Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

WZMACNIACZ TRANZYSTOROWY CZY LAMPOWY? DO HD800S


grimreaper

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, grimreaper napisał:

@dj1978

Dzięki zrób zdj. swojego zestawu jeśli nie jest to problem.

 

Mam bardziej wypaśną obudowę, ale w tej z allegro podstawowej sa 2xRCA - IN  i 2xRCA - OUT

 

IMG_20200608_2149137.jpg

 

i fotka od przodu:

 

IMG_20200506_1556079.thumb.jpg.b4036f45c8658f082cb1b14f06cdd545.jpg

Edytowane przez dj1978
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, whero napisał:

nie radzi sobie w praktycznych zastosowaniach - jak mierzysz sinusoidami i bez poboru aktywnego to jeszcze coś niby sobą reprezentuje ale w praktyce nie ma to większego sensu i jest skokiem na kasę

recenzje są tak optymistyczne bo nikt nie chce wyjść przed szereg jako ten kto się nie zgadza z resztą / większość ludzi co kupuje te wzmacniacze kupuje je jako swoje pierwsze / jedyne wzmacniacze

Masz na myśli Monoprice THX887 czy wszystkie wzmacniacze stosujące tę technologię THX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hustler napisał:

Masz na myśli Monoprice THX887 czy wszystkie wzmacniacze stosujące tę technologię THX?

wszystkie z popularnych modeli je stosujące (czy też stosujące 'licencjonowaną topologię układu' i podpisujące się nazwami/specyfikacją (połowicznie ~ w 'dogodnych' miejscach) odpowiadającym ich 'czipów' przy pomiarach laboratoryjnych) 

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HD800s lampa czy tranzystor? Pytanie tak samo dobre, jak czy do placków ziemniaczanych mus jabłkowy czy gulasz? Trzeba posmakować i się dowiedzieć, co się bardziej lubi, albo że czegoś się np. w ogóle nie lubi. Dla mnie tranzystor praktycznie do każdych słuchawek. Lampy to ja dopuszczam do głośników i może jeszcze jakieś elektrostaty by mi z nimi podeszły. Dynamiki i orto nie. Kwestia preferencji i wrażliwości na różne aspekty grania. Do tego za bardzo cenię sobie swoje źródła z ich jakością dźwięku, żeby to psuć czy woalować lampą.

 

Problem tylko jest taki, że jak by zdjąć z ceny słuchawek ze 2000zł i przenieść ten budżet na wzmacniacz, to efekt przynajmniej dla mnie będzie znacznie bardziej sensowny. HD800s to bardzo bezpiecznie zestrojone słuchawki i ich cenę mogę zrozumieć tylko przez pokrewieństwo konstrukcyjne do HD800. Natomiast grać to one powinny praktycznie ze wszystkiego, co dostarczy im odpowiedniej dawki mocy, a szacowałbym minimalne sensowne osiągi na 200mW na kanał przy tych 300 omach.

 

Za 2000zł brutto można by coś znaleźć wśród wzmacniaczy, ale nie na pełnym wypasie i nie z pełną gębą wyjściem pre. I obojętne, czy elektrony puszczane w ciele stałym, czy w próżni. Może więc nie być odczuwalnego postępu w stosunku do mocno modyfikowanego klona Lehmanna szczególnie, gdy został mądrze zmodyfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, majkel napisał:

Do HD800s lampa czy tranzystor? Pytanie tak samo dobre, jak czy do placków ziemniaczanych mus jabłkowy czy gulasz? 

najtrafniejsze porównanie ;) - jednego dnia wolimy to, drugiego to, do obiadu gulasz, na deser mus, jak przez kilka dni będziemy jeść mus to wtedy przyjdzie chęć na gulasz itp itd ;) - po prostu inny smaczek i 'najlepiej' mieć obydwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkeldziękuję za bardzo treściwą i sensowną odpowiedź. To zależy od dnia raz na słodko, czasami na słono. Jednak preferuje na słodko także wybieram mus jabłkowy. Jeśli chodzi o konstrukcję to się nie martwię, bo wykonał ją na moje zamówienie Fatso. Dlatego dla mnie zakup jest na tyle istotny, a nie na zasadzie wyrzucenia pieniędzy w błoto i efekt ten sam. Musi być progres.


Co polecisz?

 

@dj1978 dziękuję za zdj. widziałem je na facebooku - stronie producenta. Jednak jakoś nie mam przekonania do tego wzmacniacza. Ale widzę, że mają wyjście RCA dla dodatkowego sprzętu w tym przypadku iloud.

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, grimreaper napisał:

 

@dj1978 dziękuję za zdj. widziałem je na facebooku - stronie producenta. Jednak jakoś nie mam przekonania do tego wzmacniacza. Ale widzę, że mają wyjście RCA dla dodatkowego sprzętu w tym przypadku iloud.

Spoko, ale proponuję wyrabiać sobie przekonania na podstawie tego co się usłyszy a nie co sobie wyobrażamy, a to nie wymaga zbyt dużego wysiłku😉 Ani moja ani czyjakolwiek opinia nie powinna być dla Ciebie wiążąca, tylko co się Tobie realnie spodoba po odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie nt Feliks Audio Echo? wiem, że za chwilę ktoś z Was napiszę weź Euforię 🙂

 

@dj1978

jasne, że tak ale są tutaj tzw. wyjadacze chleba którzy się znają o wiele lepiej niż ja. Nawet podczas odsłuchów wiedzą więcej stąd też kieruje ten post na forum. 

Ja np. patrząc na wykresy i granie wybrałbym Monolith THX, ale jeśli lampa zagra lepiej a na tym mi zależy. Przede wszystkim żeby był skok między moim klonem a nowym wzmacniaczem.

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grimreaper napisał:

a co powiecie nt Feliks Audio Echo?

Miałem go również na odsłuchach przed Sinusem, na początku wydawał się nie zły, ale ogólnie nie ma porównania, dużo niższy poziom SQ (żeby nie było, przeczytaj sobie krótkie wpisy w Klubie Wzmacniaczy lampowych) Nachodziłem się i nasłuchałem nie mało, żeby coś wybrać finalnie do HD800s. Dodam, że do każdejgo lampiaka wcześniej byłem sceptycznie nastawiony, również do Sinusa, dopiero odsłuchy odmieniły pogląd diametralnie🙂

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978jaki dac masz podpięty do sinusa. Opisz jego granie, w lampie zależy mi przede wszystkim na poczuciu przestrzeni.

 

@audionanik

tutaj nie chodzi o modę a jakość reprezentowanego dźwięku. Nie ważne czy będzie w bronzie, czerni czy złocie ma grać. 

 

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grimreaper napisał:

 w lampie zależy mi przede wszystkim na poczuciu przestrzeni.

HD800 produkują wielką nadmuchaną przestrzeń z oteelami na 6n13s (i pokrewnymi), obojętnie czy ze skorpionem, czy sinusem - dac w takim zestawie ma już mało do powiedzenia. Brzmienie wielkie, efektowne, napompowane, kompletnie oderwane od głośniczków...i jak dla mnie fajne raz na jakiś czas - dwie/trzy sesje/audioorgie i dość na miesiąc - powrót do tranzystora (bez hd800;)).

Xduo jest za słaby jakościowo do senków.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grimreaper napisał:

@dj1978jaki dac masz podpięty do sinusa. Opisz jego granie, w lampie zależy mi przede wszystkim na poczuciu przestrzeni.

 

mam DAC Auralic Vega, właśnie przestrzeń zrobiła na mnie największe wrażenie w połączeniu z Sinusem. Barwe, dociążenie może sobie również dopasowywać różnymi lampami.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik

nie zgodzę się z Tobą, mam porównanie odsłuchowe na swoim biurku z iloud mtm, bardzo dobrymi monitorami aktywnymi. Nie wiem kiedy miałeś takie odczucia i nie wiadomo jak długo w jaki miejscu słuchałeś - może z otwartymi oknami stąd ten napompowany dźwięk. 

 

Ja posiadam HD 800S, jest to dla mnie o wiele lepsza konstrukcja jesli chodzi o muzykalność niż te bez S. 
Też nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią odnośnie grania bez dac'a że ma mało do powiedzenia, wiem jak grają z i bez. Późna godzina, zmęczony jesteś i piszesz farmazony.

 

 

@dj1978 pokaż zd. jak prezentuje się u Ciebie cały zestaw! Przekonujesz do zakupu. Ale jeszcze z decyzją się wstrzymam.

 

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podrzucę, ale zdjęcia i tak nie zagrają😉 Musisz zmienić nastawienie. Wytypowałeś kilka wzmacniaczy licząc, że ktoś potwierdzi, że to właściwy kierunek? Jak widać tak nie jest, otrzymujesz za to inne bardzo konkretne propozycje i musisz zdecydować co z tym zrobić, najlepiej posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978na razie brak konkretów, są ludzie którzy są za lampą i są ludzie którzy uważają że nie jest to dobre combo. Ale nie mam żadnych typów oprócz Valhalla, twojego wzmacniacza sonus. Na to chwilę dałem więcej od siebie propozycji. Ale czekam, rozumiem dorzucenie kilku stówek na plus ale oczekuje skoku w jakości dźwięku między moim klonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimreaper napisał:

 

Nie wiem kiedy miałeś takie odczucia i nie wiadomo jak długo w jaki miejscu słuchałeś - może z otwartymi oknami stąd ten napompowany dźwięk. 

 

Pisałem przecież - z oteelami na 6n13s/6080/6as7. Senki hd800 miałem bardzo długo, 800s krócej i zdążyłem na nich przelecieć kilkadziesiąt wzmakow i daców przy zamkniętych oknach (otwartych rzadziej).

Nie wiem po co zadajesz pytanie o granie hd800s z lampą skoro takowe poznałeś i wiesz lepiej?

Godzinę temu, grimreaper napisał:

Też nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią odnośnie grania bez dac'a że ma mało do powiedzenia, wiem jak grają z i bez

Bez daca nigdy nie słuchałem (kompletny brak sygnału); różnice między dacami są duże; tylko że w przypadku podłączenia ktoregokolwiek z nich do w/w lampy dźwięk zawsze będzie duży, napompowany, efektowny, namacalny, ale też w wyniku napuchniecia nieco rozmazany i ze słabszą artykulacją - nadal różnice między dacami będą słyszalne, ale żaden z nich nie zmieni powyższych cech oteeli.

Tego typu wpisy:

Godzinę temu, grimreaper napisał:

Późna godzina, zmęczony jesteś i piszesz farmazony.

proponuję zostawić na czas kiedy sam będziesz w lepszej dyspozycji niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik

po prostu odebrałem Twoją wiadomość bardzo ironicznie z suchymi faktami bez konkretów. 

Według tego co napisałeś to najlepiej zakupić Burson'a v3 albo v2+ -> nuforce wyrzucić przez okno lub v2 bez dac'a + podłączyć ten co mam ewentualnie zakupić feliks audio euforia i będzie super. 
Na prawdę zanim napisałem na forum, przeczytałem wiele stronic żeby dowiedzieć się coś więcej. Najcenniejsze dla mnie porady są tych, którzy rzeczywiście posiadają/li hd800s i nakierują mnie na odpowiedni sprzęt. To tj z zakupem auta v6 niby wystarczy nie jeżdzę przecież szybko no ale v8 ten dźwięk, 0,5 s szybciej. Chciałbym zauważyć różnicę pomiędzy tym co już mam a tym co mogę zakupić. W takim razie jeśli jesteś w stanie mi pomóc, poproszę o np. 3 twoje typy.

 

a) w budżecie którym mam

b) Słuchaj dorzuć 1000 zł jest znaczny skok

c) nie kupuj nic bo to zagra tak samo

d) zakup burson, feliks - usłyszysz diametralny skok że aż spadniesz z obrotowego fotela.

 

DZIĘKI I DOBREJ NOCY!!! Czekam na dalsze wpisy. Mam nadzieję, że nakierujecie mnie na odpowiedni sprzęt.

 

 

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał:

Sadysta. Będziesz nagłaśniał mały pokój?

Nie, po prostu tyle to jest dla mnie zapas dla tych słuchawek na wszelkie zachcianki, w tym wiążące się z decybelami bez zniekształceń.

 

9 godzin temu, grimreaper napisał:

Moi drodzy forumowicze, jeszcze nikt nie nakierował mnie na wzmacniacz 🙂 do senków, połączonych z nu force dac 80 :D Jedynie @dj, nie mam za bardzo jednak przekonania mało recenzji. Nikt też nie odniósł się do xduo ta-20 i monolith.

Najlepszy wzmacniacz na świecie do  dynamików i orto jest w moim podpisie. Pędzony z najlepszego DACa na świecie. Oczywiście dla mnie. Tak, że ten. Albo budżet wzrośnie do 3,5-4k zł brutto, albo zostań z tym Lehmannem, co najwyżej wyślij do najlepszego specjalisty na świecie na ponowną modyfikację według wytycznych dla brzmienia. :rolleyes:

 

Tak w ogóle to co Ci nie pasuje w tym klonie? Co byś chciał zmienić w dźwięku? Napisz, jaki jest tam op-amp, wrzuć fotkę wnętrza, i już będzie wiadomo czy i na ile można mu pomóc. Na pewno tym sposobem nie wydasz nawet połowy planowanej kwoty, a efekt może postawić barierę zakupową na poziomie 2kzł wszelkiej konkurencji. Zaoszczędzoną kwotę możesz wydać np. na porządne interkonekty albo inny kabel do słuchawek, bo fabryczny do HD800 przynajmniej bezesom nie służy najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grimreaper jeśli Ci to w czymś pomoże masz fotkę mojego zestawu🙂

Zdaje sobie sprawe, że czytanie recenzji i opinii może być ekscytujące, więc chcesz ich jak najwięcej. Tutaj na forum nie ma aż tak wielu aktywnych użytkowników HD800s, więc nie licz na lawinę następnych komentarzy. OtDostałeś myślę sensowne relacje jak HD800s grają z lampą. Jak grają z tranzystorem, już wiesz bo masz. Lampami możesz modelować brzmienie dowolnie - przestrzennie, gęsto, jasnom barwnie. Mogę powtarzać 100 razy ale mi się nie będzie chciało - wypożycz sprzęt i wyciągnij wnioski własnymi uszami, straty nie poniesiesz a będzie bogatszy o własne doświadczenie a nie czyjeś niejednokrotnie sprzeczne opinie.

 

 

IMG_20200609_1001153.jpg

 

 

Edytowane przez dj1978
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel

Dziękuje za odp. w klonie jest OPA2228P, zdj. w załączeniu, co chcę zmienić jakość dźwięku w skrócie poprawić wszystko przestrzeń, detale żeby były bardziej wyraźne, soprany strzeliste, a bas był bardziej gęsty dołem. Majkel widzę twój wynalazek nazwany Earia? co jest w środku, proszę o zdj. Aczkolwiek tym razem wolałbym pójść wzmacniacz zrobiony przez producenta a nie autorski klon.

 

W takim razie zwiększam budżet 2-3,5 tys, co proponujecie?  

 

IMG_1063.jpg

 

 

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności