Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

WZMACNIACZ TRANZYSTOROWY CZY LAMPOWY? DO HD800S


grimreaper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Forumowicze bardzo proszę proszę Was o pomoc w wyborze odpowiedniego wzmacniacza do słuchawek SENNHEISER HD 800S.

DAC już posiadam - NU FORCE DAC-80 i wzmacniacz Klon Lehmann Black Cube Linear - mocno podrasowy. Klon Lehmanna był idealny do ULTRASONE PRO 900. Niebawem zestaw wzmacniacz i słuchawek ultrasone będę wystawiać na allegro i forum.mp3store.

 

Chciałbym aby wzmacniacz, był z pre amp - jako że podłączone będą do niego dodatkowo monitory studyjne.

 

Z moich obserwacji i tego co wyczytałem w internecie, zastanawiam się nad:
MONOLITH THX AAA BALANCED HEADPHONE AMP

xDuoo TA-20 - w tym przypadku nie wiem jakie lampy byłyby ok Treasure Mark II 12AX7-T czy inne. 

CAYIN HA-1A - w tym przypadku budżet jest dla mnie zbyt duży, chyba że ma ktoś na sprzedaż sprzęt używany.


Muzyka jakiej słucham to od klasyki, jazz, po muzykę elektroniczną 🙂

 

$$$ jakie mam do 2 tys.

 

Liczę na Was, z góry dziękuję. Fajnie jeśli ktoś jest lub był posiadaczem hd800s i dac80

 

Pzdr
GR

 

 

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, grimreaper napisał:

Witam serdecznie,

Forumowicze bardzo proszę proszę Was o pomoc w wyborze odpowiedniego wzmacniacza do słuchawek SENNHEISER HD 800S.

 

Nieznacznie podciągnij budżet. Do HD800s z czystym sumieniem polecam wzmacniacz lampowy SinusAudio 6N13S. Fantastyczna barwa, ogromna scena. Bardzo dobre wypełnienie i dociążenie, dla mnie prawdziwy killer. Miałem wcześniej tranzystor Auralic Taurus Mk II, ogólnie chwalony za połączenie z HD800/800s, koszt znacznie wyższy a z synergią w porównaniu do SinusAudio nie ma najmniejszego startu. Sinusa możesz wypożyczyć bez problemu u producenta.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#neonlight

xDuoo TA-20? rozwiń swoją odp.

 

#dj1978

Dziękuje za odp. fajny wzmacniacz jednak zależy mi na możliwości dodatkowej - przedwzmacniacza (RCA) którego nie ma..

 

#Spawn

mam wzmac i dac, poszukuje nowego / używanego wzmacniacza do hd800s - xduo i monlith tylko z recenzji nie posiadam ich na stanie.

 

#Mayster

Pomyślę, szkoda że nie mają wyjścia 2xrca z tyłu.. Czy posiadasz je u siebie? jak w połączeniu z hd800s

 

Czekam na dalsze wasze komentarze dziękuję za pierwsze. 

 

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx odpada - zapytaj @BURNART co by ci z lampek doradził

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmaczniacz-lampowy-sluchawkowy-schiit-valhalla-2 może być dla ciebie ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valhalla to bdb wzmacniacz. Zależy czy chcemy coś zmienić w HD800 czy nie. Tranzystor zachowuje charakter Senków i miałem przeczucie że będzie on najlepszym rozwiązaniem do HD800. Nie wiem jednak czy do 2k coś się dobrego znajdzie do nich. Valhalla grała mi najlepiej z mojego setupu i jest to często polecane parowanie z Senkami. Mi najlepiej grały lampy prawie te se same co stocki tyle, że z Ukrainy i dobierane w pary. Brimary dodawały basu, ale moim zdaniem jeśli coś to nie bas jest problemem w HD800 tylko góra. Valhalla grała i gra mi też bardzo fajnie jako pre do PMA S-1 i KEF R300. Jeśli jednak chcesz z HD800 i monitorami pracować w miksie albo masteringu to tranzystor może być lepszy. Na początek polecam preset z Sonarworks albo Oratory jako EQ. Łatwiej będzie ustalić co chce się uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

#whero

Dlaczego? przeczytałem kilka recenzji i patrząc po nich jak i wykresach jest bdb dobry wzmacniacz 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/monoprice-monolith-thx-887-balance-headphone-amp-new-champ.8942/

schiit-valhalla 2 - fajnie podobno brzmi z niskoohmowcami,- w senkach impedancja 300 Ω. Poczytam nie miałeś możliwość posłuchania ich z HD800s rozumiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grimreaper napisał:

 

#whero

Dlaczego? przeczytałem kilka recenzji i patrząc po nich jak i wykresach jest bdb dobry wzmacniacz 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/monoprice-monolith-thx-887-balance-headphone-amp-new-champ.8942/

schiit-valhalla 2 - fajnie podobno brzmi z niskoohmowcami,- w senkach impedancja 300 Ω. Poczytam nie miałeś możliwość posłuchania ich z HD800s rozumiem

 

 

nie radzi sobie w praktycznych zastosowaniach - jak mierzysz sinusoidami i bez poboru aktywnego to jeszcze coś niby sobą reprezentuje ale w praktyce nie ma to większego sensu i jest skokiem na kasę

recenzje są tak optymistyczne bo nikt nie chce wyjść przed szereg jako ten kto się nie zgadza z resztą / większość ludzi co kupuje te wzmacniacze kupuje je jako swoje pierwsze / jedyne wzmacniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BURNART 

dziękuję za odpowiedź, dodam że ja jestem posiadaczem HD800s i w porównaniu ze zwykłymi hd800 brzmienie jest na korzyść S, są również łatwiejsze w napędzeniu.

Wzmacniacz Valhalla 2 od 1-2 widzę na allegro widocznie ciężko ze znalezieniem właściciela. 
Chciałbym aby konstrukcja była już kompletna a nie być w poszukiwaniu odpowiednich lamp.

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, grimreaper napisał:

#dj1978

Dziękuje za odp. fajny wzmacniacz jednak zależy mi na możliwości dodatkowej - przedwzmacniacza (RCA) którego nie ma..

 

 

SinusAudio ma w standardzie dodatkowe wyjścia RCA jako przedwzmacniacz. Możesz pytać na forum w nieskończoność, najlepszym wyjściem jest wypożyczyć wzmaka i przekonać się na własne uszy (jakakolwiek używka to ryzyko, że nie podejdzie). Z Sinusem nie mam wątpliwości, ze się nie zawiedziesz, masz tu potęgę brzmienia z bardzo dobrym napowietrzeniem sceny.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whero

myślę, że jest wzmacniacz taki, który spokojnie zbliży się do "ideału" 

@dj1978

To może o jakimś innym piszemy. Zdj. w załączeniu ma jedno gniazdo RCA tylko do podłączenia słuchawek. Wyślij link.

 

Będę wdzięczny jak ktoś już szukał do hd800s odpowiedniego wzmacniacz i miał możliwość przetestowania go. 

 

Zrzut ekranu 2020-06-8 o 20.09.11.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grimreaper napisał:

@dj1978

To może o jakimś innym piszemy. Zdj. w załączeniu ma jedno gniazdo RCA tylko do podłączenia słuchawek. Wyślij link.

 

Będę wdzięczny jak ktoś już szukał do hd800s odpowiedniego wzmacniacz i miał możliwość przetestowania go. 

 

 

No właśnie ja mam HD800s i wybrałem właśnie Sinusa🙂 Wygrał, tak jak pisałem wcześniej ze znacznie droższym tranzystorowym wzmakiem.

Testówka, którą miałem przed zakupem miała PRE, również po zakupie dostałęm w standardzie PRE. Na linku tego nie widać ale zapytaj Pana Mariusza i będzie miał bez problemu PRE. 

 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-lampowy-otl6n13s-sinusaudio-7144526491?reco_id=8d0fbb80-a9b3-11ea-a3ed-b02628c85ac0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

@grimreaper Tutaj masz jeszcze inne opinie o Sinusie, również z testów  HD800s

 

 

 

 

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMVHO do 2 tyś, czy ten "Lehmann", czy Sinus - będziesz miał problem ze wskazaniem... Ewentualnie placebo zagra najlepiej :] Lepiej dozbieraj i celuj w droższe klocki. Szkoda dusić senki. Do czasu sparowania z Burson, też uważałem, że lampa to najlepsze co może spotkać te słuchawki. No ewentualnie jeszcze bym nad Euforia się zastanowił, ale jak wspomniałem na wstępie to nie ten budżet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978

Dzięki zrób zdj. swojego zestawu jeśli nie jest to problem.

 

@trez0r

na pewno, sam wiem jak dobierałem słuchawki od akg po grado, stax i hd'ki jednak tutaj chciałbym przede wszystkim dobry wzmacniacz do kombo z nuforce dac 80 który też był inwestycją. A na to chwilę szukam dobrego wzmacniacza do +- 2 tys zł. 
Bo jeśli przejście na sinusa byłoby nie zauważalne z klona to nie ma sensu kupować czegoś co zagra identycznie.

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, trez0r napisał:

IMVHO do 2 tyś, czy ten "Lehmann", czy Sinus - będziesz miał problem ze wskazaniem... Ewentualnie placebo zagra najlepiej :] Lepiej dozbieraj i celuj w droższe klocki. Szkoda dusić senki. Do czasu sparowania z Burson, też uważałem, że lampa to najlepsze co może spotkać te słuchawki. No ewentualnie jeszcze bym nad Euforia się zastanowił, ale jak wspomniałem na wstępie to nie ten budżet.

Słuchałem Feliksa Euforie, nie miał takiej rozdzielczości i przestrzeni co Sinus. Byłem gotowy dopłacić ale przekonałem się, że nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 każdy ma inną percepcję i inne uszy ;) IMVHO ja bym dopłacił :P

 

EDIT: jeszcze z jednym klockiem mi te senki dobrze grały, i to nie "za miliony" - Schiit Asgard 3 Multibit 🆗

Edytowane przez trez0r
zapomnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trez0r

 Schiit Asgard 3 Multibit  ciężko go namierzyć.

 

@BURNART

Rzeczywiście, co do ceny tej Valhalla to mocno przekombinowana 🙂 za sprzęt używany - powodzenia w sprzedaży. 

https://www.amazon.com/Schiit-Valhalla-Triode-Headphone-Preamp/dp/B07QLHCB39

$379.00

 

 

a do wzmacniacza będą podłączeniu również Iloud 

Edytowane przez grimreaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności