Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki półotwarte do ~700


matt4x

Pytanie

Hej,

Moje HD380 pro wyzionęły ducha (prawy głośnik spalony) więc musze coś kupić, HD380 pro mi się bardzo podobały i generalnie rozważam zakup ich drugi raz tym bardziej że dwa tygodnie temu wymieniłem w nich pady na bardzo wygodne welurowe [*]

 

Chciałbym teraz coś odrobinę mniej izolującego stąd chęć półotwartych + obowiązkowo welurowe pady bo używam ich głównie do pracy (konferencje itd.) więc mam je na głowie godzinami. Wygoda jest bardzo ważna.

 

Muzyka to rock, metal, rap. Źródłem będzie SMSL AD18 - wiem, że opinie jako źródło do słuchawek ma takie meh ale z Senkami sobie dobrze radził, nie chce mi się zmieniać. Przeglądając internety w oko wpadły mi Beyerdynamic DT990 ale nie wiem czy SMSL uciągnie 250Ohm?

 

Nie będę tu się rozpisywał o charakterystyce dźwięku bo się na tym nie znam, góra, dół, lewy róg itd. nie mam specjalnych wymagań, mają grać uniwersalnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

DT990 da radę jeżeli chodzi o głośność, ale nie napędzi, 53mW dla 32 omów to trochę mało. DT990 są jaśniejsze od hd380 i grają większą Vką. Możesz też rozważyć równiej grające dt880, niekoniecznie musisz kupować też 250 omowe. Z otwartych w tej cenie może philips fidelio X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, gumiak9 napisał:

DT990 da radę jeżeli chodzi o głośność, ale nie napędzi, 53mW dla 32 omów to trochę mało. DT990 są jaśniejsze od hd380 i grają większą Vką. Możesz też rozważyć równiej grające dt880, niekoniecznie musisz kupować też 250 omowe. Z otwartych w tej cenie może philips fidelio X1.

 

A gdzie można kupić te Philipsy? DT880 są wszędzie, ale słuchając recenzje na youtubie to nie wiem, jakoś tak dziwnie grają, chyba najbardziej mi się podobają Senki HD 58X ale one są dostępne tylko w USA, HD380 pro też już nie można kupić. Ehh, napisałem do Sennheisera czy mi sprzedadzą nowe głośniki do moich 380.

 

Edit: znalazłem Fidelio X2HR, też je polecasz? Bo X1 już nie ma.

Edytowane przez matt4x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, matt4x napisał:

Ehh, napisałem do Sennheisera czy mi sprzedadzą nowe głośniki do moich 380.

Zdaje się firma Aplauz z Łomianek jest dystrybutorem Sennheisera na PL. Kiedyś kupowałem u nich przetworniki do HD380.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za pomoc, dostałem odpowiedź z serwisu że komplet przetwornic to 75zł więc problem się rozwiązał :) 

 

BTW. do kogo na forum zgłosić się po lepszy kabel? Używam oryginalnego do tych Senków o ile na jakość dźwięku nie narzekam to ma on chyba 15 metrów i waży 20kg

Edytowane przez matt4x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, matt4x napisał:

BTW. do kogo na forum zgłosić się po lepszy kabel? Używam oryginalnego do tych Senków o ile na jakość dźwięku nie narzekam to ma on chyba 15 metrów i waży 20kg

Ciężko będzie dorobić, bo w HD380pro jest dziwna wtyczka od strony muszli, ale jakbyś podesłał całe słuchawki (z kablem oczywiście), to mogę spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności