Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co po k712?


Saiya-jin

Pytanie

Od kilku lat używam po kilka godzin dziennie K712 i ogólnie lubię te słuchawki, ale wiadomo jak to jest. ;) Korci już, żeby posłuchać czegoś innego. Dźwięk k712 mi się podoba. Jak dla mnie mogłyby niżej schodzić z basem, bo ilościowo jest ok. Jest coś, co byłoby równie dobre, lepsze, ale z niżej schodzącym basem?

Słuchałem ostatnio Sennków 660s i Sundar w mp3store. Sennki jak dla mnie podobnie zestrojone do K712, ale grające bliżej (co nie jest wcale wadą), a Sundary... nudne. Chyba, że nie grały na 100% swoich możliwości z jakiegoś przenośnego DAC/ampa.

Jest w ogóle opcja na upgrade czy tylko na coś, co gra na tym samym poziomie, ale inaczej? Myślałem jeszcze może o Soniakach Z7-m2 albo m1.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, Saiya-jin napisał:

Chyba, że nie grały na 100% swoich możliwości z jakiegoś przenośnego DAC/ampa.

Sundara względem k712 to

+3 do szczegółowości

+2 do artykulacji

+2 do neutralności

-2 do sceny

 

Hifiman pisze żeby jego słuchawki wygrzewać 150h - i to jest fakt, że przed tym czasem grają "bezpłciowo"

Napędzenie też potrzebne grubsze niż DAP. 

 

W dzisiejszej cenie nowych to wg mnie super opcja jak podejdą w preferencje dźwiękowe.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, espe0 napisał:

Sundara względem k712 to

+3 do szczegółowości

+2 do artykulacji

+2 do neutralności

-2 do sceny

 

Hifiman pisze żeby jego słuchawki wygrzewać 150h - i to jest fakt, że przed tym czasem grają "bezpłciowo"

Napędzenie też potrzebne grubsze niż DAP. 

 

W dzisiejszej cenie nowych to wg mnie super opcja jak podejdą w preferencje dźwiękowe.

 

 

Nie wiem, może to źródło, a może kwestia odsłuchu w sklepie, gdzie nie chciałem za długo zamulać i wkurzać obsługi, ale nie słyszałem jakiejś różnicy. Sundary wypadły najgorzej - mało basu, mało środka, mało wszystkiego. Takie bezpłciowe i nudne granie. K712 i 660s dosyć podobnie pod względem balansu bas-mid-high. Główną różnicę widziałem w odległości z jakiej grają - k712 większa przestrzeń, 660s blisko. Najbardziej podobały mi się chyba Sennki, ale różnica była za mała, żeby uzasadnić przesiadkę. Szczegółowość imo podobna na wszystkich trzech.

 

Słuchałem utwórów: Billie Jean, Canned heat i Big iron.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sennki HD660 mają od k712 bardziej dociążoną, pełniejszą średnicę, z mocniejszym basem, to wychodzi przy dłuższym odsłuchu. Ale faktycznie względem k712 to mały upgrade, zwłaszcza że scena sporo mniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytat

Jest w ogóle opcja na upgrade czy tylko na coś, co gra na tym samym poziomie, ale inaczej?


Pewnie jest, ale tanio nie będzie. Z tym tylko, czy dla kogoś ma sens do pewnego efektu sonicznego dopłacać x razy tyle, kiedy już takie K712 ładnie grają muzyczkę. :wub: 
Załóżmy na to jak masz słuchawki bardziej rozdzielcze i szczegółowe to już wtedy tracić może koherencja, wypełnienie, nasycenie.... bo zawsze jest coś za coś. Gdyby było tak, że słuchawki są jednoznacznie lepsze to pewnie nie byłoby kombinowania całego z dobieraniem toru, by wyrównać to co słuchawkom zostało zabrane w wyniku ich "upgrade'owania". 

Dlatego takie np. sundary mogą być świetną opcją, by po prostu cieszyć się Hifi w rozsądnej cenie. Tylko domyślam, że je trzeba mocniej podkręcić w kwestii głośności aby zaczęła być słyszalna dobra dynamika. Bo taka jest cena za konstrukcje planarną. Daję tu tylko przykład bo ten konkretny model może nie podejść i to jest zrozumiałe. Kwestia krzywej słyszenia, rodzaju muzyki, preferencji, oczekiwań i przyzwyczajeń. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może na początek jakiś wzmacniacz do X1s? 

W akceptowalnej dla mnie cenie jest SP200 i WBA HPA Master. Jeden rezystor, drugi lampowy.

 

Inna sprawa, że jak znam siebie, to pewnie nie będę słyszał za wielkiej róznicy.

 

Cytat

Pewnie jest, ale tanio nie będzie. Z tym tylko, czy dla kogoś ma sens do pewnego efektu sonicznego dopłacać x razy tyle, kiedy już takie K712 ładnie grają muzyczkę. :wub: 

 

Też się właśnie zastanawiam czy jest sens. Zwłaszcza, że jestem z nich w sumie zadowolony. Może zamówię sobie na próbę z7m2 i jak coś, to odeślę. Tam jest wielki przetwornik, więc bas może być ciekawy.

 

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, majkel napisał:

To tu masz taniochę.

https://forum.mp3store.pl/topic/183856-earstream-black-pearl-v1/

Środek można zupgradować albo wymienić, więc przyszłościowy zakup.

a tutaj inny https://allegro.pl/oferta/porzadny-przetwornik-dac-ear-stream-usb-coaxial-8973487877 trochę droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, bob2000 napisał:

Nie budowałem tego DACa. Jedynie zasilacz. Dla inteligentnych jest nawet podpowiedź w aukcji na zdjęciach - brak naklejek gwarancyjnych.

 

Kto u mnie kupował DACa, to wie, że nie wykonuję otworów pod USB taką techniką. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, majkel napisał:

Nie budowałem tego DACa. Jedynie zasilacz. Dla inteligentnych jest nawet podpowiedź w aukcji na zdjęciach - brak naklejek gwarancyjnych.

 

Kto u mnie kupował DACa, to wie, że nie wykonuję otworów pod USB taką techniką. :)

Fakt to dac, hehe :ph34r: ...ale dobrze wiedzieć że ściema, i faktycznie dziurę na usb wygryzł chomik.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności