Skocz do zawartości

Glosniki 2.1 do 700 zł.


f7kok

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę żeby w zestawie 2+1 za 700.- bas był lepszy. Prawdopodobnie chodzi Ci o to, że będzie go więcej - tu zgoda.

2+1 to do oglądania filmów bardziej niż do słuchania muzyki.

Miałeś w ogóle do czynienia z zestawem kolumnowym 2.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o to, że na sam subwoofer grający w miarę sensownie, trzeba wydać z 500zł, używany! Monitory przynajmniej drugie tyle, jednak ich zasięg kończy się na +- 2.5m, ponieważ są zaprojektowane na tzw. bliski odsłuch. W Twoim wypadku, najlepiej poszukać większych kolumn pasywnych, z relatywnie mocnym, nisko schodzącym basem plus wzmacniacz, oczywiście tylko używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, paratykus napisał:

Nie sądzę żeby w zestawie 2+1 za 700.- bas był lepszy. Prawdopodobnie chodzi Ci o to, że będzie go więcej - tu zgoda.

2+1 to do oglądania filmów bardziej niż do słuchania muzyki.

Miałeś w ogóle do czynienia z zestawem kolumnowym 2.0 ?

Mam Fenda R30BT kolumny. Dzwiek jest swietny tylko ze basu przydalo by sie wiecej. A czy w zestawie 2.1 bedzie wiecej basu ale tej samej jakosci co w kolumnach czy gorszy? Jak bedzie ze srednimi w 2.1 w porownaniu do kolumn za te 700 zl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paratykus napisał:

Dobrze, kolejne pytanie - R30BT ma pokrętło z podbiciem basu, ile podbijałeś (procentowo)?

 

Treble i bass podbite na max. Tam jest niewiele basu. 

Nie musze miec nie wiadomo jakiego cudownego dzwieku ale zeby byl choc troche lepszy od tych Fend albo taki sam tylko wiecej basu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli słuchanie dużą V-ką na ile to możliwe z R30BT.

Pytanie zadałem żeby skrócić ilość komentarzy, których mogłoby się tutaj pojawić bardzo wiele ( jak się Koledzy pobudzą 😉), a dotyczyłyby  zestawu kolumnowego 2.0

 

Taki zestaw nie jest dla Ciebie.

 

Rzeczywiście potrzebujesz suba.

 

Za 700 zł zestaw 2+1 nie zadowoli dźwiękowo raczej nikogo na tym Forum więc wszyscy będą Ci go odradzać.

Jeśli masz 700 zet i nie chcesz popaść w długi kup to co się Tobie podoba - funkcjonalność + wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał:

A to nie ten sam temat ?

 

Tak ale tam pisze o kolumnach a teraz 2 +1 to myslalem ze trzeba oddzielnie. 

Napisales ze za subwoofer porzadny uzywany trzeba dac 500 zl, czyli dam za nowy 500 zl moze bedzie prawie taki jak ten uzywany i 200 zl za kolumny i powinno byc ok. Przeciez te Fendy kosztuja 300 zl a maja bass i kolumny w jednym to same kolumny za 200 zl beda chyba nawet lepsze od Fend co? Do tego subwoofer za 500 zl i jest spoko? Mam na mysli wszystko nowe oczywiscie, dalo by sie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Nie dasz rady zmieścić się w budżecie kupując nowe. ;) Dźwięk z takiego zestawu będzie o niebo lepszy od tych Fend.

Z jakiego zestawu jak nie dam rady sie zmiescic w budrzecie? Czyli kupuje 2.1 nowe i lepiej graja niz fendy za 300 zl tak? 

5 godzin temu, neonlight napisał:

Nie dasz rady zmieścić się w budżecie kupując nowe - zapomniałeś o wzmacniaczu. ;) Dźwięk z takiego zestawu będzie o niebo lepszy od tych Fend.

Przeciez SMSL M3 DACa juz mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprdl, już na sam ich widok krwawią mi oczy, to jak to ma dobrze grać?! :D Ja Ci nie polecę nic z takich pseudo-grających zabawek, bo.. się na nich nie znam i też po części,

nie chcę się znać, sorry maj frjend. :D

 

Jeszcze tak z ciekawości zerknąłem na specyfikację - 2x 9w... :), normalnie okna z futryn wylecą Ci w tych 16m2. :D 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one kosztuja ponad 5 stow.... A moje fendy 300 zł.

To mialbys jakies propozycje? Kupowac osobno kolumny i subwoofer czy razem? 

 

Taki subwoofer i jakies kolumny do niego. https://m.euro.com.pl/subwoofery/yamaha-ns-sw050-black-subwoofer.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw2a32BRBXEiwAUcugiN8xHvFLc8OJKKBMPhQHf1UOB8P8Ix17eESbPwY-sL93HGoQUMuuJhoCLwQQAvD_BwE

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, f7kok napisał:

Ale one kosztuja ponad 5 stow.... A moje fendy 300 zł.

Przepraszam, ale co to ma do rzeczy? :) Kolumny w tym przedziale cenowym, prezentują mocno średni poziom jakości dźwięku, a już takie tanie chińszczyzny jeszcze z "subwoofer'em",

to jest tragedia, imo ofc. ;)

 

Ja Tobie już dałem propozycję, kolumny pasywne plus wzmacniacz, tylko używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moge np. Kupic kolumny pasywne za 700 zł, do tego subwoofer za 500 zł oraz na koncu wzmacniacz nowy jakis tylko nie wiem za ile mozna kupic w miare porzadny? Oczywiscie wszystko nowe. Do tego podepne smsla m3 i bedzie ok. Powiedzmy ze budrzet przekrocze ale uzbieram kase przez dluzszy czas a na razie zadowole sie smslem m3 i fendami... Co Ty na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności