Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Smartfon do Klipsch Image One


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Dostałem od brata słuchawki Klipsch Image One, takie stare ale grają fajnie. Chce kupić jakiś telefon, używany albo nowy (mogę przedłużyć umowę w Play), żeby zagrał lepiej niż obecny Samsung Galaxy s1, który wcześniej też dostałem od brata ale do niego miałem jakieś pchełki i było tak sobie. Teraz ten zestaw gra naprawdę dobrze ale chciałbym coś nowszego, żeby był telefon i grajek w jednym, najlepiej jakiś "flagowiec" z ostatnich 2 lat, z dobrym dźwiękiem i aparatem, baterią. Czytałem, że tego starego Samsunga będzie trudno przebić jakością dźwięku nowym telefonem ale może coś doradzicie :) 
Czytałem pobieżnie o LG z tymi DACami ale podobno one są do słuchawek, które mają dużo Ohmów, bo wtedy ten DAC rozwija skrzydła ale nie do końca wiem o co w tym chodzi. Moje mają 32 Ohmy i podobno nie są trudne do napędzenia. Te Kllipsche graja bardzo ładnym basem i szczegółowo, bardzo fajnie z tym Samsungiem. Słucham wszystkiego, poza metalem i disco polo :) FLAC i Wav z płyt CD.

Doradzicie coś plis? :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem styczności ze słuchawkami Klipsch Image One, ale ze swojej strony mogę polecić serię Samsung Galaxy. Bodajże od wersji S6 Samsung opiera audio o DAC Cirrus Logic. Wcześniej korzystałem z SGS7 Edge, obecnie SGS8+ i w sumie nie mam się do czego przyczepić. Oczywiście wszystkie udziwniacie dźwięku wyłączam. Naturalne granie, bardzo fajnie rozciągnięta sceną z dużą głębią i bliskim pierwszym planem. Szczególnie lubię połączenie z Aune E1.  Z droższych słuchawek dedykowane klocki są w stanie wyciągnąć więcej, ale myślę, że z tymi słuchawkami byłbyś zadowolony.

 

Samemu SGS8+ również nie mam nic do zarzucenia. Może poza umiejscowieniem czytnika, ale i do tego można przywyknąć. Zdjęcia jak dla mnie również na bardzo przyzwoitym poziomie, ale wielkim miłośnikiem fotografii z telefonu nie jestem i nie jaram się szczegółami w tym aspekcie. Niemniej jednak dobrze radzi sobie w słabym oświetleniu, nie szumi i bardzo szybko ostrzy. Ekran jak to u Samsunga jak zawsze pierwsza klasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG V30/G7Thinq to poziom średniej półki DAPów, zagrają nawet na 32 Ohm. Wyższe wzmocnienie jest potrzebne dla bardziej wymgających słuchawek. Z klipschami LG zagra fajnie. A co do przebijania, nie każdy lubi kosci Cirrus Logic. W LG jest ESS Sabre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

LG V30/G7Thinq to poziom średniej półki DAPów, zagrają nawet na 32 Ohm. Wyższe wzmocnienie jest potrzebne dla bardziej wymgających słuchawek. Z klipschami LG zagra fajnie. A co do przebijania, nie każdy lubi kosci Cirrus Logic. W LG jest ESS Sabre

Gdzież czytałem, nie pamiętam już gdzie, że jakiś chyba qad dac w LG pokazuje moc dopiero od słuchawek o dużej liczbie Ohmów i że do niższych się nie opłaca. Prawda to?

 

A porównywał ktoś może dźwięk w tych Samsungach i LG? Np. S9 i V30 na takich mniej wymagających słuchawkach? 

Edytowane przez Patrycjusz2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patrycjusz2004 napisał:

Gdzież czytałem, nie pamiętam już gdzie, że jakiś chyba qad dac w LG pokazuje moc dopiero od słuchawek o dużej liczbie Ohmów i że do niższych się nie opłaca. Prawda to?

Jeśli mowa o słuchawkach prądożernych. Na zwykłych be z High Gain jest ok. A jak bardzo się uprzesz to jest mnóstwo tricków lub kupujesz przejściówke np Dunu 50 lub 75 Ohm i możesz testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Klipsch Reference on-ear i bardzo dobrze się dogadują 

Słychać słynne Klipschowe granie 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności