Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC USB, może być bez wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Potrzebuję kupić DAC podłączany przez USB. Chcę podłączyć laptopa do wzmacniacza słuchawkowego (FA Espressivo) i szukam czegoś co fajnie się z nim zgra.

Ponieważ odsłuch będzie z Espressivo to DAC nie musi mieć wzmacniacza, ale musi mieć wyjście liniowe.

Jesteście w stanie coś polecić co fajnie zagra?

Jedna uwaga nie lubię jak coś szumi w tle  więc DAC nie może mi szumieć.

 

Wszystko będzie z powodu wzmacniacza stacjonarne więc nie ma znaczenia sposób zasilania DACa, może być z USB, może mieć własny zasilacz. Wszystko jedno. Mobilnie będę używał słuchawek BT więc nie będzie potrzeby go nosić 🙂

 

Miałem kiedyś dawno temu Behringer UCA222 i byłem zadowolony, z tego co widzę nowe kosztuje poniżej 150zł, znajdę coś lepszego w do powiedzmy 300zł?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behringer to przeciętniak, miałem go kiedyś i szybko sprzedałem. Bierz Dragonfly Black, ewentualnie SMSL M2. Ten drugi gra nieco jaśniej ale może też delikatnie szumieć. Black z lampą brzmi bardzo dobrze, przy ustawieniu głośności na 100%  pomija wzmaka i masz wyjście liniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Compton napisał:

W oczach kolegi wyszedłeś na rozrzutnego audiofila..

 

 

 

 

Bez przesady, po prostu nie chcę przesadzić z DACiem do przeciętnego dość w końcu zestawu 🙂
Jeśli warto dołożyć do tego Korga względem DragonFly to czemu nie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki?

https://allegro.pl/oferta/xduoo-xq-50-pro-receiver-bt-5-0-z-aptx-hd-ll-ldac-9215692643

 

Po kosztach to nawet odpowiednio wybrany pendrak za (9)20-40$ da już czyściutki sygnał. Tempotec, meizu, apple 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, falman napisał:

 

Bez przesady, po prostu nie chcę przesadzić z DACiem do przeciętnego dość w końcu zestawu 🙂
Jeśli warto dołożyć do tego Korga względem DragonFly to czemu nie 😉

Porównywałem te dwa sprzęty łeb w łeb i dla mnie Korg jest sonicznie o klasę lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, falman napisał:

Zapominałem o jednym ważnym fakcie. W laptopie do którego planuję podpiąć DAC nie mam możliwości zainstalowania sterowników.

Musi działać w oparciu o standardowe z Windowsa 😞

Popatrz na allegro za Nexum Aqua, powinno być w okolicy 100zł z różnymi końcówkami do telefonów, USB C lub Micro. W zestawie adapter do USB A do podłączenia z PC. Mam, używam, nie trzeba mu dodatkowych sterowników, działa nawet z PS4.

Edytowane przez LukaszS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LukaszS napisał:

Popatrz na allegro za Nexum Aqua, powinno być w okolicy 100zł z różnymi końcówkami do telefonów, USB C lub Micro. W zestawie adapter do USB A do podłączenia z PC. Mam, używam, nie trzeba mu dodatkowych sterowników, działa nawet z PS4.

 

A ma wyjście liniowe? Czy tylko słuchawkowe?

To może coś od polskiego producenta?

 

Co sądzicie o uNOSTROMO V6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem- Dragonfly Black lub Red (ale on przekracza budżet). Działa pełne 24/96 bez sterowników, masz dobry dźwięk, wyjście liniowe i zasilanie tylko z usb. W niektórych dac możesz się spotkać z tym, że bez sterowników również będzie działał ale z ograniczonymi funkcjami (przykładowo Cambridge Audio DacMagic XS). Z lampą brzmi bardzo dobrze, będziesz miał progres po Behringerze. Szukając drożej możesz zyskać ale możesz też mocno wtopić, np. kupując droższego SMSL Idea.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności