Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Custom mold czyli nakładki na doki DIY pod własne ucho


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Zainteresowałem się tematem i jestem ciekaw czy ktoś z was próbował coś takiego robić, jak mu poszło, gdzie dostał taki materiał. 

Tutaj filmik jak gość to robi: https://www.youtube.com/watch?v=Rnmwllxh_Xg 

Ogolnie dla nie wtajemniczonych, chodzi o takie zatyczki do uszu Custom Mold które sami formujemy w uszach. Ludzie wpadli na pomysł aby podczas procesu formowania włożyć tam jeszcze słuchawki, a po zastygnięciu wyciąć tylko otwory i mamy gotowe pianki dopasowane do naszego kanału słuchowego. Wydaje się proste ale nie wiem jak jest w rzeczywistości. Cięzko z dostępnością w Polsce chyba tych custom moldów. Zakładam temat bo może ktoś to robił i napisze co i jak oraz skąd najlepiej pozyskać taki materiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MateuszW napisał:

Siemka. Zainteresowałem się tematem i jestem ciekaw czy ktoś z was próbował coś takiego robić, jak mu poszło, gdzie dostał taki materiał. 

Tutaj filmik jak gość to robi: https://www.youtube.com/watch?v=Rnmwllxh_Xg 

Ogolnie dla nie wtajemniczonych, chodzi o takie zatyczki do uszu Custom Mold które sami formujemy w uszach. Ludzie wpadli na pomysł aby podczas procesu formowania włożyć tam jeszcze słuchawki, a po zastygnięciu wyciąć tylko otwory i mamy gotowe pianki dopasowane do naszego kanału słuchowego. Wydaje się proste ale nie wiem jak jest w rzeczywistości. Cięzko z dostępnością w Polsce chyba tych custom moldów. Zakładam temat bo może ktoś to robił i napisze co i jak oraz skąd najlepiej pozyskać taki materiał. 

Jestem w trakcie robienia CIEMów. Generalnie nawet jak zdobędziesz molda to nie jest to takie różowe jak na filmach. Silikon dwuskładnikowy odbija Twoje ucho 100 z oryginałem - i tu jest problem. Dobrze działający mold powinien być ok 100 - 300 mikronów większy po obrysie od negatywu (czyli surowej odbitki), bo nie będzie izolował hałasu. Dla tego między innymi firmy robiące CIEMy przed negatywem zanurzają molda w wosku. 

 

Dwuskładnikową masę znajdziesz na aliexpresie.

IMG_20200318_173339.jpg

Edytowane przez espe0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 23:54, espe0 napisał:

Jestem w trakcie robienia CIEMów. Generalnie nawet jak zdobędziesz molda to nie jest to takie różowe jak na filmach. Silikon dwuskładnikowy odbija Twoje ucho 100 z oryginałem - i tu jest problem. Dobrze działający mold powinien być ok 100 - 300 mikronów większy po obrysie od negatywu (czyli surowej odbitki), bo nie będzie izolował hałasu. Dla tego między innymi firmy robiące CIEMy przed negatywem zanurzają molda w wosku. 

 

Dwuskładnikową masę znajdziesz na aliexpresie.

IMG_20200318_173339.jpg

Czyli nie warto się w to bawić krótko mówiąc? Czy po uformowaniu tego można coś zrobić w domowym zaciszu aby to działało?

Jest jeszcze taka firma od zatyczek ale też znalazłem słuchawki o takie: https://m.pl.aliexpress.com/item/32857587482.html?pid=808_0016_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32857587482&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=2348amp-sPST4P_ziN6wxiYsLY4k3g1590396272141&browser_id=ec501e9799c540f390197f4adef3c74e&is_c=Y

Może spróbować coś takiego? Czyli słuchawki i tak aby były z gumką albo pianką a na około zalepić tym custom moldem Tak jak jest to zrobione w zatyczkach i słuchawkach tej firmy. Mam snaby 101, są one trochę ścięte  więc by się to jakoś  trzymało. Co myślisz? 

I jeszcze czy mógłbyś mi znaleźć te moldy w jakiejś dobrej cenie na Ali? Ja nie umiem nic szukać na tym portalu 😜

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności