Skocz do zawartości

Audio z PC do kina domowego 5.1


Navras

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Napotkałem pewien problem przy próbie odpalenia z komputera dźwięku przez stare niemieckie kino domowe 5.1 Universum dvd-dr 3044.
Mam płytę główną Asus B450M-K, której chipset ALC887 ponoć wspiera standard S/PDIF a rozszerzeniem, którego zdjęcie załączam niżej, dodałem do niej wyjście cyfrowe. Przez nie podpiąłem do wyżej wymienionego kina domowego coaxial RCA, ale problem polega na tym, że w żaden sposób nie mogę sprawić żeby grało coś więcej niż zestaw 2.1.
Co robię źle? Sterowniki, zdaje się, mam aktualne. Samo kino domowe działa poprawnie, sprawdziłem na kilku płytach.

Z góry dzięki za pomoc! :D

 

Rozszerzenie_SPDIF.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczam plik, który zgrałem bezpośrednio z płyty odsłuchiwanej wcześniej na kinie domowym. Zgrałem go przez dodanie do biblioteki WMP i odpalam VLC Media Playerem.
NIe jestem pewien, czy dobrze rozumiem pytanie o format wychodzący - grają mi jedynie dwa przednie głośniki i subwoofer, jeśli o to chodzi.

Co do ustawień karty to też sprecyzuj, o co konkretnie chodzi. Z rzeczy dziwnych to zauważyłem, że w systemowej zakładce "Dźwięk" nie mogę skonfigurować Realtek Digital Output, jak na screenie, a we właściwościach mam tylko opcje 2-kanałowego dźwięku.

image.png.b59f8caa9baab33f08f5d659cbca88c2.pngimage.png.ba7161e29ca7b0f968a1e035361bbea7.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Navras napisał:

Puszczam plik, który zgrałem bezpośrednio z płyty odsłuchiwanej wcześniej na kinie domowym. Zgrałem go przez dodanie do biblioteki WMP i odpalam VLC Media Playerem.
NIe jestem pewien, czy dobrze rozumiem pytanie o format wychodzący - grają mi jedynie dwa przednie głośniki i subwoofer, jeśli o to chodzi.

Nie wiem czym i jak zgrałeś ale domyślam się, że chcesz puścić 2.0 na kinie 5.1? Jeżeli zgadłem i kino ma procesory dźwięku, to poszukaj ustawień dźwięku coś w stylu: Multi Channel Stereo.

Edytowane przez LukaszS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem - zgrałem przez Windows Media Player, dodając do biblioteki. Z tego co wiem, nie ma wtedy konwersji na 2.0, ale mogę się mylić.
Rzeczywiście to może być kwestia ustawienia samego kina. Spróbuję znaleźć gdzieś instrukcję jeszcze i dam znać, czy to pomogło.
 

Temat do zamknięcia, udało się ogarnąć! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Navras napisał:

Przez nie podpiąłem do wyżej wymienionego kina domowego coaxial RCA, ale problem polega na tym, że w żaden sposób nie mogę sprawić żeby grało coś więcej niż zestaw 2.1.

Jest jeszcze kwestia kabla, używasz coaxial czy zwykły cinch? Nie wiem czy zwykłym cinch-em puścisz więcej niż 2.0, nigdy nie używałem gniazd coaxial, tylko optyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności