Skocz do zawartości

Amp I dac lub combo do 9tyś zł do Heddphone One


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem słuchawki heddphone one ale niestety mój asus xonar essence stx ii nie daje sobie z nimi rady. Poziom głośności na full jest średni i jest dla mnie po prostu za cicho. Ponadto brakuje mi w nich basu. Jednocześnie nie chce trącić szczegółowości i rozdzielności tych słuchawek. Delikatnie je ocieplić? W związku z tym szukam wzmacniacza i daca lub comba. Szukam również daca żeby docelowo wyrzucić z obudowy kartę dźwiękowa. Fajnie jakby był to sprzet zbalansowany. Może być lampa. Budżet do mniej więcej 9tyś zł. Fajnie by było jakby to był zestaw to z jednej parafii żeby wyglądało to razem fajnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie mają za dużo basu, warto pomyśleć o zmianie kabla.
Burson będzie raczej zbyt jasny, choć nie słuchałem ich razem.
Może iDSD PRO używka.

One nie mają za dużo basu, warto pomyśleć o zmianie kabla.
Burson będzie raczej zbyt jasny, choć nie słuchałem ich razem.
Może iDSD PRO używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://spl.audio/professional-fidelity/phonitor-x/?lang=en możnaby rozważyć i zobaczyć czy się zmieści w budżecie

przykładowo https://www.thomann.de/gb/spl_phonitor_x_dac768xs_b_stock.htm mają w 'akceptowalnej' cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje rme adi 2 + Feliks Euforia . Świetny dac + niesamowita lampa . Masz możliwość korekcji w każdą stronę po eq i lampowo ... Sam celowałem w taką konfigurację , niestety sytuacja wymusiła inny kierunek . Musiał byś szukać używek aby zmieścić się w cenie , Feliksa można kupić taniej , warto zapytać i dodatkowo można wypożyczyć za połowę ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musiałby to być koniecznie balans, to polecałbym sprawdzić w salonie słuchawki z DAC215. Z niego jestem w stanie napędzić K1000 i słuchać głośniej nagranych albumów. Jednak konieczne jest według mnie branie pod uwagę wymienienie lamp sterujących ecc88 harmonixa na inne z dawnej produkcji, np. Philipsa, RCA, itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, radzik55 napisał:

Proponuje rme adi 2 + Feliks Euforia . Świetny dac + niesamowita lampa . Masz możliwość korekcji w każdą stronę po eq i lampowo ... Sam celowałem w taką konfigurację , niestety sytuacja wymusiła inny kierunek . Musiał byś szukać używek aby zmieścić się w cenie , Feliksa można kupić taniej , warto zapytać i dodatkowo można wypożyczyć za połowę ceny .

Feliks nie wydaje się dobrym kompanem do HEDDPHONE ONE, to są dosyć wymagające mocowo słuchawki. 

Edytowane przez stefanbat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś z tego? Powiedzcie mi czy macie jakie przemyślenia po kontakcie z tym. To znalazłem sam. Ale nie jestem jeszcze do niczego przekonany. I chętnie poznam też inne propozycje i możliwości. 

Cain iha6 plus idac6? 

Pathos aurium plus jakiś dac? 

Coś od shiita? 

Myślałem też o topping a90 plus d90. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppinga A90 jeszcze chyba nikt nie słuchał, D90 warto posłuchać, może podpasować jego sygnatura.

Nie polecałbym nic jasnego do nich, grają po jasnej stronie, nie mają podkreślonego basu, więc jak lubisz więcej to trzeba dobrać coś co go podkreśli, możliwe że Phatos będzie tu dobry, tym bardziej, ze możesz jeszcze pobawić się lampami korygując brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności