Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Następca DT 990 do AIM SC808 [500zł]


aniunia

Pytanie

Cześć, 

 

Szukam słuchawek w miejsce sprzedanych DT 990 Edition. Zależy mi przede wszystkim na wygodzie, dosyć dużo czasu spędzam przy komputerze, a minusem tych 990 było to że mnie uciskały i czasami dłuższe posiedzenie kończyło się bólem głowy. Słuchawki będą podpięte do AIM SC808. Jeśli chodzi o muzykę jaką słucham to sporo elektroncznej, ale generalnie jakoś tak nie jestem przywiązana do jednego gatunku. Czasami zagram w komputer, więc fajnie jakby się odnalazały w takich zastosowaniach. Co do DT990, poza tym że mnie uciskały,  to były w porządku, aczkolwiek nie wiem czy nie były nieco zbyt nudne ? Nie wiem czy można to tak określić. Dodam też że szukam słuchawek otwartych/półotwartych z racji tego że nie lubię takiej izolacji od otaczającego mnie świata ;p

 

Budżet to 500zł, jeśli będzie warto to mogę dołożyć trochę, no i z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, aniunia napisał:

@neonlight

 

Same pady i to też nie tak że założę i od razu czuję dyskomfort, ale po czasie czuć było ucisk.

 

DT990 Edition większość osób uznaje za wygodne, dźwiękowo to też jedne z najlepszych słuchawek w okolicach 1000 zł, więc może być ciężko znaleźć coś innego, co akurat dla Ciebie będzie lepsze :)Najłatwiej byłoby iść do jakiegoś mp3store, przymierzyć i posłuchać parę innych modeli.

Jak dla mnie to każde słuchawki po godzinie czy dwóch zaczynają gdzieś tam uwierać czy uciskać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Noszenie na głowie czegokolwiek przez dłuższy czas jest niewygodne. Przykładowo T90 są jak DT990 Edition tylko z bardziej miękkimi padami i jeszcze mniejszym naciskiem pałąka - czyli powinny być już skrajnie wygodne - a u mnie wywołują dyskomfort - bo ciągle mam wrażenie, że zaraz zsuną mi się z głowy :) Subiektywnie za najwygodniejsze uważam HD650 tylko takie już trochę używane, nie nowe z pudełka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znajomy ma Senhaiser HD650 i wydają mi się że są wygodniejsze, a na pewno nie mam w nim takiego uczucia uciskania. Ale może i macie rację, wymagam nie wiadomo czego podczas gdy tak jak @Kuba_622 napisał, noszenie czegoś na głowie dłuższy czas może być niewygodne. 

 

No ale fakt jest taki że zostały sprzedane, aktualnie jestem bez słuchawek i wypadało by coś kupić. W myśl zasady że dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi, trzeba się rozejrzeć za czymś innym. Padła propozycja HD 599, jak one będą grały z moją kartą dźwiękową ? Moją uwagę zwróciły też słuchawki Fidelio X2HR, na OLX można dostać je w tym przedziale cenowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy Fidelio nie będą miały zbyt ostrej góry pasma, może ktoś się tu wypowie.

Najlepiej to skoczyć do mp3store i założyć z 3 pary słuchawek i wybrać najwygodniejsze, dźwiękowo to kwestia gustu, ja bym polecił nawet stare Sennki HD565 i zostało by jeszcze na lepszy kabel, HD650 też mogą być dobre mimo, że to już inne słuchawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok czyli Fidelio odpadają, na teraz HD545 i HD599, które z nich będą lepszym wyborem ? Zastanawiam się też czy by nie dołożyć trochę do hd 650/600 bo miłam je na głowie i było w porządku. Dadzą radę z tą kartą czy konieczny będzie zakup dodatkowego wzmacniacza ( średnio mi się widzi ten pomysł), a przeglądając inne tematy można zauważyć że często zalecany jest ten dodatkowy wzmacniacz . To samo tyczy się tych DT900, bo widzę że one również 600ohm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, aniunia napisał:

Ok czyli Fidelio odpadają, na teraz HD545 i HD599, które z nich będą lepszym wyborem ? Zastanawiam się też czy by nie dołożyć trochę do hd 650/600 bo miłam je na głowie i było w porządku. Dadzą radę z tą kartą czy konieczny będzie zakup dodatkowego wzmacniacza ( średnio mi się widzi ten pomysł), a przeglądając inne tematy można zauważyć że często zalecany jest ten dodatkowy wzmacniacz . To samo tyczy się tych DT900, bo widzę że one również 600ohm. 

 

Nie wiem czy warto dołożyć - miałem HD595 i HD650 i te drugie uważam za lepsze słuchawki, ale czy wyższa rozdzielczość albo precyzyjniejsza lokalizacja źródeł pozornych jest dla Ciebie warta tak dużej dopłaty to nie wiem ;) HD599 nie znam, ale z tego co wiem, to są właśnie trochę ulepszone HD595. HD600 mają mało niskiego basu, co może być problemem w muzyce elektronicznej.

Z popularnych modeli, to może jeszcze AKG K712 mogą ci się spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 25.05.2020 o 17:36, aniunia napisał:

Ok czyli Fidelio odpadają, na teraz HD545 i HD599, które z nich będą lepszym wyborem ? Zastanawiam się też czy by nie dołożyć trochę do hd 650/600 bo miłam je na głowie i było w porządku. Dadzą radę z tą kartą czy konieczny będzie zakup dodatkowego wzmacniacza ( średnio mi się widzi ten pomysł), a przeglądając inne tematy można zauważyć że często zalecany jest ten dodatkowy wzmacniacz . To samo tyczy się tych DT900, bo widzę że one również 600ohm. 

HD599 to nic specjalnego pod względem jakości dzwieku i wygody, HD565 będą lepszym wyborem. Z kolei, jeżeli możesz sobie pozwolić na wydatek 2kzł, to polecam HD650 i Xduoo XD-05Plus - fantastyczny setup. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, neonlight napisał:

HD599 to nic specjalnego pod względem jakości dzwieku i wygody, HD565 będą lepszym wyborem. Z kolei, jeżeli możesz sobie pozwolić na wydatek 2kzł, to polecam HD650 i Xduoo XD-05Plus - fantastyczny setup. 👍

 

HD 565 są na alledrogo za 600zł z dodatkowym kablem, warto ? K712 używanych w tej cenie nie widzę, są jakieś na licytacji ale pewnie pójdą sporo do góry. Jak na razie 2k to trochę za dużo jak dla mnie 😜 no i jednak dobrze było jeszcze trochę poczekać, bo już było blisko kliknięcia kup teraz przy tych HD 599, bo też są na allegro. 

 

Mam też takie pytanie odnośnie tej karty, przeglądając tematy można trafić na coś takiego jak wymiana opampów, bo te fabryczne są mierne. Jak to z tym jest ? Faktycznie ma to taki wpływ na jakość dźwięku ? Co konkretnie trzeba było by kupić i w jakiej cenie, no i czy na forum jest ktoś kto by się tego podjął za odpowiednią opłatą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, neonlight napisał:

HD599 to nic specjalnego pod względem jakości dzwieku i wygody,

Dokładnie, miałem je i dla mnie to półka słuchawek za 300zł. Mają mniejszy docisk pałąka i są nieco lżejsze od dt990, ale mają też mniejsze pady. Ja bym rozciągnął pałąk DT990 np. na piłce i kupił większe ( a na pewno głębsze) pady. HM5 byłyby dobre bo mają grubość 3cm, ja miałem zwykłe, ale można też kupić XL i wtedy komfort jeszcze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@aniuniaK712 nie będą wygodniejsze od DT990, a już na pewno od HD565, dźwiękowo też są nieuniwersalne, imo.

 

Te HD565 odpuściłbym sobie, ponieważ mają podniszczone zatrzaski w pałąku.

2 godziny temu, gumiak9 napisał:

..i kupił większe ( a na pewno głębsze) pady. HM5 byłyby dobre bo mają grubość 3cm, ja miałem zwykłe, ale można też kupić XL i wtedy komfort jeszcze lepszy.

Zdecydowanie odradzam kupowania głębszych padów do DT990 i w ogóle do większości Beyer'ów, staną się przez to jeszcze bardziej jasne i odchudzone na średnicy.

Edytowane przez neonlight
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności