Skocz do zawartości

Wma Czy Mp3


wojt89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Właśnie zamówiłem sobie D2 i w czasie oczekiwania chciałbym trochę płyt zripować jednak który format byłby dla D2 lepszy (przy takich samych bitrateach)? Ogg nie biorę pod uwagę, bo słyszałem, że na tym playerze pierdzi...(chyba, że coś się zmieniło, to proszę o info) i ape, flac, bo trochę za duże. I jak wma jest ogólnie obsługiwany przez D2? Tagi, szybkość jak przy mp3, czy są jakieś kwiatki? Jakość raczej bitrate byłaby raczej wysoka (Wma 90-98, Mp3 192, 256), więc który codeck się lepiej by spisywał?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu psu burek . :D MP3 ma wiele koderów (LAME, FhG, Gogo, Blade, Xing, etc)

z których kazdy gra trochę inaczej. (LAME oprócz tego ma tyle możliwości ustawień

szczegółowych , że pliki o takim samym bitrate w tej kompresji mogą się między sobą różnić dosyć

diametralnie > na przykład stereofonią ) Także WMA 9.2 różni się trochę od WMA 9.1 .

 

Jeżeli posługiwać się jakimiś generaliami > to WMA oferuje przeważnie nieco lepszą dynamikę

, a MP3 chyba większą precyzję dzwięku (LAME, FhG). Moja rada jest taka żebyś poeksperymentował samemu

i wybrał to co Tobie bardziej bedzie odpowiadało . Każdy słyszy trochę inaczej ,przeważnie na

zupełnie innych słuchawkach które też zawsze trochę obcinają dzwięk i hierarchia tego

co ważne w brzmieniu jest zawsze płynna . Bardzo trudno odpowiedzieć która kompresja

jest bezwzględnie najlepsza : MP3 ,WMA , ogg , AAC czy ATRAC . Każda ma swoje mocniejsze

ale także słabsze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa wypowiedź, dziękuję :), a jak z samą obsługą wma, a mp3?

 

//EDIT:

chodzi mi o lepszą obsługę, bo nie słyszę różnicy (na razie na jednym kawałku). Mimo wszystko mp3 chyba jest lepiej obsługiwany, niem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś pisałem, co najlepsze jest do D2 - wma VBR Quality 98, zwane w WMP 240-355. ogg pyrczy w tle, gdy jest cicho w utworze. @mister_jaszczuk zdaje się wyczaił też przydźwięki, których ja nie słyszałem na D2, ale słyszałem na clixie2, a jest niemal pewne, że oba te playery odtwarzają ogg tym samym algorytmem od Telechipsa, producenta procesora.

Wracając do formatów - wma stratne nigdy nie odda idealnie barwy średnich tonów, ale jest najabrdziej dynamicznym i poprawnym przestrzennie kodekiem stratnym dostępnym dla D2. mp3 ma swoje ograniczenia jako format, ale też się go przyjemnie słucha na D2, zwłaszcza w wysokich bitrate'ach. Lepsze oddanie barwy dźwięków od wma ma tylko 320kb/s w przypadku mp3. W każdym innym polecam wma VBR Q98. Dla maniaków jakości jest FLAC, który na D2 chodzi chyba bezbłędnie? Co do ogg, warto poczekać na reakcję Telechipsa, bo coraz więcej playerów obsługujących ogg zwiera ich procesory, i te niedoróbki w końcu powszechnie wyjdą na jaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@mister_jaszczuk zdaje się wyczaił też przydźwięki, których ja nie słyszałem na D2, ale słyszałem na clixie2, a jest niemal pewne, że oba te playery odtwarzają ogg tym samym algorytmem od Telechipsa, producenta procesora.

 

Nie wiem, co masz na mysli piszac przydzwieki, ale slysze wyraznie brzeczenie przy utworach, w ktorych pojawiaja sie instrumenty typu wiolonczela, kontrabas... Poza tym pelna zgoda co do WMA VBR 98, mimo swojej wagi ladnie oddaje dynamike i szczegolowosc sluchanej muzy, obecnie wyparl u mnie chyba juz na dobre OGG Q8. Moze i ze mnie malkontent, ale chyba sie nie doczekamy na podjecie przez Cowona tematu oggow.

 

Reasumujac - jesli bezstratnie, to najlepiej WMA VBR 98, dla audiofili, FLACzki ( @majkel: problemow z odtwarzaniem ne stwierdzono ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slysze wyraznie brzeczenie przy utworach, w ktorych pojawiaja sie instrumenty typu wiolonczela, kontrabas...

No więc ja to nazwałem przydźwięki, gdyż to jest taki dodatkowy "akompaniament", którego w utworze nie ma, tyle że nie wzbogaca on przekazu muzycznego, a raczej przeciwnie. <_< W clixie2 to takie ni to szmery ni to piski były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności