Skocz do zawartości

Crinacle publikuje ranking słuchawek


Blizniak

Rekomendowane odpowiedzi

Rankingi, wszystkie rankingi, które dotyczą jakichkolwiek dóbr konsumpcyjnych są po to, żeby wkręcić nas w zakupową spiralę...

Zasiać w nas ziarno, że to co nabyliśmy może być jeszcze lepsze za "niewiele" więcej 😉

 

Mój ranking słuchawek :

 

najlepsze słuchawki to takie na których najlepiej słucha mi się Muzyki.

 

Macie takie, prawda ?

To nie czytajcie rankingów.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, paratykus napisał:

Rankingi, wszystkie rankingi, które dotyczą jakichkolwiek dóbr konsumpcyjnych są po to, żeby wkręcić nas w zakupową spiralę...

Zasiać w nas ziarno, że to co nabyliśmy może być jeszcze lepsze za "niewiele" więcej 😉

 

Mój ranking słuchawek :

 

najlepsze słuchawki to takie na których najlepiej słucha mi się Muzyki.

 

Macie takie, prawda ?

To nie czytajcie rankingów.

 

Dzięki ale Twój ranking ląduje ledwie w połowie stawki mojego rankingu rankingów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rankingi to takie "people react" z YT. Ktoś ogląda i się cieszy że ktoś się cieszy. Ale nic z tego nie wynika. @Spawn ma całkiem fajny ranking - bo to ranking pasjonata, a takie firmowe rankingi są trochę na zasadzie "dejcie mi słuchawki a ja zrobie ranking". Zauważcie że źródło tych słuchawek to jeden dystrybutor przeważnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rankingi to takie "people react" z YT. Ktoś ogląda i się cieszy że ktoś się cieszy. Ale nic z tego nie wynika. [mention=37501]Spawn[/mention] ma całkiem fajny ranking - bo to ranking pasjonata, a takie firmowe rankingi są trochę na zasadzie "dejcie mi słuchawki a ja zrobie ranking". Zauważcie że źródło tych słuchawek to jeden dystrybutor przeważnie.
Zgadza jedno kasa płynie...

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, espe0 said:

Te rankingi to takie "people react" z YT. Ktoś ogląda i się cieszy że ktoś się cieszy. Ale nic z tego nie wynika. @Spawn ma całkiem fajny ranking - bo to ranking pasjonata, a takie firmowe rankingi są trochę na zasadzie "dejcie mi słuchawki a ja zrobie ranking". Zauważcie że źródło tych słuchawek to jeden dystrybutor przeważnie.

Co rozumiesz przez firmowe rankingi? On tych słuchawek nie dostaje tylko słucha w sklepie. Zepp to połączenie sklepu audio i kawiarni więc najłatwiej tam przyjść i posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blizniak napisał:

Co rozumiesz przez firmowe rankingi? On tych słuchawek nie dostaje tylko słucha w sklepie. Zepp to połączenie sklepu audio i kawiarni więc najłatwiej tam przyjść i posłuchać. 

Fajnie tam musi być :) . U nas @kurop powinien mieć większy lokal, kawiarnię i koncerty na żywo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audionanik napisał:

9FE752AD-BB59-4634-A610-91A1E407F4AB.jpeg
 

No chyba, że uczestnikami dyskusji byliby @Spawn, @majkel, @audionanik i może jeszcze kilku zgredów, to na sportowej wymianie złośliwości by się skończyło.

Dziękuję za wywołanie mnie w wątku, gdzie sam bym nie wszedł.  Dzięki temu tematowi dowiedziałem się, że jest coś takiego jak Crinacle, i że można napisać dużo mądrych zdań o dużej ilości głupot. Tekstu źródłowego oczywiście nie będę czytał, bo... nie mam iFi. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hustler napisał:

Co jest nie tak z tym iFi iDSD BL? Mocy ma aż nadto, niska impedancja wyjściowa, DAC też raczej porządny - pytam serio.

Sam sprzęt nie jest zły, tak jak pisałem wcześniej - w swojej cenie potrafi być naprawdę niezły, np. z K501 bardzo fajnie się zgrywał. Jest w stanie poprawnie wysterować większość słuchawek. chociaż nie zgadzam się, że 300 ohmowe słuchawki zagrają na 100%, już nie mówiąc o 1266.  

Ale to jest też sprzęt z bardzo charakterystycznym dźwiękiem - analogowym, barwnym, raczej basowym i dość ograniczonym scenicznie. Przyjęło się raczej, że do recenzji dobiera się neutralny tor, bo w innym wypadku łatwo o przegięcie - co niewątpliwie stało się z Empyreanami w takim połączeniu. Nie mam wątpliwości, że rezultatem była ciepła klucha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz możemy dyskutować jak gra ifi. Ja go odebrałem jak dynamicznie grający, z lekko podbitym pasmem basowym i wyższej średnicy o dość niewielkiej scenie. Ze słuchawek jakie miałem w domu miał problem tylko z HE4. Całą resztę napędzał aż miło (4XX, NHC, Eleary, 712Pro, 400i, Flow, Clear). Oczywiście trafiłem na sztukę z imbalansem na niskich głośnościach przy czułych słuchawkach o czym już pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Firegon napisał:

Przyjęło się raczej, że do recenzji dobiera się neutralny tor, bo w innym wypadku łatwo o przegięcie

 

Z tego co wiem to on dostał tego ifi od ifi, żeby go sobie używać przy testach więc nie ma sensu mówić o jakimś dobieraniu.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Spawn said:

Raczej wyżej niż Z1R to by pewnie nie wylądowały ;)

 

Z1R też powinny byc wyżej, a tak to mamy listę słuchawek, które na uszy testującego łapią synergie z iFi Micro Black Label. Mógł chociaż użyć dwa różne wzmacniacze, grające nieco inaczej od siebie, a nie wszystko wkładać w jedną dziure... W świecie słuchawkowego HiFi przecież każdemu kto w tym trochę siedzi, wiadomo jak ogromnie ważna jest synergia ze źródłem.

 

Nie wiadomo też jak tego iFiego miał ustawionego, czy włączony był ten efekt 3D, który tryb filtra (są 3 do wyboru) był ustawiony, czy przełącznik IEMatch był na Off, bo powinien spróbować go przynajmniej włączyć przy niskoomowych czułych słuchawkach (np do 25 Ohm i powyżej 98dB).

1 hour ago, Palpatine said:

Teraz możemy dyskutować jak gra ifi. Ja go odebrałem jak dynamicznie grający, z lekko podbitym pasmem basowym i wyższej średnicy o dość niewielkiej scenie. Ze słuchawek jakie miałem w domu miał problem tylko z HE4. Całą resztę napędzał aż miło (4XX, NHC, Eleary, 712Pro, 400i, Flow, Clear). Oczywiście trafiłem na sztukę z imbalansem na niskich głośnościach przy czułych słuchawkach o czym już pisałem wcześniej.

Czyli wszelkiego typu słuchawki, które słyną z dość konkretnego basu, czy to jakościowo czy ilościowo, będą dla niego z góry skazane na przesunięcie daleko w dół listy, bo będzie po prostu zbyt basowo, takie np Sony Z1R, ZMF Atticusy, Klipsch HP3, i dam sobie nogę ogolić, że tak samo byłoby wedle jego opinii z Beyerdynamic T5pv2/Amiron/1990Pro/990, Fostex TH900.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pabloj napisał:

 

Z1R też powinny byc wyżej, a tak to mamy listę słuchawek, które na uszy testującego łapią synergie z iFi Micro Black Label. Mógł chociaż użyć dwa różne wzmacniacze, grające nieco inaczej od siebie, a nie wszystko wkładać w jedną dziure... W świecie słuchawkowego HiFi przecież każdemu kto w tym trochę siedzi, wiadomo jak ogromnie ważna jest synergia ze źródłem.

 

Nie wiadomo też jak tego iFiego miał ustawionego, czy włączony był ten efekt 3D, który tryb filtra (są 3 do wyboru) był ustawiony, czy przełącznik IEMatch był na Off, bo powinien spróbować go przynajmniej włączyć przy niskoomowych czułych słuchawkach (np do 25 Ohm i powyżej 98dB).

 

Co do z1r to dziwić może brak konsekwencji bo MDR-Z1R są na szarym końcu, a IER-Z1R są u niego najbardziej topowym topem. Miałem je jednocześnie dłuższą chwile i nie jest to takie samo granie, ale w sumie podobne. MDR są ciemniejsze, a IER jaśniejsze ale obydwie są ciepłe, z kawałem basu, wyrazistą górą i z zadziwiająco dużą przestrzenią w MDR jak na zamknięte, a w IER jak na zamknięte IEMy.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mały ranking:

- Najbardziej neutralne i realistyczne - DT880 słuchane umiarkowanie głośno (tak ok. 75 dB) bo przy większej głośności to już ten ich pik na sopranach jest przesadzony.

- Najlepsze technicznie - HD800

 

Wielu słuchawek z jego rankingu nie znam, ale HD650 jako referencja neutralności? :) Przecież te słuchawki wszystko ocieplają i wygładzają, dlatego nie potrafię ich uznać za neutralne, one właśnie są przeciwieństwem neutralności - bo każdy materiał muzyczny przerabiają na swój sposób. Technicznie ogólnie są zaskakująco dobre, pomijając separację instrumentów i szerokość sceny które nie są ich mocną stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności