Skocz do zawartości

Shanling M6 Pro (Android, 2 x AK4497EQ)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, lobuz1 napisał:

Poddałem się z tymi bibliotekami. Mam te same płyty w różnych wydaniach i wszystko trafia do jednego wora- mam po kolej zdublowane te same utwory. Szukam katalogu i otwieram jak wiem, że może być taki problem.

 

No niestety, kompletna kaszana. 

 

Ponieważ Shanling mi odpisał, że te płyty, których nie mogę znaleźć, mam nieotagowane, to zrobiłem otagowanie jednym programem i w ten sam sposób. Dwie płyty na dwadzieścia znalazł. Ale potem, gdy zrobiłem ponowną aktualizację biblioteki nawet te dwie płyty znowu zgubił. Algorytm katalogowania płyt to kompletny szajs.

 

Już nie będę mówił, że tę kartę, którą kiedyś tylko przekładałem bez żadnego problemu z odtwarzacza do odtwarzacza (np. z Ibasso do Astella i z Astella do kolejnego Ibasso), tutaj musiałem sformatować, bo Shanling twierdził, że jest uszkodzona i nie może odczytać. Musiałem skopiować ponad 300 gb z karty na komputer i na odwrót, żeby się dowiedzieć, że i tak części płyt odtwarzacz nie znajduje.  

 

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kilkunastu dni mam i ja.
Super grajek z mega mocą. Napędza moje Sundary dostatecznie przy wykorzystaniu ok. 55 % głośności na high gain przez gniazdo 4.4. Wiem, że może nie są to zbyt wymagające słuchawki, ale trochę prądu potrzebują. Mam pytanie - z jakimi słuchawkami bardziej wymagającymi niż moje Hifimany, M6 pro u Was sobie spokojnie poradził i z jakimi złapał najlepszą Waszym zdaniem synergię (pomijając oczywiście zachwalane ME700)?
Widzę, że wątek pomału umiera, ale są chyba jeszcze użytkownicy tego dapa...

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą mega mocą to bym nie przesadzał- trochę za mało na Dan Clark Audio Ether. Aony zasili odpowiednio. To że jest dosyć głośno nie musi oznaczać, że prądu wystarcza na odklejenie się instrumentów, taki ofekt 3d z dynamiką na odpowiednim poziomie. Z resztą z mojej stopki zgrywa się bardzo dobrze.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma porównanie jak gra ME500 vs ME700 z M6 Pro? Mam pięćsetki i grają...powiedzmy poprawnie, ale brakuje mi trochę powietrza. Wiem, że wszyscy piszą, że jest super synergia 700 z M6 pro, ale jak to wygląda w porównaniu z ME500? Różnica w cenie jest spora, a w odbiorze w połączeniu z tym dapem?



Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w sortowaniu (można filtorwać po dacie czego mi brakowało) i odnajdywaniu utworów w bibliotece.

https://en.shanling.com/article-MarchUpdateAndro.html

 

Nie wiem czy wcześniej było to możliwe, ale fajna jest opcja dodawania okładek i tekstów piosenek :).  

 

34C7B85C-5307-41C2-A818-4E97CCD9F623.jpeg

0C873F43-B099-44B2-83EA-89DE4FB7737D.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj małe zdziwienie. Chciałem podłączyć Oriolus BA300s pod wyjście liniowe LO, ale nie da rady bo głośność ustawiana jest na sztywno, na maksymalną wartość i nie mogę jej zmienić bo lampa nie ma takiej opcji :).
CF9E849D-8A60-493E-9ABA-9D2ADBF2D06C.jpeg

 

Muszę używać PO na low gain z Oriolusem :). Nie rozumiem dlaczego nie mogli tego wprowadzić- w DX300 na LO można zmienić gain i głośność bez problemu, w Alfie też ale na low gain i ustawić napięcie na wyjściu. To są detale, ale ważne. Lubię gapless i potrzebuję LO a tutaj tego brakuje lub jest ale nie mogę użyć. 

 

 

103A88DA-E522-419D-83C9-3332EA9362BE.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lobuz1 napisał:

Dzisiaj małe zdziwienie. Chciałem podłączyć Oriolus BA300s pod wyjście liniowe LO, ale nie da rady bo głośność ustawiana jest na sztywno, na maksymalną wartość i nie mogę jej zmienić bo lampa nie ma takiej opcji :).
 

 

Muszę używać PO na low gain z Oriolusem :). Nie rozumiem dlaczego nie mogli tego wprowadzić- w DX300 na LO można zmienić gain i głośność bez problemu, w Alfie też ale na low gain i ustawić napięcie na wyjściu. To są detale, ale ważne. Lubię gapless i potrzebuję LO a tutaj tego brakuje lub jest ale nie mogę użyć. 

 

 

 

Bo nie każda sekcja line-out ma możliwość cyfrowej regulacji głośności. Nie jest to standardem, a w zasadzie większość DAC'ów stacjonarnych na rynku tej regulacji głośności nie posiada. Nie pamiętam dokładnie, czy jest tak dlatego, że jeżeli jest regulacja głośności, to nie jest to pełny line-out z pominięciem sekcji wzmacniacza. Wiem tylko, że regulacja głośności to zadanie stojące po stronie wzmacniacza, więc jak już, to doszukiwałbym się wady w postaci braku tejże po stronie Oriolusa, a nie Shanlinga. 

Jeżeli coś poknociłem albo napisałem sprzecznego z faktami, to będę wdzięczny, gdyby ktoś mnie sprostował. NA pewno dzisiaj wieczorem spędzę trochę czasu na dokształceniu się w zakresie tego zagadnienia, bo może jest coś, czego nie wiem lub moja wiedza jest błędna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ale wiem, że nie każda sekcja LO ma taką możliwość np. M6 Pro nie ma :)  . W DX300 i Alfie nie ma z tym problemu i nic Oriolusowi wtedy nie brakuje. Został on zaprojektowany do użytku mobilnego z dapami, które mają taką opcję i nie nazwałbym tego wadą. Ciekawe jak jest to u innych producentów dapów (oprócz iBasso i A&K, które sprawdziłem że mają) czy rozwiązanie Shanlinga jest standardem czy ewenementem. Mnie też ten temat zastanowił/zdziwił.  Stacjonarne też mają taką możliwość np M500 gdzie podłączali koledzy lampę tak jak ja pod LO.

 

W dniu 17.03.2021 o 16:55, pua napisał:

Ważne aby ustawić  na wyjściu z smsl wartość liniową 34 to da nam 2volty liniowego rca. Sprawdzone powyżej tej wartości niektóre wzmaki są przesterowane.

W dniu 17.03.2021 o 06:57, Joseph_k78 napisał:

@wfmsiekierka Można regulować głośność także na wyjściu liniowym w m500, więc jeśli obawiasz się uszkodzenia wzmacniacza, zawsze możesz ściszyć sygnał potencjometrem. Bezpieczne jest również dla m500 jednoczesne podłączenie RCA i XLR. Ja tak mam podłączonego xDuoo, bo jedne słuchawki mam z kablem XLR a drugie z minijackiem+przejściówką na dużego jacka.

Malina-->(USB) m500-->(XLR+RCA)xDuoo TA-20


 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zazwyczaj działa line out, szczególnie gdy omijamy sekcję ampa (inaczej to trochę oszukiwany line out, nie idący bezpośrednio z DACa). Za regulację głośności odpowiadać powinien wzmacniacz i raczej nie spotyka się końcówek mocy bez regulacji w przypadku mobilnych sprzętów. Nie widzę tu niczego dziwnego, a tym bardziej wady M6 Pro.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak właśnie działa line out w moim sprzęcie stacjonarnym. Nie opisałem tego jako wada- brakuje mi tego przy obecnej konfiguracji. Chciałem pokazać jak to jest w innych moich dapach (regulacja głośności i nawet napięcia) i spytać o wasze opinie bo jednak niektórzy producenci nie są tacy rygorystyczni i otwierają furtkę dla wzmacniaczy bez regulacji. Ciekawe czy ma to jakiś znaczący wpływ i usłyszymy to w naszych słuchawkach- jestem sceptyczny. W moim przypadku muszę słuchać na PO na low gain z Oriolus- nie zauważyłem niczego niepokojącego, przesterowania :).

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I dotarło czarne etui z Chin w niecałe 2 tygodnie, niestety trochę kosztowało, blisko 140 zł. Wcześniej używałem zakupionego razem z DAPem - do zwykłego M6, ale jako, że nie do końca leżało jak powinno zamówiłem na ali. Odtwarzacz teraz wygląda rasowo, a case leży jak ulał dbbae269475e2d00625da33febc07dbc.jpg39303b1a7236dea5b7bcaeb3fa17fc3d.jpgf047eaa7856de2b7a9b40107b53ea265.jpg7063aac04d5a6cf4c21e7229a52889e8.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Udało mi się wyrwać M6 Pro w świetnej cenie, chciałbym dokupić do niego słuchawki.

Aktualnie mam Philips Fidelio X2HR.

Myślę intensywnie nad używanymi Ultrasone Signature Pro - ogólnie lubie solidna podstawę basowa, muzykalność, przyjemne granie nie jakieś analityczne.

W głowie jeszcze miałem Beyerdynamic DT 1990 Pro i Neumann NDH 20.

Edytowane przez snara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Bardzo fajny. Moje AKG Q701 bardzo ładnie brzmią z M6pro.Mam wrażenie,że Andromedy nie zgrywają się ,dźwięk przytłumiony,nieostry kartonowy?Wyciągnąłem dawno niużywane Ibasso it 03 grają bardzo ładnie,czysto wyraźnie, dobra separacja instrumentów.Jedyny minus M6 pro to WiFi.W drugim pokoju nie łapie sygnału,inne sprzęty bez problemu.Ktoś też tak ma?Pozdrawiam. 

Edytowane przez lasttime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lol ok.

Rozumiem ideę posiadania roota, każdy mój telefon jest zrootowany, po prostu nie widzę sensu w tym wypadku.

Myślałem, że może o czymś nie wiem, bo wszystko mam ogarnięte na M6 bez potrzeby rootowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności