Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M6 Pro (Android, 2 x AK4497EQ)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, deftones9 napisał:

życia Ci nie starczy na to grzanie.Pisz jak gra, przeca masz już go trzy dni bite :D

 

Ten dap to kozak!!! Najlepszy jaki miałem.

Potężny progres w stosunku do M6. Lepsza scena, zdecydowanie. Duża przestrzeń, głębia i holografia.

Wspaniały detal na wszystkich pasmach. Dźwięk jest bardzo rozdzielczy, a jednocześnie organiczny, nasycony i obszerny.

Doskonała separacja w utworach bardziej złożonych, orkiestrowych.

M6pro to mocarz. Ma ustawienia :Low, High i ultra gain. . Powinien napędzić wiele wysokoohmowych nauszników.

Wymiana M6 na M6pro okazała się strzałem w dziesiątkę. To naprawdę potężny krok do przodu jeśli chodzi o sq.

Imo M6pro gra lepiej niż DX228mod, który jest dla mnie pewnego rodzaju referencją.

Edytowane przez chico99
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde bele, człowiek się naczyta i napali na M6, a tu forumowe wyjadacze chwalą nową wersję i psują koncepcje zakupowe :D

@Methuselah piszesz, że Pro gra jednak trochę bardziej neutralnie od M6 - czyli już nie ma tak fajnie zaznaczonego subbasiku? 

 

Aaaaaa i Panowie - dajcie proszę znać czy szumi z czułymi dokami.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Najner napisał:

Kurde bele, człowiek się naczyta i napali na M6, a tu forumowe wyjadacze chwalą nową wersję i psują koncepcje zakupowe :D

@Methuselah piszesz, że Pro gra jednak trochę bardziej neutralnie od M6 - czyli już nie ma tak fajnie zaznaczonego subbasiku? 

 

Tonalnie jest lepiej wyważony, ale wciąż gra naturalnie, jak to w przypadku sprzętu Shanlinga (nie jest tak transparentny jak iBasso DX220 z AMP1 MKII). Po balansie jest zaakcentowany subbas, jest sporo powietrza i stara się grać poza głową. Ogólnie, gra ze sporym rozmachem, z bardzo dobrą rozdzielczością, ale jednocześnie stosunkowo gładko i przyjemnie.

 

Gdy szukasz funowego grania to M6 może jednak okazać się lepszą opcją. On wciąż pozostaje świetnym wyborem. M6 Pro jest podkręcony technicznie (to w końcu droższy wariant Pro), ale to też inne granie. Najlepiej byłoby przesłuchać obu :D

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

@Methuselah miałeś okazję go słuchać z Ando? Jak wygląda kwestia synergii oraz szumów na tidal online i offline?

 

Wybacz, zapomniałem. Skupiłem się na nowych zabawkach, jak Shanling ME700, NXEars Opera, Lime Ears Aether R i DUNU Luna. Sprawdzę dzisiaj Andromedy (tylko stockowy kabel wygrzebię) i dam znać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy UAPP widzi DACa w Waszych egzemplarzach? Druga sprawa: czy ktoś ma problem z ustawieniami dźwięku? U mnie „aplikacja Ustawienia przestała działać”. 

Nie ma komunikatu, ale gra jakby wykrywał. Zgłosiłem ten błąd z ustawieniami audio, błąd wywala tylko jak masz ustawiony j. polski i tylko przy gain low. Zmień gain, albo język.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki [mention=7231]all999[/mention] jeszcze mi wifi napraw proszę 
U mnie nie ma problemu z wifi. Może spróbuj się pobawić kanałami w ustawieniach routera. Próbowałeś oba pasma? 2,4 i 5GHz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zamoy72 napisał:

Dzięki @all999 jeszcze mi wifi napraw proszę 😀

 

Audio setting u wszystkich wybija.

A co u Ciebie nie teges z wifi? U mnie jest ok.

10 minut temu, all999 napisał:

błąd wywala tylko jak masz ustawiony j. polski i tylko przy gain low. Zmień gain, albo język.

 

Sam to rozkminiłeś?

Edytowane przez chico99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine i sprawdzone :D Po pierwsze, Andromedy z M6 Pro zgrywają się naprawdę fajne, jak wcześniej z M6. Z wariantem Pro są jednak bliższe swojej typowej sygnatury, a przy tym zyskują w subbasie. Scena szeroka i poprawnie poukładana, ładna, błyszcząca i dobrze rozciągnięta góra. Dynamiczna, a przy tym spójna prezentacja.

 

Niewielki szum pojawia się tak przy 3,5 mm, jak i 2,5 mm/4,4 mm, ale nie jest aż tak łatwy do wychwycenia (tylko podczas przejść między utworami, a poza tym nic nie przeszkadza) - jest podobnie jak w SP2000, czyli cichszy niż w DX220 z AMP1 MKII. Jak na Andro jest naprawdę dobrze. Bardzo ciemne tło w M6/M6 Pro służy też im.

 

Sprawdzałem na stocku i Labkable Arae (po SE) oraz Ego Audio Brandy (2,5 mm).

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

@Methuselah dziękuje. Upewnię się jeszcze, czy ten opis dotyczy TIDAL online czy plików z karty? Chciałbym się upewnić, ze wifi nie sieje szczególnie przy pobieraniu danych.

 

TIDAL online i offline. Nie ma praktycznie różnicy czy jest włączony czy wyłączony moduł Wi-Fi. Z włączonym jest wyraźnie lepiej niż w DX220.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, all999 napisał:
16 godzin temu, Zamoy72 napisał:
Dzięki [mention=7231]all999[/mention] jeszcze mi wifi napraw proszę emoji3.png

U mnie nie ma problemu z wifi. Może spróbuj się pobawić kanałami w ustawieniach routera. Próbowałeś oba pasma? 2,4 i 5GHz?

Jednak pomogłeś 🙂 M6 Pro lubi 5GHz i kanały powyżej 100. 

 

M6 Pro mam okazję słuchać obok SP1000M i nie wiem czy bym dzisiaj kupił A&K - moim zdaniem podobne granie za dużo mniejsze pieniądze (choć SP1000M wygrywa dalej separacją i sceną) a funkcjonalność M6 Pro lepsza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

Jednak pomogłeś  M6 Pro lubi 5GHz i kanały powyżej 100.    M6 Pro mam okazję słuchać obok SP1000M i nie wiem czy bym dzisiaj kupił A&K - moim zdaniem podobne granie za dużo mniejsze pieniądze (choć SP1000M wygrywa dalej separacją i sceną) a funkcjonalność M6 Pro lepsza.  

 

 

 Nie ma za co default_smile.png  Ja za to kilka dni słuchałem go obok SP1000 bez M i mam bardzo podobne odczucia do Twoich. Poza sceną i separacją, również bas ma wg mnie więcej detalu i faktur w AK, ale ogólny poziom jest zbliżony i wszystko rozgrywa się na poziomie synergii ze słuchawkami, ergonomii i funkcjonalności. Jednak już sam fakt, że M6 Pro walczy dzielnie z dapami dwa, trzy, a nawet cztery razy droższymi, świadczy o tym, że Shanling zna się na rzeczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak was czytam i czytam dużo opini w innych krajach i sporo jednak a nawet mnóstwo ludzi dochodzi w końcu do wniosku, że kupowanie dapów Astella za hektary cebulionów to jednak w końcowym rozrchunku skrajny masochizm.Jeśli ludzie piszą że taki Shanling czy Ibasso za +/- 4K gra albo podobnie albo nawet lepiej od dapa za 16k no to coś tu jest nie halo :D ale dzięki, to tylko mnie utwierdza żeby w strone AK sie na przyszłosć w ogóle nie oglądać ;) Pisze to z punktu osoby nie mającej pojecia jak grają AK, z czystej ciekawości.

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Nie wyczarowałem sobie tego. Wystarczy czytać. Takich opini jak i o słuchawkach za 2k grających lepiej od planarow za 10k jest mnóstwo. Zależy kto pisze. Ten kto ma jaja i jest obiektywny to napisze że nie pyklo i słuchawki za 10k mu nie grajo. Als są też tacy co się będę do końca bronić ;) ale to nie temat na to. Fajnie że M6 pro ma tak dobre opinie na tym forum.Mi po miesiącu M6 gra już bardzo dobrze to nie wiem jak musi pro brzmieć żeby było "wow" :)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności