane przez falman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ falman 

 

Szukający odpowie  poszukującemu.

 

Poczytałem i poszukałem informacji o większości wymienionych w tym wątku urządzeniach DAC.

Również  recenzje forumowe polskie i zagraniczne.

 

Po lekturze:

Topping D10 wydaje się być dobrą  budżetową ofertą  jeśli chodzi o  właściwości soniczne, a zwłaszcza  w relacji cena  / jakość.

Zdecydowałem się na zakup właśnie tego Dac-a, chociaż taki " piękny" wyświetlacz  mogli sobie darować., byłoby taniej.

 

 Uwaga!

Wrażenia z jakości brzmienia  są zawsze subiektywne - chyba że skopiujemy w całości sugerowany tor odsłuchu audio recenzenta. 

Ale jego uszu  już nie skopiujemy.

 

ani ilości woskowiny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2020 o 09:47, Broda napisał:

Kostka Sabre w moim przypadku była postępem w jakości odsłuchu

Na Twoim miejscy posłuchałbym Dragonfly Red zwłaszcza jak będziesz podpinał pod lampę. Pobaw się lampami, może wzmacniacz gra bardzo ciepło i stad jasne Sabre Ci lepiej brzmią.  Jaki to model i jaki typ lamp w nim siedzi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś się będę upierał przy U-Sabre. Nie ma opcji upchnąć tego, co w nim siedzi, do obudowy pen drive. Zegar TCXO, elektrolity OSCON i porządny stabilizator Linear Technologies wewnątrz, to i bez modyfikacji, które są nota bene nieinwazyjne, jak dla mnie optymalna opcja w cenie 70€ z wysyłką. Wyświetlacza nie ma, bo po co to komu, a tylko zakłóceń dodaje. Można dokupić prosty zasilacz liniowy i może być progres, a dalej się mieścimy w 500zł. Można tu dać np. jakieś Abasco 9V 1A, a one poniżej stówy chodzą zdaje się.

Pamiętam, jak drastycznie lepszy był ten U-Sabre od Cowona Plenue D albo J, nie znam się na nich, w fukcji DACa USB. Ostatnim użytkownikiem, co pamiętam, że wspominał mi o tym U-Sabre, a ja nawet zdążyłem zapomnieć, był @Zydek. Polecam podpytać go przez PW, jak się ma i do czego U-Sabre, bo wiele różnych sprzętów miał.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gumiak9

 

Wzmacniacz to  Philips AG 9016

 

Ecc 83 - mam kilka par  RFT Tungsram Electroharmonix oraz Philips Miniwat

EL95  - RFT,  Philips

Po kilku modyfikacjach polegających na obejściu potencjometrów regulacji sopranów basu i balansu, ingerencji w transformatory wyjściowe, oraz kondensatory wyjściowe.

 

Głośniki to alnico isophon i telefunken.

 

 

 

@majkel

 

Czy ten Dac który zaproponowałeś jako pierwszy -  Sabre ES9023, będzie  lepszym wyborem  od Topping D10 , czy też SMSL M100 ?

 

https://www.audiophonics.fr/en/dac-without-volume/audiophonics-u-sabre-usb-dac-24bit96khz-sa9023-es9023-otg-v22e-tcxo-edition-p-11056.html

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Broda napisał:

@majkel

 

 

Czy ten Dac który zaproponowałeś jako pierwszy -  Sabre ES9023, będzie  lepszym wyborem  od Topping D10 , czy też SMSL M100 ?

 

https://www.audiophonics.fr/en/dac-without-volume/audiophonics-u-sabre-usb-dac-24bit96khz-sa9023-es9023-otg-v22e-tcxo-edition-p-11056.html

Szczerze, nie mam pojęcia. Na papierze oba teoretycznie lepsze ze względu na XMOSa, a jeszcze masz op-amp na podstawce w Toppingu, więc on się wydaje optymalny, bo mu można w jakimś zakresie modelować brzmienie. Natomiast w dzyndzle to bym nie szedł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel

 

Ja tym bardziej nie wiem, ale muszę się oprzeć na rzeczowych opiniach.

Gdybym mógł swobodnie potestować kilka urządzeń, nie zaprzatał bym uwagi i niecnie wykorzystywał cenny czas forumowiczów.

Sabre już mam, i chociaz zdaje sobie sprawę z niedoskonałości implementacji kostki w moim Dac -u, to chyba jej  walory z grubsza znam.

 

Kupię w takim razie Toppinga, a jak nie spełni moich oczekiwań, będę dalej kombinował.

Chociaż skłaniam się bardziej do słuchania muzyki niż urządzeń. No i jak widać jestem konserwatywny dosyć  w " mieleniu " sprzętem.

Już o dużym audio nie wspomnę, bo tam chyba najmłodszy sprzęt ma z 40 lat - minimum.  Axiom 301 i kombinowany wzmacniacz na germanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma już współczesne wszystkie  połączenia.

Zdziwiłbyś sie jak dużo to jest mocy przy podatnych głośnikach. 

Duże audio odgrody na 15" basowych, środek 12  Goodmans AXIOM 301, góra to zamiennie Isophon lub Telefunken a do niedawna również Monacor RBT-20 .

Edytowane przez Broda
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi masz  czas i cierpliwość możesz poczytać tutaj o D10 :

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-d10-dac.2470/

 Chyba wyczerpali temat.

 

W większości wypowiedzi na temat tych modeli,  jakie udało mi się  przeczytać, nie wskazywano na specjalne różnice między nimi, głownie chodzi o ilośc obsługiwanych wejść.

Ja D10 potrzebuję  jedynie do połączenia poprzez USB. Nie  wymaga odzielnego zasilania, co z reguły sprawia spore problemy z dobrym  - czystym zasilaniem. 

I oczywiście cena jak najbardziej ma wpływ na wybór.  Jeśli okaże się, że nie jest to kaskada pozytywnych dźwieków, trzeba się liczyć z dalszą  sprzedażą.

Chociaż nie ukrywam, że  mam jeszcze swojego cichego faworyta, Aune x1s, ale ten akurat bardziej z myślą o słuchawkach.  Aune jest niestety droższy, ale pojawiają sie już w ofercie  używane. Może będzie następnym dacem ...

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności