Skocz do zawartości

WZMACNIACZ TRANZYSTOROWY CZY LAMPOWY? DO HD800S


grimreaper

Rekomendowane odpowiedzi

@grimreaper posłuchałem przez weekend Bursona V3 z HD800s, trzeba przyznać, że synergia jest niesamowita. Scena i holografia wybitna jak na integre. Niemniej.. po wpięciu do Sinusa lampowego zyskujemy wdzięk lampy oraz jeszcze głębszą i szerszą scenę, co wydaje się już niemożliwe a jednak, koparka jeszcze niżej opada. Mocno się teraz zastanawiam nad Bursonem jako DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dj1978 napisał:

@grimreaper posłuchałem przez weekend Bursona V3 z HD800s, trzeba przyznać, że synergia jest niesamowita. Scena i holografia wybitna jak na integre. Niemniej.. po wpięciu do Sinusa lampowego zyskujemy wdzięk lampy oraz jeszcze głębszą i szerszą scenę, co wydaje się już niemożliwe a jednak, koparka jeszcze niżej opada. Mocno się teraz zastanawiam nad Bursonem jako DAC.

Jako DAC najlepiej sprawdza się DAC. :) Znam przypadki raczej odwrotne - do combo były podpinane zewnętrzne DACe celem podniesienia jakości dźwięku na słuchawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majkel napisał:

Jako DAC najlepiej sprawdza się DAC. 

Też zawsze byłem zwolennikiem tej zasady. Jednak ten Burson jako DAC robi okrutnie dobre wrażenie i wywraca do góry nogami dotychczasowe poglądy.

Chord Dave i dCS Bartok też są takim odstępstwem😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978Super, że udało CI się przetestować i odniosłeś podobne wrażenie. Twoje połączenie dac + lampa okazało się lepszym combo - szerszą i głębszą sceną. Ja zastanawiałem się przez moment nad euforią z dac-80, jednak burson wygrał ten pojedynek. Euforia jest magiczna ale utwór Darkside - Paper Trails pokazał co wzmacniacz wraz z dac Burson potrafi zrobić. Jak masz możliwość przetestuj, bo linia basowa pokazała że lampa trochę pogubiła się w napędzeniu odpowiednio słuchawek. W przypadku Burson'a zarówno częstotliwość obniżenia dolnego wykresu była lepsza jak i czystość basu plus holografia o której wspomniałem przy ostatecznym wyborze. Nie wiem jakie masz odniesienie do np. Euforii bo myślę, że wzmacniacz jest lepszy niż Twój Sinus.

 

Bardzo mnie to cieszy, że zrobili 2in1 i to im wyszło a połączenie z HD800S spełnia moje wymagania i jest skokiem mocno jakościowym w stosunku do tego co miałem. 

 

 

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grimreaper nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, wbudowany wzmak gra rewelacyjnie, spokojnie moze konkurować z samodzielnymi wzmacniaczami z wysokich półek, ale jednak jeszcze większe wrażenie zrobił na mnie Burson V3 jako DAC wpięty do Sinusa. Dlatego taką konfigurację docelowo rozważam. Widzisz, nie słuchałeś Sinusa, natomiast miałem możliwość posłuchać wcześniej Euforię i Sinus bardziej mi się spodobał, grał z dużą większą swobodą, większą przestrzenią, bardzie sprawnie, bez zamulania. Naturalnie nie chodzi o przekonywanie a spostrzeżenia i nie podlega żadnym wątpliwością, ze z samym Bursonem można czerpać dużo satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 źle odczytałem wiadomość. Wszystko zależy od tego kto co woli, lampę czy tranzystor. Ja jako, że miałem już kilka do testów jestem zwolennikiem grania muzyki z tranzystora. Test odsłuchowy jaki miałem mieć możliwość, dał mi przekrój tego co moje uszy bardziej polubiły. Każdy z Nas słyszy inaczej i nie każdy ma też preferencje odsłuchowe neutralne, często jest tak że wybieramy wzmak/dac/słuchawki z charakterystyki muzyki jaką lubimy słuchać. Moja droga muzyczna jest od klasyki aż po elektronikę dlatego wybór był trudny. Słyszę na prawdę dużo i potrafię poukładać wszystko to co się dzieje w muzyce, przede wszystkim dzięki temu że 15 lat grałem na klawiszach i jako, że potrafiłem ze słuchu zagrać dany utwór muzyczny o wiele łatwiej było mi zdecydować co gra lepiej np. w teście Havergal Brian – Symphony No1 in D Minor (The Gothic) i tutaj ilość szczegółów, można było się zagłębić w szeroką gamę instrumentów, brzmień pięknego wokalu,  Symfonia ta chór, harfy, flety pokazały mi odwzorowanie naturalne w Burson v2 z dac, v3 a np. w Cayin ten dźwięk był namacalny ale podkolorowany tak że mijał się on z prawdą. W każdej lampie poza Euforią przeszkadzał mi szum i to, że lampa grała dopiero dobrze po 15 min nagrzania. W lampie było drugie dno tzw. fun ze słuchania dla mnie on na dłuższą metę byłby męczący jak mówimy np. o scenie była fajna ale przy elektronice muzyka była zwolniona. Dlatego poszukiwanie lamp do wszystkiego w moim przypadku byłoby czymś niemożliwym. A na takim Burson v3 z Hd800s oglądanie filmów to czysta przyjemność.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja się tu wbiję, bo cholernie mnie od pewnego czasu ciekawi kwestia wzmaków od Sinus Audio. Czy ktoś miał okazję testować lub porównywać do siebie OTL6N13S i DualMono? Różnica w cenie jest względnie niewielka, a obie propozycje bardzo atrakcyjne cenowo. Do tego IMO wyglądają naprawdę ładnie i słyszałem sporo dobrych rzeczy o Sinusach właśnie tu, na forum. Any help? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vaiet napisał:

To ja się tu wbiję, bo cholernie mnie od pewnego czasu ciekawi kwestia wzmaków od Sinus Audio. Czy ktoś miał okazję testować lub porównywać do siebie OTL6N13S i DualMono? Różnica w cenie jest względnie niewielka, a obie propozycje bardzo atrakcyjne cenowo. Do tego IMO wyglądają naprawdę ładnie i słyszałem sporo dobrych rzeczy o Sinusach właśnie tu, na forum. Any help? :D

Do każdego wzmaka lampowego podchodziłem bardzo sceptycznie, również do Sinusa. Cena zachęcała, więc dałem mu szansę wypożyczając do odsłuchu...i było to autentyczne olśnienie i zakup bez wahania. Wrzucałem już wcześniej swoje euforyczne opisy😉, mam już 2 miesiące i emocje gdy mam czas na odsłuch absolutnie nie opadają. Granie w moim typie, zwłaszcza z HD800s. Wcześniej miałem Auralic Taurus MK II bardzo dobry tranzystor, ale dla mnie poległ przy Sinusie. Masz tutaj mega scenę z piękną holografią. Duże żródła pozorne, pojawiające się z pełną swobodą. Bas nabiera masy, średnica bujności a góra złocistości. Lampami modelujesz prezentację. Ale zasadnicza cecha - jest ciepło, barwnie ale nie koniecznie ciemno, z bardzo dobrą przejrzystością. W OTL6N13S zmieniłem lampy na 6AS7, ciut lepsze technicznie, z bardziej kontrolowanym basem. DualMono ma praktycznie taki sam charakter brzmienia (podatność na lampy) z fabrycznie nieco jeszcze większą sceną.

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dj1978 napisał:

Do każdego wzmaka lampowego podchodziłem bardzo sceptycznie, również do Sinusa. Cena zachęcała, więc dałem mu szansę wypożyczając do odsłuchu...i było to autentyczne olśnienie i zakup bez wahania. Wrzucałem już wcześniej swoje euforyczne opisy😉, mam już 2 miesiące i emocje gdy mam czas na odsłuch absolutnie nie opadają. Granie w moim typie, zwłaszcza z HD800s. Wcześniej miałem Auralic Taurus MK II bardzo dobry tranzystor, ale dla mnie poległ przy Sinusie. Masz tutaj mega scenę z piękną holografią. Duże żródła pozorne, pojawiające się z pełną swobodą. Bas nabiera masy, średnica bujności a góra złocistości. Lampami modelujesz prezentację. Ale zasadnicza cecha - jest ciepło, barwnie ale nie koniecznie ciemno, z bardzo dobrą przejrzystością. W OTL6N13S zmieniłem lampy na 6AS7, ciut lepsze technicznie, z bardziej kontrolowanym basem. DualMono ma praktycznie taki sam charakter brzmienia (podatność na lampy) z fabrycznie nieco jeszcze większą sceną.

To chyba w takim razie pójdę w przyszłości w DualMono. Od pewnego już czasu zastanawiałem się nad wyborem lampowca na przyszłość, ale większość propozycji zamyka się w budżecie, który mnie trochę przerastał. Sinusy są przy tym nie tylko relatywnie tanie, ale jeszcze wyglądają bardzo ładnie. Jeszcze tylko trochę zbierania i będzie ^^ Lampkami zajmę się pewnie po jakimś czasie, jak osłucham się ze sprzętem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vaiet napisał:

To chyba w takim razie pójdę w przyszłości w DualMono. 

Pojedynczy ma bardzo dużą scenę, robi wrażenie, ale o dziwo DualMono ma jeszcze większą...lecz aby zapoznać się brzmieniem Sinusa warto wypożyczyć choćby ten pojedynczy.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dj1978 napisał:

Pojedynczy ma bardzo dużą scenę, robi wrażenie, ale o dziwo DualMono ma jeszcze większą...ale żeby zapoznać się brzmieniem Sinusa warto wypożyczyć choćby ten pojedynczy.

Jeżeli uda się wypożyczyć choćby najbardziej bazową wersję, to będę wniebowzięty. Trzeba będzie się po weekendzie odezwać do firmy i zobaczyć, co da się wskórać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności