Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sennheiser HD 660S/HD650. Jaki wzamcniacz/DAC do 1000 zl?


MichalZZZ

Pytanie

Witam,

 

Jestem bliski zakupu Sennheiserów HD 660S ewentualnie HD 650 i zastanawiam sie czy jest sens pakowac sie w te słuchawki mając budzet na wzamacniacz 700-1000 zł. ? DragonFly Cobalt albo iFi ZEN DAC wyciagnie z tych sluchawek wszystko co najlepsze, czy raczej bedzie to czyms w rodzaju marzeniem scietej glowy ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mała weryfikacja. Na chwile obecną interesują mnie jednak tylko 660s. Teraz tylko dobrac odpowiedni wzmacniacz żeby podpiąć to wszystko pod laptopa.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, MichalZZZ napisał:

Mała weryfikacja. Na chwile obecną interesują mnie jednak tylko 660s. Teraz tylko dobrac odpowiedni wzmacniacz żeby podpiąć to wszystko pod laptopa.

ta03s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, espe0 napisał:

Apogee groove. Był robiony specjalnie pod linie szejset.

Stanowczo odradzam, dźwięk techniczny, chudy, 650'ki całkowicie straciły swój urok. ;) 

 

4 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Mała weryfikacja. Na chwile obecną interesują mnie jednak tylko 660s. Teraz tylko dobrac odpowiedni wzmacniacz żeby podpiąć to wszystko pod laptopa.

Jeżeli klamka jeszcze nie zapadła, to polecam HD650 z Xduoo XD-05Plus - świetna synergia i poziom dobrej stacjonarki. 👍

 

HD650 według mnie są bardziej muzykalne od 660s, ale wiadomo, kwestia preferencji. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, neonlight napisał:

Stanowczo odradzam, dźwięk techniczny, chudy, 650'ki całkowicie straciły swój urok. ;) 

Całkowicie się zgadzam. Można by się zastanawiać gdyby cena była na tym samym poziomie. 660s w obecnej cenie  są wyjątkowo mało opłacalną opcją. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, bendezar napisał:

Całkowicie się zgadzam. Można by się zastanawiać gdyby cena była na tym samym poziomie. 660s w obecnej cenie  są wyjątkowo mało opłacalną opcją. 

To był tekst o wzmacniaczu, który skomentowałeś.

 

Odnośnie wyboru słuchawek, to ja bym kupił Denon AH-D600, skoro kolega słucha głównie rapu, a i dobrać wzmacniacz nie filozofia. Im niższa impedancja wyjściowa, tym lepiej, ale nie trzeba cudować z sygnaturą dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, majkel napisał:

To był tekst o wzmacniaczu, który skomentowałeś.

 

Odnośnie wyboru słuchawek, to ja bym kupił Denon AH-D600, skoro kolega słucha głównie rapu, a i dobrać wzmacniacz nie filozofia. Im niższa impedancja wyjściowa, tym lepiej, ale nie trzeba cudować z sygnaturą dźwięku.

Ślepy ja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, neonlight napisał:

Stanowczo odradzam, dźwięk techniczny, chudy, 650'ki całkowicie straciły swój urok. ;) 

 

Jeżeli klamka jeszcze nie zapadła, to polecam HD650 z Xduoo XD-05Plus - świetna synergia i poziom dobrej stacjonarki. 👍

 

HD650 według mnie są bardziej muzykalne od 660s, ale wiadomo, kwestia preferencji. ;)

Nie zapadla, caly czas czytam i sobie kalkuluje. Niemniej jednak 660 sa narazie faworytem, ale chetnie jeszcze poslucham opinii innych. Piszesz, ze bardziej muzykalne sa 650, ale do ogladania filmow, bo to tego w glownej mierze maja mi sluzyc te sluchawki, to nie lepiej wybrac 660 ? Chce slyszec kazdy najmniejszy szelest podczas ogladania filmow, nawet tykającą wskazowke zegarka u aktora ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W

1 minutę temu, MichalZZZ napisał:

Nie zapadla, caly czas czytam i sobie kalkuluje. Niemniej jednak 660 sa narazie faworytem, ale chetnie jeszcze poslucham opinii innych. Piszesz, ze bardziej muzykalne sa 650, ale do ogladania filmow, bo to tego w glownej mierze maja mi sluzyc te sluchawki, to nie lepiej wybrac 660 ? Chce slyszec kazdy najmniejszy szelest podczas ogladania filmow, nawet tykającą wskazowke zegarka u aktora ;) 

W tej cenie DT1990.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, MichalZZZ napisał:

Nie zapadla, caly czas czytam i sobie kalkuluje. Niemniej jednak 660 sa narazie faworytem, ale chetnie jeszcze poslucham opinii innych. Piszesz, ze bardziej muzykalne sa 650, ale do ogladania filmow, bo to tego w glownej mierze maja mi sluzyc te sluchawki, to nie lepiej wybrac 660 ? Chce slyszec kazdy najmniejszy szelest podczas ogladania filmow, nawet tykającą wskazowke zegarka u aktora ;) 

 

Jak dla mnie Twoje założenia są na wyrost. Dopóki to filmy są głównym celem, to wygoda jest priorytetem. DT880/990 w zupełności wystarczą. Usłyszysz te wskazówki, pytanie tylko po co.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, MichalZZZ napisał:

Dlaczego będą lepsze od Senkow ?

Nie będą lepsze, ale chyba bardziej wpasują się w Twoje oczekiwania. Na pewno lepsza scena, lepszy bas, pozycjonowanie na podobnym poziomie. Może być problem, jeśli aktorzy będą używać dużo słów na S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight

Filmy ogladam jak dzieciaki mi juz spia, pozatym mieszkam na odludziu, wiec mam cisze wieczorami jak makiem siał :) Niemniej nie zamykam sie jeszcze na sluchawki zamkniete - bralem jeszcze do niedawna pod uwage ATH MSR7B + DragonFly Cobalt albo AudioQuest NightOwl + DragonFly Red.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poleciłbym Fostex TH610 plus jakiś mały Dac/Amp, ale konkretnego nie podam, bo nie próbowałem żadnego z Fostex'ami. TH610 zaproponowałem, ponieważ mają lepsze zejście basu i oddalony dźwięk w stosunku do HD650, co według mnie lepiej się sprawdzi podczas seansów filmowych. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, bendezar napisał:

Może być problem, jeśli aktorzy będą używać dużo słów na S. 

 

Bez przesady, jeszcze nie słyszałem, żeby głoski syczące przeszkadzały na filmie. Poza tym za nieprzyjemne "s" odpowiada podbicie w okolicach 5-7 kHz a DT1990 są tam równiutkie, albo wręcz mają dołek. One mają pik na 8 kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

Bez przesady, jeszcze nie słyszałem, żeby głoski syczące przeszkadzały na filmie. Poza tym za nieprzyjemne "s" odpowiada podbicie w okolicach 5-7 kHz a DT1990 są tam równiutkie, albo wręcz mają dołek. One mają pik na 8 kHz.

To było z przymrużeniem oka, choć s i t spokojnie dochodzą do 8 kHz. Swoją drogą skrobnąłbyś coś o DT1990, bo szukam czegoś do dużych składów w klasyce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, bendezar napisał:

Swoją drogą skrobnąłbyś coś o DT1990, bo szukam czegoś do dużych składów w klasyce.

@bendezar Ja od kilku lat już używam T70 i uważam, że na ogół beyery są najlepsze do klasyki. Najczęściej na słuchawkach mniejsze składy, ale wczoraj była VII Mahlera (Dudamel) i było dobrze. A te nowsze "tesle" są mniej dyskusyjne. 

Z tym że jak pasuje Ci szkoła HD600 i AQ, to nie wiem jednak, czy beyery są dla Ciebie. ;) Ale, ale - nie mąćmy autorowi wątku OT. Sorki. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
52 minuty temu, Rotgut napisał:

@bendezar Ja od kilku lat już używam T70 i uważam, że na ogół beyery są najlepsze do klasyki. Najczęściej na słuchawkach mniejsze składy, ale wczoraj była VII Mahlera (Dudamel) i było dobrze. A te nowsze "tesle" są mniej dyskusyjne. 

Z tym że jak pasuje Ci szkoła HD600 i AQ, to nie wiem jednak, czy beyery są dla Ciebie. ;) Ale, ale - nie mąćmy autorowi wątku OT. Sorki. 

Dzięki!

Znam tylko te klasyczne modele Beyera+słuchane w przelocie DT1990 i po cichu liczę, że to czego nie mogłem zaakceptować w jazzie sprawdzi mi się w dużych składach orkiestrowych - szukam czegoś bardziej "spektakularnego". Koniec offtop!

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@bendezar Generalnie DT1990 nie mają problemów z "s". Amirony mają, ale one mają pik niżej. Poza tym mastering dźwięku do filmów jest robiony przy zdecydowanie większej głośności niż mastering muzyki i raczej problem sybilantów nie powinien występować. DT1990 miałem tylko pożyczone i nie oglądałem na nich żadnych filmów, natomiast nie raz oglądałem na T90 (które dźwiękowo są dość podobne do DT1990 z padami analitycznymi) i się nigdy nie spotkałem z takimi problemami :)

W DT1990 może przeszkadzać co innego - to znaczy przy jakiś kiepskich nagraniach one będą uwydatniać różne wady dźwięku. Tylko autor chciał słyszeć każdy detal... no to sorry... jak oglądasz film na jakimś wysokiej jakości sprzęcie, to wcale nie znaczy, że obraz będzie zawsze dużo lepszy, on może być subiektywnie gorszy, bo po prostu jak na dłoni będzie widać różne wady. Będzie dużo lepszy dopiero kiedy materiał filmowy będzie wysokiej jakości. I tak samo jest ze słuchawkami.

Jeszcze co do filmów i DT1990 to może być problem wygody - one mają znacznie silniejszy nacisk pałąka niż T90 i dla wielu siedzenie w nich kilka godzin może być nieprzyjemne.

 

Co do muzyki poważnej, to uważam, że sprawdzają się bardzo dobrze, jak większość Beyerdynamic, ale jeśli DT880 nie podeszły, to jest jednak duże prawdopodobieństwo, że i DT1990 się nie spodobają. To jest nadal typowe granie Beyerdynamic a pik na sopranie jest większy, niż w DT880.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności