Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Crinacle publikuje ranking słuchawek


Blizniak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, naczelny pomiarowiec słuchawek dousznych od dłuższego czasu pracował nad listą pełnowymiarowych słuchawek i właśnie została udostępniona poza grono patronów.

https://crinacle.com/rankings/headphones/

Z tego co widzę lista poza pewnymi wyjątkami w większości zbiega się z opiniami które widuje na audiofilskich discordach z różnych stron świata ale wiem że nasze polskie gusta w sporej mierze mogą od tego odbiegać więc pomyslałem że może to być dobry temat do dyskusji. Co myślicie?

 

EDIT: https://crinacle.com/2020/05/24/crinacles-headphone-ranking-list-public-release/ dodatkowe wyjaśnienia. 

Edytowane przez Blizniak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, kolejna porcja kiepskich żartów :D LCD-X Neutralne? :D Doooobre :DDo tego podciąganie HD800 i HD800S pod jedną pozycję...  I wisienka na torcie - HD600/650/660S pod jeden wpis...

 

Pozdro dla łykających pelikanów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Vaiet said:

O, kolejna porcja kiepskich żartów :D LCD-X Neutralne? :D Doooobre :DDo tego podciąganie HD800 i HD800S pod jedną pozycję...  I wisienka na torcie - HD600/650/660S pod jeden wpis...

 

Pozdro dla łykających pelikanów.

6XX bo 660S akurat maja osobny, a LCD-X ponoc każde jedno brzmi inaczej więc kto wie jakie trafił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blizniak napisał:

6XX bo 660S akurat maja osobny, a LCD-X ponoc każde jedno brzmi inaczej więc kto wie jakie trafił...

A, racja. 6XX, mój błąd.

 

Co do Audeze - one wszystkie co rok brzmią inaczej. Do tego są jeszcze pre-fazor i fazor. Audeze jest znane z tzw. "silent rev" wprowadzając zmiany w przetwornikach z roku na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym Ci wszyscy ludzie słuchają Utopii?

Może to demo, którego słuchał to pre-production unit, który nawet wykresy miał dosyć wyraźnie inne, ale ja robiłem już 4 podejścia do Utopii, na różnych torach (w tym na Davie), z różnymi kablami i dla mnie te słuchawki są gorsze od Clearów - nie dość, że scena jest ciasna, to jeszcze wyciągają detal w przedziwnie sztuczny, bardzo podbity sposób.

 

Ciekawi mnie też na czym to wszystko było słuchane - akurat Staxy jak widać pędzone z 353X, który za cholerę nie napędzi ani 007 ani 009. Chociaż ciekawe, że i tak jedne i drugie dosyć wysoko w rankingu.

Wygląda, że wzmiacniacz raczej był dość mułowaty bo Empyreany i Z1R dosyć daleko :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także ten ... no ... tego ...

Micro Black Label to naprawdę solidny wybór w swojej cenie, chociaż pokuszę się o stwierdzenie, że używanie go do tworzenia rankingu ze słuchawkami pełnowymiarowymi 2000$+ nie jest w stu procentach adekwatne. 

Życzę wszystkim miłego wieczoru! Wracam do obgryzania tynku ze ścian.

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Witki mi opadły...

Co Ty chcesz? Toż to wyrocznia przemówiła, głosząc jedyną słuszną prawdę. A jak stwierdziłem, że nawet pomiarów zrobić nie umie, a potem jeszcze pisze bredni, to zostałem przez kultystów prawie zjedzony żywcem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki jest cel takich rankingów, jeżeli nie ma się w jednym miejscu wszystkich umieszczonych w nim pozycji, do tego testowanych na tych samych źródłach? Bez porównania wszystkiego w takich samych warunkach, w tym samym środowisku, na takim samym materiale, cała wykładnia takiego zestawienia nabiera bardzo względnego, mocno subiektywnego charakteru. No chyba, że ktoś posiada eidetyczną pamięć mózgową, to chylę czoła przed takim talentem :D

 

W każdym razie powyższy ranking jest tyle samo wart, co pomiary jakie robi. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Vaiet napisał:

Co Ty chcesz? Toż to wyrocznia przemówiła, głosząc jedyną słuszną prawdę. A jak stwierdziłem, że nawet pomiarów zrobić nie umie, a potem jeszcze pisze bredni, to zostałem przez kultystów prawie zjedzony żywcem xD

Nie no gość wyraźnie napisał, że można się z nim nie zgadzać, i że bierze pod uwagę tylko egzemplarz, który ma u siebie i nie patrzy na rozstrzał produkcyjny. Sam fakt, że słucha na jednym i tym samym sprzęcie też należy uznać za plus, bo nie da się porównać dwóch par słuchawek słuchanych na dwóch różnych wzmacniaczach. Sama metoda jest okej, zawsze będzie coś nie tak z rankingiem, wiadomo że ludzie będą narzekać. Nie da się zrobić tego obiektywnie, za dużo w muzyce naszych własnych odczuć. Poza tym, jeśli faktycznie słuchał tylko na ifi + staxowych wzmacniaczach to jego lista wygląda sensownie - w każdym razie wygląda na szczere wrażenia. 

Tylko jeśli jego celem było "consistency" to mogłoby to być consistency przynajmniej z większym zapasem mocy wzmacniacza, żeby napędzić planarne albo 300ohmowe słuchawki. Już nie wymagajmy sprzętu za miliony, ale nawet coś w stylu 789 albo SP200 + najprostszy DAC byłoby wyraźnie sensowniejsze.

Edytowane przez Firegon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Seler666 napisał:

 

Ale taka chyba właśnie ma być, prawda?

Staram się w swoich porównaniach zachować relatywny obiektywizm, bo jako człowiek mający swoje preferencje, obiektywnym się nigdy nie nazwę. Niemniej unikam, a przynajmniej staram się unikać, wszelkich porównań z pamięci, bo te nie są ani trochę miarodajne chyba, że odstęp czasu jest niewielki, a sprzęt porządnie osłuchany.

 

3 minuty temu, Firegon napisał:

Nie no gość wyraźnie napisał, że można się z nim nie zgadzać, i że bierze pod uwagę tylko egzemplarz, który ma u siebie i nie patrzy na rozstrzał produkcyjny. Sam fakt, że słucha na jednym i tym samym sprzęcie też należy uznać za plus, bo nie da się porównać dwóch par słuchawek słuchanych na dwóch różnych wzmacniaczach. Sama metodologia jest okej, zawsze będzie coś nie tak z rankingiem, wiadomo że ludzie będą narzekać. Nie da się zrobić tego obiektywnie, za dużo w muzyce naszych własnych odczuć. Poza tym, jeśli faktycznie słuchał tylko na ifi + staxowych wzmacniaczach to jego lista wygląda sensownie - w każdym razie wygląda na szczere wrażenia. 

Tylko jeśli jego celem było "consistency" to mogłoby to być consistency przynajmniej z większym zapasem mocy wzmacniacza, żeby napędzić planarne albo 300ohmowe słuchawki. Już nie wymagajmy sprzętu za miliony, ale nawet coś w stylu 789 albo SP200 + najprostszy DAC byłoby wyraźnie sensowniejsze.

No właśnie metodologia nie jest okej. Niepoprawnie zasilone słuchawki, zwłaszcza te wymagające, nie zagrają jak należy. Podłączanie ZMF, które mają po 300ohm i czułość w okolicach 97-99db pod takiego Ifi to jest kpina i żenada. Z reguły, bo takie mam zasady, nie oceniam i nie komentuję pracy innych testerów/recenzentów, kiedy się z nimi nie zgadzam. Dopóki nie zaczynają pisać bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Vaiet said:

Ale jaki jest cel takich rankingów, jeżeli nie ma się w jednym miejscu wszystkich umieszczonych w nim pozycji, do tego testowanych na tych samych źródłach? Bez porównania wszystkiego w takich samych warunkach, w tym samym środowisku, na takim samym materiale, cała wykładnia takiego zestawienia nabiera bardzo względnego, mocno subiektywnego charakteru. No chyba, że ktoś posiada eidetyczną pamięć mózgową, to chylę czoła przed takim talentem :D

 

W każdym razie powyższy ranking jest tyle samo wart, co pomiary jakie robi. Pozdrawiam :D

Źródło to samo, warunki jak się słucha po sklepach wiadomo nigdy takie same nie będą ale z tego co rozumiem wszystko w rankingu oceniane jest na podstawie wrażeń z odsłuchu a nie porównań z resztą. 

Z ciekawości co uważasz że jest nie tak z jego pomiarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Vaiet napisał:

Staram się w swoich porównaniach zachować relatywny obiektywizm, bo jako człowiek mający swoje preferencje, obiektywnym się nigdy nie nazwę. Niemniej unikam, a przynajmniej staram się unikać, wszelkich porównań z pamięci, bo te nie są ani trochę miarodajne chyba, że odstęp czasu jest niewielki, a sprzęt porządnie osłuchany.

 

No właśnie metodologia nie jest okej. Niepoprawnie zasilone słuchawki, zwłaszcza te wymagające, nie zagrają jak należy. Podłączanie ZMF, które mają po 300ohm i czułość w okolicach 97-99db pod takiego Ifi to jest kpina i żenada. Z reguły, bo takie mam zasady, nie oceniam i nie komentuję pracy innych testerów/recenzentów, kiedy się z nimi nie zgadzam. Dopóki nie zaczynają pisać bzdur.

 

Porównania łeb w łeb są czasami nieocenione, a czasami bezsensu. Jak w poniedziałek słucham jasnych słuchawek to są fajne w tym co robią. We wtorek ciemnych to też są fajne w tym co robią. W środę robię bezpośrednie porównanie A do B i jedne są za jasne, a drugie za ciemne mimo że osobno były dobre ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Vaiet said:

Podłączanie ZMF, które mają po 300ohm i czułość w okolicach 97-99db pod takiego Ifi to jest kpina i żenada.

Akurat dynamiczne ZMFy to tyle co HD600 więc wiele im nie trzeba. 1266 Phi to prędzej ale też nie ma na liście HE6 czy Susvary żeby cudować z mocą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności