Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wrocławska MiTa czerwiec 2020


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

@Tytus1988 @euter i proszę jak nasze spostrzeżenia mogą się różnić, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że każdy słyszy inaczej, odczuwa muzykę trochę inaczej i słucha czego innego. Wniosek z tego taki, że nie ma jak własne uszy,  jak cenne są odsłuchy i późniejsza wymiana wrażeń między nami. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lsd napisał:

Hehe, dzięki, ale grtulacje z dużym wyprzedzeniem, bo niestety Piotr mówił, że finalna wersja najwcześniej pojawi się za pół roku. Natomiast, faktycznie, postanowione, że dołączy do innych moich lampowców.

Czytając Twoją deklarację o zakupie przypomniałem sobie siebie sprzed kilku miesięcy gdy pierwszy raz usłyszałem prototyp swojego wzmacniacza. Decyzję podjąłem dosłownie po kilkunastu sekundach słuchania 🙂

Nowy ORT gra z większym mięsem i dociążeniem brzmienia. Jest świetny!

 

Jeszcze apropo Utopii to słuchałem ich pierwszy raz właśnie w sobotę we Wrocławiu. Spodziewałem się brzmienia jasnego, wybitnie szczegółowego i męczącego. A tu....zaskoczenie bo brzmienie okazało się dość ciepłe wręcz analogowe, nie męczące. Bardzo przestrzenne, pełne szczegółów ale o sporym, za dużym wręcz dla mnie fundamencie basowym. Ja się zakochałem w ich brzmieniu, grały obłędnie. Dawno nie słyszałem tak wspaniale oddanej akustyki pomieszczeń studia Abbey Road.

Edytowane przez Name44
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euter Cała przyjemność po mojej stronie :) Cieszę się, że mogłem pomóc w znalezieniu oferty na Utopie i spostrzeżenia o nich w fanklubie Focala, są zgodne z Twoimi, przez co nie zawiodły oczekiwań :) Przez p. Kamila byłem poinformowany, że berylowy przetwornik w tych słuchawkach potrzebuje ponad 500h, aby zyskać pełną sprawność. Mam nadzieję, że podobnie jak u mnie okażą się niezawodne, a po sprzedaży kilku rzeczy w komisie, stan konta ulegnie szybko poprawie.

 

@Corvin74 zgadzam się z Tobą. Być może w przyszłości nadarzy się okazja do bezpośredniej wymiany spostrzeżeń przy takich samych źródłach, wzmacniaczach i materiale nagraniowym :) Powinniśmy się cieszyć, że obecnie na rynku jest taka różnorodność słuchawek, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

 

Mam nadzieję, że jak najszybciej uda się Tobie nabyć w dobrej cenie HE1000SE. Spełniać marzenia warto, tym bardziej takie, które pozwalają dać się porwać wirowi muzycznych wydarzeń, odkrywać na nowo dobrze znane, ukochane albumy i jeszcze bardziej się nimi zachwycać🎶🎧🎶

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Name44 napisał:

Czytając Twoją deklarację o zakupie przypomniałem sobie siebie sprzed kilku miesięcy gdy pierwszy raz usłyszałem prototyp swojego wzmacniacza. Decyzję podjąłem dosłownie po kilkunastu sekundach słuchania 🙂

Nowy ORT gra z większym mięsem i dociążeniem brzmienia. Jest świetny!

Ja decyzji, tak szybko nie podejmuje, ale jeśli słucham nowego sprzętu 10 minut to jest ryzyko, że już się nie będę mógł od niego oderwać. Tak na tym meecie słuchałem Electrona i KSE1200. Na te ostatnie nie rzucam się tylko dlatego, że nie mam dla nich zastosowania, mając WA8 Eclipse, który jest w stanie napędzić słuchawki pełnowymiarowe. Ale gdybym więcej podróżował, to niedzielny link z tematu "Okazje a Allegro" bym już dawno zdeaktualizował.

Natomiast na którymś z naszych  poprzednich meetów zamówiłem Songolo po 10 minutach słuchania, na AVS 2018 potrzebowałęm 20 minut aby zakupić Cayina HA-300, kolejne 20 żeby wymienić całe swoje okablowanie na Cable4. Zmierzam do tego, że naprawde warto na takie spotkania jak nasze wrocławskie, wozić swój sprzęt jako producent, nawet jeśli kupi coś 1 osoba, bo jak sprzęt jest dobry, to później opinia pomału idzie w świat. Ilu z forumowiczów znało markę Lucarto przed naszym wrocławskim meetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie udało się dojechać :(

 

Jeżeli chodzi o Heddphone to nawet na wzmacniaczu 7W/50om nie pojawiała się głębia sceny, także to nie moc tu jest potrzebna, a na szerokość scena to nie ma się do czego przyczepić, ogólnie to bardzo fajne słuchawki z małym (akurat dla mnie dużym) mankamentem, no może dwoma ciężkie są.

 

Odbiór słuchawek nie zależy tylko od gustu i tego co lubimy, ale przede wszystkim od uszu i charakterystyki czułości naszego słuchu, u jednych dana prezentacja może powodować dyskomforty u innych być być naturalna.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kurop napisał:

Szczególne podziękowania kieruję w stronę @Corvin74 oraz firmy Q4 Net, którzy umożliwili nam wspólną zabawę w jak zawsze świetnych warunkach, no i oczywiście dzięki za poczęstunek. 

No właśnie, dobrze gadasz, poczęstunek :) Człowiek się przyzwyczaja do dobrego, tak, że zapomina, że to się z nieba nie bierze. Dzięki za jedzonko i napoje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kurop napisał:

Wpadła mi do głowy wizja żeby rozbudować Wrocławską MiTę do spotkań na większą skalę z oficjalnymi zaproszeniami dla większej ilości producentów oraz gości. Coś w stylu lokalnego CanJam.

Pomysł niezły, bo w obecnym miejscu odczuwamy już brak miejsca. Tylko pytanie jak to zorganizować, no i wiąże się to dużymi kosztami. W obecnej chwili to raczej hobbystyczne spotkanie miłośników słuchawek, a tak to zrobią się z tego jakieś targi? W sumie trzeba to przedyskutować na forum, dajcie znać co wy na ten pomysł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka impreza musiałaby przybrać zupełnie inną formę. Teraz każdy z nas bierze co może na nasze spotkania i spotykamy się w na tyle wąskim gronie, że z dużą dozą zaufania można iść coś zjeść gdy ludzie testują Twoje zabawki. Miałbym większe obawy co do pozostawienia swojego sprzętu na stole gdyby każdy człowiek z ulicy mógł sobie tam wejść i z niego korzystać. Pamiętajmy, że to mogą być także ludzie w ogóle niezainteresowani audio ;) Nie po to przychodzimy na nasze meety by pilnować swojego sprzętu, a miło spędzić czas w towarzystwie pasjonatów i testować to co przynoszą nasi koledzy (a może i kiedyś koleżanki ;)). Tym się różnią właśnie imprezy publiczne i zarazem komercyjne, że wystawcy wystawiają swój sprzęt, egzemplarze testowe i wszelkie inwestycje jak i straty z tym związane traktują jak koszt prowadzenia działalności. Boje się po prostu, tego, że to musiałaby być zupełnie inna forma spotkania. Z drugiej strony na każdą impreze audio we Wro pisze się obiema rękami.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mszysz napisał:

Fajnie jakby taki meet odbywał się (też ?) np. w Krakowie / Katowicach. Dla osób ze wschodniej części Polski byłby już przyjemniejszy dojazd.

W Krakowie odbywają się flash moby, że tak to nazwę. ;) Czasami się skrzykujemy u kogoś w parę osób, od decyzji do organizacji mijają w porywach pojedyncze dni, ale nie urasta to do rangi oficjalnej imprezy. 

 

Do Wrocka miałem pokusę nieraz pojechać, ale 280km w pojedynkę samochodem jest mało motywującą perspektywą. Z Krakowa nie wyrywał się nikt na pasażera ostatnio. 

 

Tu by dobre było jakieś miasto w miarę wygodnie położone komunikacyjnie. Takie Katowice to już dla mnie dużo mniejszy pikuś przykładowo niż Wrocław, także czasowo, a prowadzą do niego szybkie drogi z różnych stron, więc mogłyby pasować wielu osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel napisał:

 

Tu by dobre było jakieś miasto w miarę wygodnie położone komunikacyjnie. Takie Katowice to już dla mnie dużo mniejszy pikuś przykładowo niż Wrocław, także czasowo, a prowadzą do niego szybkie drogi z różnych stron, więc mogłyby pasować wielu osobom.

Z Krakowa autostradą A4 do Wrocławia szybko zajedziesz. Ale drogo. 

Parking dla aut u @Corvin74 jest.

Poza pandemią Flixbusem to około 3h. Pociąg podobnie. 

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lord Rayden napisał:

Z Krakowa autostradą A4 do Wrocławia szybko zajedziesz. Ale drogo. 

Parking dla aut u @Corvin74 jest.

Poza pandemią Flixbusem to około 3h. Pociąg podobnie. 

 

Potwierdzam, droga w miare dobra, da się ją zrobić autem ponizej 2,5h, o ile nie ma jakiegoś przypału na bramkach. Mam brata w Krakowie, więc tą trasę mam mocno obczajoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wykorzystujemy miejsce do granic możliwości :) ale wszyscy testują z należytym szacunkiem i ostrożnie odkładają, strat w słuchawkach nie stwierdziłem, rys itp również

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lsd napisał:

Potwierdzam, droga w miare dobra, da się ją zrobić autem ponizej 2,5h, o ile nie ma jakiegoś przypału na bramkach. Mam brata w Krakowie, więc tą trasę mam mocno obczajoną.

W sobotę to spokojnie z centrum Krakowa do centrum Wrocławia😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Z Krakowa autostradą A4 do Wrocławia szybko zajedziesz. Ale drogo. 

Parking dla aut u @Corvin74 jest.

Poza pandemią Flixbusem to około 3h. Pociąg podobnie. 

 

Ja tę trasę znam niemalże na pamięć. Przez prawie 3 lata dymałem z Krakowa na Zgorzelec lub Olszynę kilka razy w roku. Tam i z powrotem. Do zrobienia było z reguły około 1000km samemu w pojedynkę, sporadycznie z kimś obok. Mógłbym coś tu napisać o ileś razy odwiedzonym KFC przy A4, co się przy Orlenie zjeżdża, jak również o dobrej i taniej stacji benzynowej za KFC. Przerabiałem przy okazji krótsze i dłuższe kolejki do kas, korki na robotach drogowych, zwężeniach lub wypadkach. A4 jest spoko jak się nic nie dzieje. Jak się cokolwiek stanie, to jest klapa i obsuwa potrafi iść nawet w godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audionanik napisał:

Kolego @majkel szukacie wymówek; dobrze wiemy, że tak naprawdę boicie się porażenia dźwiękiem z lamp.

Tranzystory też są, nawet czasem ładnie na nich gra muzyka... ale te światełka z lamp...normalnie jak ćmy się tam zachowujemy 🤣

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności