Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M6 Pro (Android, 2 x AK4497EQ)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Shanling już jakiś czas temu zapowiedział wariant Pro modelu M6, ale teraz podobno trafił już do Polski. Wkrótce pojawią się opinie (swoje trzy grosze mam nadzieję dodać niebawem), więc warto chyba poświęcić mu osobny temat.

 

Shanling M6 Pro lv #3.jpg

 

Na tle zwykłego M6 ma mieć:

- nowy układ DAC - podwójny przetwornik cyfrowo-analogowy AK4497EQ firmy AKM (Asahi Kasei Microdevices), który gwarantuje obsługę dźwięku 32-bit/768 kHz i DSD do 256;

- mocniejszy moduł wzmacniacza - zmodyfikowany układ (2 x OPA1662 + 2 x ADA4610 + 4 x BUF634), który gwarantuje do 600 mW (przy 32 Ω po połączeniu zbalansowanym);

- odświeżone wzornictwo - obudowa w kolorze tytanowym oraz tylny panel pokryty matowym szkłem.

 

Pozostałe cechy Shanlinga M6 Pro:

- 4,7-calowy ekran firmy Sharp (w technologii On-Cell) o rozdzielczości HD, który gwarantuje świetną jakość obrazu;

- 8-rdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 430, który współpracuje z 4 GB pamięci RAM, co przekłada się na płynną pracę;

- trzy wyjścia słuchawkowe: 2,5 mm (balanced), 3,5 mm (single ended) i 4,4 mm (balanced);

- wysokiej jakości komponenty, jak kondensatory firm ELNA i Panasonic;

- technologia FPGA opracowana przez inżynierów Shanlinga;

- dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz) oraz Bluetooth 4.2 z obsługą kodeków LDAC, HWA LHDC, aptX HD, aptX i SBC;

- system Android 7.1 wzbogacony o autorską aplikację Shanling Music oraz wygodny korektor graficzny;

- bateria o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania w standardzie Qualcomm Quick Charge 3.0;

- 32 GB wbudowanej pamięci oraz slot na kart microSD;

- fizyczne przyciski odtwarzacza, wygodne wielofunkcyjne pokrętło oraz dioda informacyjna na bokach obudowy.

 

Powyższe ze strony sklepu Audeos: https://audeos.pl/pl/p/Shanling-M6-Pro-flagowy-DAP-z-2-x-AK4497EQ-i-Android-OS/1126

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś porównanie z dx220?
 
albo ktoś oba ma/iał?
W sumie sam chętnie bym poczytał o podobieństwach i różnicach obu grajków. Może kiedyś kupię M6 Pro jak pieniążki pozwolą?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, ze Andromedy źle reagują na wszystko powyżej 1ohm. Bas staje się poluźniony o mniejszej kontroli, traci się delikatnie na jakości średnicy staje się ona bardziej sucha i wycofana. Producent zaleca parowanie słuchawek ze źródłami poniżej 1ohm i coś w tym jest. Chyba, ze komuś mało basu to szuka specjalnie czegoś powyżej 1,5ohm albo i więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mykupyku napisał:

jest gdzieś porównanie z dx220?

 

albo ktoś oba ma/iał?

 

Sprawdzę.

 

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Z moich obserwacji wynika, ze Andromedy źle reagują na wszystko powyżej 1ohm. Bas staje się poluźniony o mniejszej kontroli, traci się delikatnie na jakości średnicy staje się ona bardziej sucha i wycofana. Producent zaleca parowanie słuchawek ze źródłami poniżej 1ohm i coś w tym jest. Chyba, ze komuś mało basu to szuka specjalnie czegoś powyżej 1,5ohm albo i więcej. 

 

Tę parę też sprawdzę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Methuselah napisał:

Tę parę też sprawdzę :)

Poprosze o pare słów na temat synergii, separowania o którym napisałem wyżej czyli ze źródłem powyżej 1-1,5ohm, oraz czy występuje syczenie źródła po se i bal. Na początku muslalem ze rozwiązaniem może być iematch ale to rozwiązanie połowiczne. Mamy znacznie poniżej 1 ohm, mamy czarne tło ale tracimy dynamikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Swiat sie na andromedach nie kończy :)

Na M6 po singlu jest <1ohm i nie uświadczyłem na andromedach żadnych szumów, zmulenia basu etc. Po bal nie słuchałem.M6 pro ma takie same wartości po singlu i bal jak zwykła M6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobieram źródło pod słuchawki, nie na odwrót. Słuchawki mam wybrane już od dawna, więc osobiście szukam kompana konkretnie pod nie. 

Jest szansa, że na dniach uda się porównać 507 z M6 i SR25 i zobaczymy, który spisze się najlepiej. Wresja pro jest dla mnie dużo za droga, szczególnie jak na chińczyka. Co nie zmienia faktu, że z chęcią w przyszłości ją przetestuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

szczególnie jak na chińczyka.

 

Poważnie w 2020 roku na tego typu komentarze się decydujesz? Obecnie nie masz co odnosić się z pogardą do produktów pochodzących z Chin. Te czasy minęły dobre kilka lat temu. Takie FiiO, iBasso czy Shanling robią bardzo przyzwoity sprzęt i nie ma co ich dyskredytować, ponieważ pochodzą z Państwa Środka. Takie qdc z Chin to najwyższy poziom, gdy idzie o CIEM-y, a takie DUNU gwarantuje jakość wykonania IEM-ów i wprowadza zestawy, które przysłaniają wszystko co robią firmy sprzedające o wiele droższe produkty. Na rynku smartfonów poza Apple i Smasungiem masz tylko firmy z Chin, których produkty jakościowo prezentują się o wiele lepiej niż sprzęt LG, Sony czy HTC. Pochodzenie producenta z Chin nie jest powodem do szufladkowania.

 

M6 Pro tani nie jest, ale czy ultradrogi? Do poziomu modeli L&P, Questyle'a, Lotoo czy flagowego Colorfly U8 jeszcze im trochę zostało.

 

Ok, wciąż masz ordynarne "chinole" na rynku audio, jak np. KZ i masę pochodnych brandów, ale poważniejszych firmy nie podpinałbym pod tę grupę.

 

2 godziny temu, blueme napisał:

Jest jeszcze 3 element układanki, nie mniej istotny, KABEL. Więc nie ma co przekreślać z góry M6P tylko wziąć jeszcze sobie na tapetę opcję zmiany kabla.

Btw, mi M6 gra dobrze dosłownie ze wszystkim co mam, od M6P oczekiwałbym tego samego 😉

 

W odniesieniu do takich Andromed, to zmiana kabla na lepszy jest jedną z pierwszych rzeczy, które mogą zarekomendować.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Methuselah napisał:

 

Poważnie w 2020 roku na tego typu komentarze się decydujesz?

Tak i podtrzymuje. Aby nie być gołosłownym sam przetrenowałem rynek iem z Chin, część kupiłem jako nowe, część jako używane, część tylko testowałem. Znam większość produktów ibasso, fiio, ikko, znam pojedyńcze modele BGVP i kilku mniej znanych firm. Po roku się wyleczyłem, więcej nie chcę. Jeszcze liczyłem na Fearless S6 czy S8 ale brak polskiej dystrybucji mnie zniechęcił aby zapuszczać się w te rejony.

Temat DAP dopiero odkrywam, nie mam doświadczenia w tym segmencie. Możliwe, że robia świetnie grające sprzęty, ale to dopiero przede mną.

 

4 minuty temu, Methuselah napisał:

M6 Pro tani nie jest, ale czy ultradrogi? Do poziomu modeli L&P, Questyle'a, Lotoo czy flagowego Colorfly U8 jeszcze im trochę zostało.

Tani nie jest, czy za drogi to już kwestia tego jak kto może sięgnąć głęboko do portfela. M6Pro, M15 to wg mojej oceny są bardzo drogimi urządzeniami. No chyba, że ktoś szuka źródeł do słuchawek 5-10k zł to wtedy ok.

8 minut temu, Methuselah napisał:

W odniesieniu do takich Andromed, to zmiana kabla na lepszy jest jedną z pierwszych rzeczy, które mogą zarekomendować.

Jeśli jest taka możliwość to proszę o polecenie kilku konkretnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: czy możecie zalogować się do Playstore pobranego z APKpure? Problem jest taki, że Tidal do uruchomienia wymaga Playstore a do Playstore nie można się zalogować (na M6 nie było tego problemu). Uprzedając pytania - zrobiłem update do nowego softu i factory reset wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: czy możecie zalogować się do Playstore pobranego z APKpure? Problem jest taki, że Tidal do uruchomienia wymaga Playstore a do Playstore nie można się zalogować (na M6 nie było tego problemu). Uprzedając pytania - zrobiłem update do nowego softu i factory reset wcześniej.
A nie możesz z ApkPure pobrać Tidala? U mnie tak działa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal z apkpure wymaga Google play i zalogowania się.

Już dzięki @all999 problem rozwiązany - nie można instalować playstore na m6pro bo zaczynaja się problemy, co ciekawe na m6 była nawet instrukcja instalowania playstore na stronie shanglinga, która teraz zniknęła wiec chyba coś się gryzie na razie.

Edytowane przez Zamoy72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine piszesz, że po roku się wyleczyłeś i nie chcesz więcej. Ok, ale o co konkretnie chodzi? Przetworniki w nich padały, takie ikko OH1/OH10, shanlingi ME100/ME500 czy FH5/FH7 są twoim zdaniem słabo wykonane czy po prostu brzmienie nie podeszło? Kupiłeś OH10 za mniej niż 200 USD i liczyłeś, że zagrają lepiej od Andromed kosztujących 1000 USD? Nie do końca rozumiem dlaczego zaliczyłeś je do "śmieci z Chin".

 

Sprawdziłem ponad 150 słuchawek z Chin. Większość jest przeciętna (bo też spora część to były budżetowce), ale jest też wiele modeli, które wyróżniają się brzmieniem (a do tego jakością wykonania). Co więcej, są na poziomie droższych produktów z USA czy EU. Nawet wśród wspomnianych marek: iBasso IT04 czy FiiO FH7 mogą się komuś bardziej podobać od Andromed, a są sporo tańsze. DUNU Luna dla przykładu są według mnie prawdopodobnie lepsze od wszystkiego co do tej pory zrobiło Campfire Audio :D Testowane modele nie musiały przypaść do twojego gustu lub spełnić wszystkich oczekiwań, ale nie znaczy to, że są marnymi chińczykami. 

 

Idąc dalej - za mniej niż 200 USD ciężko znaleźć dobre doki, które nie są z Chin (chociaż nie jest to niemożliwe, by oddać prawdę). Chcesz klasowe słuchawki z USA, to musisz skupić się jednak na modelach marek jak Campfire Audio, Empire Ears. A i tu często zdarza się, że użytkownicy nie wiedzą za co właściwie mają dopłacać :) Co więcej, to nie jest tak, że tańsze doki z Chin są dobre, bo nie ma alternatyw dla nich, ale on po prostu są coraz częściej produktami zaskakująco dopracowanymi. Pisanie więc, że chińczyk za 200 USD na tle Andromed wypada słabo nie jest fair.

 

To nie tak, że przekonuję i chce mi się dyskutować, bo każdy może mieć swoje zdanie. Wskazuję jednak, że nie ma co być na siłę zgryźliwym i szufladkować wszystkiego, co nie trafiło w gust. Jest jeszcze sporo produktów, które możesz sprawdzić i zmienić zdanie. Dotyczy to także rynku odtwarzaczy, który - jak piszesz - dopiero poznajesz, więc raczej nie zetknąłeś się w praktyce mocno z tą mityczną "chińskością".

 

Cytat

Tani nie jest, czy za drogi to już kwestia tego jak kto może sięgnąć głęboko do portfela. M6Pro, M15 to wg mojej oceny są bardzo drogimi urządzeniami. No chyba, że ktoś szuka źródeł do słuchawek 5-10k zł to wtedy ok.

 

Patrząc na rynek jako całokształt, bardzo drogi jest Astell & Kern SP2000, Lotoo PAW Gold Touch czy flagowce L&P i to on pewnie jest najlepszym punktem odniesienia, by rozmawiać o wycenie. M6 Pro czy M15 są drogie, ale na ich tle wydają się korzystnie wycenione. Jeżeli grają na tyle ile kosztują, to nie widzę problemu. Takich odtwarzaczy ogólnie nie kupujesz do doków za 100 zł.

 

Cytat

Jeśli jest taka możliwość to proszę o polecenie kilku konkretnych modeli.

 

Pytanie ile chcesz/możesz wydać oraz co chcesz osiągnąć. Z Andromedami zgrywa się wiele kabli. Moje ulubione: 

- Labkable Arae/Pegasi - podobne technicznie, ale pierwszy ma akcent u dołu, a drugi w górze pasma;

- Mad Cable Snowflake - gdy lubisz skupiać się na wokalach

- Ego Audio Brandy - kremowe i rozdzielcze granie, rewelacyjne połączenie

- Ego Audio Whiskey - pełniejsze, ale rozdzielcze

- Effect Audio Janus Basso/Dynamic - trochę overkill

- CM Cable Dark X

 

2 godziny temu, Zamoy72 napisał:

Takie pytanie: czy możecie zalogować się do Playstore pobranego z APKpure? Problem jest taki, że Tidal do uruchomienia wymaga Playstore a do Playstore nie można się zalogować (na M6 nie było tego problemu). Uprzedając pytania - zrobiłem update do nowego softu i factory reset wcześniej.

 

Postaram się wkrótce to sprawdzić.

 

EDIT: @Zamoy72 dobra sprawdziłem i bez problemu śmiga Tidal pobrany z APK Pure.

A tu parę fotek M6 Pro (potem zrobię porównanie ze zwykłym M6):

M6 Pro #1.jpg

M6 Pro #2.jpg

M6 Pro #3.jpg

M6 Pro #4.jpg

M6 Pro #5.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam można pobrać i zainstalować Google Play Store z APK Pure ale sklepu nie odpalisz.

Oficjalny patch od Shanlinga.

 

https://www.dropbox.com/s/e8dapviwmkxdtu9/M6%20Pro%20Google%20Play%20Store%20V1.zip?dl=0

 

Edit:

Patch od Shanlinga, ale chyba na razie w fazie testów. Instalujecie na własną odpowiedzialność. U mnie nie działa.

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności