Skocz do zawartości

Monolith M1070 & M1570 - Otwarte słuchawki planarne


MP3store WAW

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Miło mi poinformować, że zjawiły się długo wyczekiwane modele marki Monoprice Monolith M1070 oraz M1570.

 

Produkty tej marki znane są z wyśmienitej relacji cena/jakość.

 

Gorąco zapraszamy na odsłuchy!

 

 

m1070.jpg

m1570.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem trochę ponad tydzień 1070 - są to bardzo fajne słuchawki. Szczegółowe, z dobrą górą, bez sybilantów, nasycona średnica i całkiem spoko dół. Ogólnie powiedziałbym, że neutralne. Przypominają mi nieco K712, tyle że są od nich lepsze (górne pasmo, rozdzielczość, bardziej mięsista średnica). Szkoda trochę, że bas nie schodzi jakoś super nisko i jest taki zwyczajny.

Teraz ciekawią mnie te 1570, bo tam basu jest ponoć nieco więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś na welurach czy skórkach? Ja miałem obie pary (M1070 i M1570) jeszcze niedawno choć słuchałem obu tylko na padach welurowych. Generalnie potwierdziłbym to o czym piszesz z zaznaczeniem że dla mnie M1070 miały trochę za mało dociążenia. M1570 natomiast dołożyły nieco wigoru i zejścia, nie wiem czy do samych piekieł (Aeony Closed zejściem bardziej mi imponowały ale to zamknięte), ale jak tak teraz sobie je przypomniałem to oddanie perkusji np. bardzo mi w nich zaimponowało :) W skrócie i w dużym uproszczeniu M1070 odebrałem jako takie trochę Sennki HD565 gdzie M1570 przypomniały mi Beyery T1v1. 

Ogólnie w obu tych parach Monoprice czuć że zamysł na dźwięk podobny ale to M1570 bym sobie powiesił na "Wall of Fame" jakbym się w nią bawił, zdecydowanie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja to czekam kiedy amerykańce się zlitują i zaopatrzą europejski sklep w zamknięte wersje, a wtedy prawie pewne że uderzam w model M1070C ze względu na wagę. W moim wirtualnym "Hall of fame" M1570 też ma miejsce murowane :) Chyba najlepszy stosunek cena/jakość zaraz po HE6SEv2.

 

EDIT. Właśnie spojrzałem na wagę M1070C i niestety 642g :(

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1No to było do przewidzenia że swoje będą ważyć skoro M1070 to było ponad 550 zdaje się a M1570 stówkę cięższe. Niemniej jednak faktycznie odczuwasz tę ich wagę? Jak dla mnie mają świetny pałąk pod względem wygody (wbijają się mniej niż sporo lżejsze Bajery T1v2/v3) a ta ich masa na padach welurowych bardzo dobrze się rozkładała. W zasadzie jedne z wygodniejszych słuchawek jakie ostatnio miałem i nawet na leżąco super się z nich korzystało. 

Jedynie co to przez kilka pierwszych dni lekko mnie w karku kłuło po całym dniu słuchania ale szybko się "wyrobiłem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker A widzisz u mnie odwrotnie. Im dłużej słuchałem tym bardziej karczycho się odzywało. Przy codziennym słuchaniu po kilka godzin to jednak mnie przerosło. Teraz jestem rozpieszczony wagą HE6SEv2 ok 480g i Etherków niecałe 400g. Nie chciałbym już przekraczać tego pułapu. Monoprice'y są świetne ale zostały mi tylko doki M350.

 

Jak zakładało się M1570 z skórzanymi padami to był taki sam przyjemny efekt jak siad w dużym skórzanym fotelu :) Ten pałąk miały faktycznie wypełniony jakimś przyjemnym materiałem. HifiMan w tych pałąkach co je teraz upycha do prawie każdego modelu, czuć pod palcami, że nie jest wypełniony miękką gąbką tylko taką twardą, szeleszczącą kojarzy mi się z taką jak przy zabezpieczaniu do transportu nowego sprzętu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 1070 około pół roku. Słuchałem na hybrydach Brainwavz i to było to. Na welurach było za chudo a na skórkach zbyt ocieplone brzmienie. Jako, że poruszam się w niskich pułapach cenowych były to moje najlepsze słuchawki jak dotąd, ale niestety kark sie poddał pod ich ciężarem. Po godzinie półtorej miałem dość. W tej chwili używam m.in. zamkniętych M565. Też na hybrydach i ogólna sygnatura dźwięku bardzo podobna ale pewnie ze 200g lżejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie miałem problemu z karkiem nawet po wielu godzinach. :P Jak na razie to też najlepsze słuchawki jakie miałem, ale jednak różnica jakościowa pomiędzy nimi a K712 trochę za mała, żeby uzasadnić wydanie 1600 zł.

 

Te Aeony 2 też wydają się ciekawe. Tylko czemu to wszystko takie drogie? :D

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności