Skocz do zawartości

AKG K550 MKII (MK2) wypchana średnica jak zmniejszyć?


LukaszS

Rekomendowane odpowiedzi

Na jesieni kupiłem AKG K550MKII przerobione przez właściciela, zostało zamontowane gniazdo jack 3.5mm na muszli, skrócony kabel + zamontowany wtyk, zdemontowane gumowe elementy pod przetwornikiem. Trochę się wahałem po odsłuchu ale jako, że na rynku nie ma jakiegoś wyboru skusiłem się, bo zaciekawiły mnie bardzo te słuchawki. Na początku myślałem, że maja za dużo wysokich tonów, czasami kuły lekko podczas odsłuchu i łatwo skoryguję to prostymi modami. Zobaczywszy w środku jak wygląda montaż gniazda musiałem zamontować nowe oraz miałem problem, gdyż od przetwornika do gniazda szły jakieś inne przewody. Poprzedni właściciel nie użył oryginalnego kabla, resztek po skróceniu, tyko coś innego. Dlatego postanowiłem wymienić kabel na Cordial CMK222 2x0,22mm2, który miałem nadzieję poprawi słuchawki, tak jak to miało miejsce po rekablingu moich HyperX Cloud. Posiadam też gotowe kable jack 1m i 3m na cordialu, miałbym całe AKG na cordialu. Kabel puściłem pod pałąkiem, taśma została na swoim miejscu jakbym chciał odwrócić mod, ale wymontowałem ori przewody idące od przetwornika do taśmy, a w ich miejscu poszedł cordial.  I zaczęło się:
- wyciąłem z flizeliny okrągłe płatki pod nauszniki, po 2 szt, po 3 szt z otworami na środki fi1,5cm, kupiłem wkładki gąbkowo-materiałowe do AKG, montowałem to wszystko osobno, łącząc w kombinacje i jeżeli udało się ograniczyć średnicę to słuchawki traciły na czymś innym.     

- Perul zasugerował zaklejanie taśmą 3 otworów wokół drivera, które są przykryte materiałem, zakleiłem, dalej nie to, zakleiłem nawet kolejne idące do środka drivera, za bardzo zmieniło całość. Oczywiście doszły testy z flizeliną i wkładkami.
- na forum ktoś przykleił ten element z gumy (tłumik?), zrobiłem to samo ,użyłem silikonu, uszczelniłem, tylko pogorszyło, słuchawki bardziej kuły średnicą i nawet basem. Wyciągnąłem ten gumowy element i też źle.

 

Ostatecznie najlepszy efekt daje użycie poczwórnej warstwy flizeliny z dziurą, gumowy element zamontowany bez silikonu, min zmniejsza efekt kłucia nie zmieniając niczego innego, lub nie na tyle bym to zauważył. Dlaczego tak bardzo grzebię i ciągle jestem niezadowolony? Usłyszałem jak grają oryginalne MKI i bardzo mi się to spodobało i choć MKII tak nie zagrają, to walczę by zniknął efekt kłucia, bo są to bardzo dobre słuchawki.

 

Została mi tylko wymiana kabla i jak widać na przykładzie cordiala, można zaszkodzić. Nie mam co wracać do taśmy i oryginalnych przewodów, bo nie mam jednego elementu łączącego, ale korci mnie by usłyszeć jak grają by mieć porównanie, bo już nie pamiętam. Pamiętam że narzekałem na małą ilość bassu na początku, ale wtedy byłem basshedem z czego wyleczyły mnie K550, teraz nie narzekam, może cordial też lekko podbił niskie.  Nie słyszałem też nigdy oryginalnych MKII, ciekawy jestem jak grają. 

 

Pady zniszczone, kilkadziesiąt razy były ściągane i zakładane, rozlatują się przy łączeniu ekoskóry z kołnierzem, w wielu miejscach podklejałem klejem szewskim. Ekoskóra też pęka na padach jak i jest popękana na brzegu pałąka, stało się to podczas jego zdejmowania, klej mocno trzymał mimo podgrzania.   

Tak naprawdę chcę się już poddać, poświęciłem tym słuchawkom bardzo dużo czasu, czasami bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły ale nie uzyskałem pożądanego efektu. Mógłbym  odsprzedać moje MKII w dobrej cenie, niech moduje ktoś kto ma o tym pojęcie, a ja kupił bym sobie oryginalne MKI ale nie ma ofert, a jak były to cena kosmos, a słuchawki w średnim stanie i pady w złym. Dopóki nie znajdę MKI bez przeróbek w dobrym stanie, nie będę sprzedawał moich MKII, Więc chciałem się zapytać co jeszcze mogę zrobić? Czy są jeszcze jakieś opcje aby zmniejszyć średnicę nie wpływając na inne parametry słuchawek, wysokie, scenę... Wymiana kabla?

 

Wydaje mi się, że ostatnio jestem bardziej wrażliwy na średnie, kiedyś nie podobała mi się V-ka a teraz nie wiem, może jakbym miał jakąś dobrą V na testach to bym przekonał się i zmienił zdanie. Póki co jak dobrze założę K550, przesunę je po założeniu do przodu, nie słucham głośno to efekt kłucia rzadko występuje lub w min stopniu w zależności czego słucham i mimo wszystko cieszę się tymi słuchawkami :) 

akg 600 1.jpg

akg 600 2.jpg

akg 600 3.jpg

Edytowane przez LukaszS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LukaszS napisał:

Czy są jeszcze jakieś opcje aby zmniejszyć średnicę nie wpływając na inne parametry słuchawek, wysokie, scenę

Bez wpływania na inne parametry się nie da, zawsze jest to coś za coś, kwestia umiejętnie wyważyć kilka "sztuczek" na zmianę brzmienia.

 

Nie wiem jak MK2, ale MK1 w postaci fabrycznej są bardzo średnicowe, więc wątpię, żeby Ci podeszły.

Jak chcesz mieć radośnie V-kujące słuchawki, to polecam kupić tanie Tracer Gamezone Madman RGB i przerobić wg mojego poradnika

https://forum.mp3store.pl/topic/181011-tracer-gamezone-madman-rgb-z-gna-bata-nie-ukręcisz/

tylko z Twoimi upodobaniami, to te dorabiane w nich otwory to niech będą raczej 4mm średnicy, zawsze łatwiej powiększyć jak będą zbyt zamulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul właśnie chciałem uniknąć kupowania słuchawek, a tym bardziej grzebania przy nich, chcę odpocząć od modowania ;) po dłuższym słuchaniu K550 przyzwyczajam się do mocnej średnicy ale nie chcę tego. Zawsze mógłbym wrócić do oryginału, a ten kawałek brakujący zabrać z kabla co mam, skrócił by się o kilka cm. Wolałbym jednak zastosować inny kabel niż cordial z tym że nie wiem jaki, a nie mam na razie sił na zabawę w próby i błędy. Liczę, że ktoś już to przerabiał i zna odpowiedź i kiedyś trafi na mój problem i pomoże :)

 

 

PS. Już wcześniej widziałem Twój mod czujny jestem :)

Edytowane przez LukaszS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności