Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak to podpiąć ? Wzmacniacz/amplituner + kolumny + tv.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam do Was wielką prośbę przed zakupem ostatniego elementu do ww zestawu. Na dzień dzisiejszy posiadam kolumny Mission 701 oraz tv z wejściem optycznym i hdmi. Patrząc za używanymi wzmacniaczami nie spotkałem żadnego, który miałby takie wejścia co tv więc musiałbym zastosować konwerter i tutaj pojawiają się moje pytania:

 

 1. Czy zastosowanie konwertera ma jakikolwiek sens ? Po przejściu sygnału cyfrowego w analogowy utracę jakość optyka ?

Ktoś pomyśli, że i tak nie mam wyjścia, ale są przecież amplitunery, które mają zazwyczaj mnóstwo różnych wejść i nie muszę nic konwertować.

 

2. Czy brać pod uwagę w ogóle amplituner Waszym zdaniem ? Nie ukrywam, że radio też by się od czasu do czasu przydało :) Czy lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz + tuner ?

 

3. I pytanie, które najbardziej mnie zastanawia. Czy sposób podłączenia wzmacniacza/amplitunera do tv (rodzaj wejścia) ma wpływ na to czy będę musiał za każdym razem przy włączaniu tv, włączyć również wzmacniacz/amplituner ? Można zrobić tak, że przy włączeniu tv dźwięk z automatu będzie odtwarzany z kolumn ? Dlaczego pytam ? Wiele urządzeń z drugiej ręki nie posiada pilota, czy w takim przypadku przy włączeniu tv będę musiał manualnie z panelu włączyć wzmacniacz/amplituner ? Druga sprawa, że i tak wolałbym aby to się działo z automatu bo nie potrzebuję kolejnego pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Nowsze AVR z wejściami cyfrowymi mają funkcje włączenia się po włączeniu tv, komunikują się. Dlatego moim zdaniem zamiast wydawać pieniądze na konwerter, lepiej dołożyć do nowszego Ampli no chyba że jest to jakiś stary ale wysoki model. Sprawdź czy będziesz miał dostęp do wszystkich opcji z poziomu amplitunera bez pilota, jak np ustawienie liczby głośników, ich wielkości, odcięcia na zwrotnicach, procesora dźwięku itd. Dużo AVR ma tylko ogólne ustawienia a reszta jest z poziomiu pilota.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, ale zawsze miałem z wejściami cyfrowymi to nie mam pewności. Niektóre AVR mają gniazdo 230V więc jakbyś podłączył pod AVR zasilanie tv to włączenie AVR włączy tv, teoretycznie ;) jak znasz model to ściągnij instrukcję i studiuj.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności