Skocz do zawartości

Shanling ME700 ze "złotym" przetwornikiem


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Lord Rayden napisał:

Jak znam Tomka to póki nie trafi na ME900 to na razie ME700 nie sprzeda :). No może będą ME700 Special Edition ?

 

He, he no taka to prawda ...

Sprzedaję w komisie ME500pe, jakoś tak bez przekonania ...

I zamiast energiczniej sprzedawać ME500pe, dokupiłem ME500 (bez pe). Obie wersje to bezwzględnie jedne z najlepiej wycenionych iemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

Musisz ustawić się w kolejce i zapisać do zeszytu. Bo już ukonstytuował się komitet kolejkowy he ,he

Ale ja byłem pierwszy, przynajmniej oficjalnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2020 o 19:57, chico99 napisał:

Ze zrzutu popreorderowego, kupiłem SR25, dotrze za kilka dni. Po sprawdzeniu ME700 na innym źródle napisze jak one grają, będzie to bardziej miarodajne.

 

Już coś więcej możesz napisać? Na Headfonii piszą że podobne do Fiio fh5, gdzie indziej znów że fh7. Jeśli fh5 to mogą być moje następne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem okazję posłuchać ME700 (dzięki Tomku @chico99 !).

Słiuchawki robią dobre wrażenie , kształt CIEMowy, są lekkie ale duże. Kabel pleciony, znacznie grubszy niż w modelu ME500, dobrze się układa.

Da się dopasować je do ucha, choć gorzej niż ME500 (mniej wygodnie) za to lepiej izolują.

Szkoda mi jednak ciężaru metalu serii 500 i kształtu (od ME100 do ME500 PE) Tulejka wąska, pasowały pianki T200. T400 za duży.otwór. Tipsy miałem swoje. 

 

Odsłuch na AK 300 i zestawie z ampem po balansie. Granie to częściowo rozwój grania ME500 - twarde i mocne, przestrzenne, jednak dźwięk "potężniejszy". I chyba jednak przestrzeni ciut mniej, może bardziej gęsty - od szczególów. Wydawał mi się bardziej "suchy". Miałem sporą zagwozdkę - nie tyle co jest "lepsze" ile co mi bardziej odpowiada w tej konfiguracji.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy te słuchawki (Shanling ME700) tymczasowo mogą grać na Sony XZ PREMIUM? Ewentualnie z podłączonym Fiio Q1 Mark II? 

 

Chyba lepiej jest kupić Shanling m6 Pro i podłączyć moje słuchawki B&O Play H9 3rd?

 

Jeszcze zapytam o inną konfigurację Fiio Q5s i ME700? Czy będzie ok? 

Edytowane przez Arczi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arczi11 napisał:

Mam pytanie czy te słuchawki (Shanling ME700) tymczasowo mogą grać na Sony XZ PREMIUM? Ewentualnie z podłączonym Fiio Q1 Mark II? 

 

Chyba lepiej jest kupić Shanling m6 Pro i podłączyć moje słuchawki B&O Play H9 3rd?

 

Jeszcze zapytam o inną konfigurację Fiio Q5s i ME700? Czy będzie ok? 

ME700 są bardzo łatwe w napędzeniu, wysoka skuteczność i niska impedancja, więc telefon poradzi.

Inna sprawa z synergią, możliwe że będzie całkiem ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

ME700 są bardzo łatwe w napędzeniu, wysoka skuteczność i niska impedancja, więc telefon poradzi.

Inna sprawa z synergią, możliwe że będzie całkiem ok.

Czyli nie będę musiał ustawiać głośności na 100% jak to mam w przypadku H9 3rd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arczi11 napisał:

Mam pytanie czy te słuchawki (Shanling ME700) tymczasowo mogą grać na Sony XZ PREMIUM? Ewentualnie z podłączonym Fiio Q1 Mark II? 

 

Chyba lepiej jest kupić Shanling m6 Pro i podłączyć moje słuchawki B&O Play H9 3rd?

 

Jeszcze zapytam o inną konfigurację Fiio Q5s i ME700? Czy będzie ok? 

 

Shanling ME700 powinny zagrać całkiem spoko z Sony, chociaż nie jest to bardzo głośny smartfon (doki są dość łatwe do napędzenia, co pisał @chico99), ale by pokazać ich pełny potencjał będzie potrzebny odtwarzacz. Lubią mocniejsze DAP-y - bas zyskuje na fakturze, a brzmienie jest bardziej przestrzenności. Z FiiO Q5s nie słuchałem i nie wiem, jaka będzie synergia. Parowałem głównie z Shanling M6 i M6 Pro, z którymi zgrywają się bardzo dobrze.

 

Jeżeli smartfon ma być tymczasową opcją do ME700, a potem weźmiesz lepsze odtwarzacz, to fajny pomysł. Jeżeli mają być to doki do telefony to pewnie poleciłbym tańsze ME500 lub ME500 PE.

 

W dniu 12.07.2020 o 20:02, Lord Rayden napisał:

Odsłuch na AK 300 i zestawie z ampem po balansie. Granie to częściowo rozwój grania ME500 - twarde i mocne, przestrzenne, jednak dźwięk "potężniejszy". I chyba jednak przestrzeni ciut mniej, może bardziej gęsty - od szczególów. Wydawał mi się bardziej "suchy". Miałem sporą zagwozdkę - nie tyle co jest "lepsze" ile co mi bardziej odpowiada w tej konfiguracji.

 

ME700 to ogólnie bardziej dojrzałem granie niż ME500/ME500 PE. Tańszy model jest bardziej "funowy", a ME700 - lepsze technicznie, spokojniejsze i gładsze, a przy tym z wciąż dobrą bardzo dobrą dynamiką. Bardziej precyzyjny subbas po wygrzaniu (warto dać im 50 godz.), lepiej kontrolowany środkowy bas o nieco słabszym uderzeniu, bardziej szczegółowa średnica, mocniej rozciągnięta góra, ale trzyma cały czas w ryzach i lepsze oddanie planów na nagraniach. Naturalne, lekko ocieplone i wygładzone, więc mogły wydać się nieco "suchsze" z bardziej technicznym źródłem.

 

ME700 o wiele więcej zyskują względem ME500/ME500 PE po wpięciu do lepszych jakościowo źródeł. Lepiej też reagują na kable, chociaż ten stockowy jest naprawdę dobrej jakości. Z Ego Audio Brandy wyraźnie poprawia się jeszcze rozdzielczość, scena i szczegółowość, a bas zyskuje dodatkowo na fakturze. Szkoda tylko, że droższy niż słuchawki... Tańsze modele wciąż mają jednak racje bytu i pozostają bardzo dobrymi opcjami w swojej cenie. One względem siebie są trochę jak M6 względem M6 Pro :D

 

Shanling ME700 Egho Audio Brandy.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arczi11 napisał:

Jestem bliski kupienia Shanling m6 ale czy będzie sens dokupienia później ME700 do nich? Czy koniecznie będę musiał jednak wybrać wersję Pro M6??? 

 

IMHO, to ME700 grają fajnie z oboma modelami. Z M6 jest nieco bardziej funowo (więcej subbasu i energii, kosztem głębi i oddania planów).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "funowego" grania ME500 - moim.zdaniem to tak nie do końca "fun" . Dla mnie to właśnie twarde techniczne granie ale takie "dla ludzi" a nie dla analityków. 

W każdym razie nadal żałuję że seria MEX00 nie wzbudza takiej dyskusji jak produkty Fiio serii FAX i FHX. Może brak PR ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dają delikatne zmiany brzmienia w kierunku zgodnym z opisem. “Balanced” powinny najmniej wpływać na dźwięk,  “Vocal” eksponować średnicę, “Bass” tony niskie, a “Stage” wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lord Rayden napisał:

W każdym razie nadal żałuję że seria MEX00 nie wzbudza takiej dyskusji jak produkty Fiio serii FAX i FHX

Dokładnie. U mnie zakup ME500PE spowodował szybką sprzedaż FH7 (i potem FH5) - nie mówiąc o tym, że kilka stówek w kieszeni 💲

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zamoy72 napisał:

Dokładnie. U mnie zakup ME500PE spowodował szybką sprzedaż FH7 (i potem FH5) - nie mówiąc o tym, że kilka stówek w kieszeni 💲

Mógłbyś porównać brzmienie fh7? ;) Jak z ilością i jakością subbasu, szerokością i głębokością sceny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem na etapie wygrzewania słuchawek ME700, rzeczywiście łatwo je napędzić na telefonie XZ Premium kilka kroków zapasu mam jeśli chodzi o głośność. Jeżeli tak grają na starcie a później może być jeszcze lepiej to jestem pod wrażeniem. 

 

Edit: z ciekawości podłączyłem słuchawki do Q1 MARK II po wyjściu 2.5mm zbalansowanym i bas się stał gorzej kontrolowany i przestrzeń stała się mniejsza. 

 

EDYCJA:

Wypróbowałem tipsy Bass, na początku założyłem rozmiar M i nie byłem zadowolony z dźwięku. Dopiero rozmiar L przyniósł zmianę. Dźwięk stał się bardziej rozrywkowy, wzmocnione zostały dolne pasma i zwiększyła się ich ilość. 

 

AKTUALIZACJA (przy użyciu Balanced Eartips):

Ja przypuszczałem mniej dołu więcej góry względem bassowych wkładek, też fajne i pełne granie z klasą.

 

Co tu WYBRAĆ? Czarne bassowe tipsy czy limonkowe (faceci się nie znają na kolorach, więc nie wiem czy to określenie jest poprawne) - Balanced

 

są tu jeszcze dwa inne rodzaje wkładek na razie ich nie sprawdzałem.

 

Sound Stage mnie nie przekonały.

A co z Vocal? Hmm.... BASS jest większy niż przy Balanced, głos jest przesadnie wyeksponowany jak na mój gust.

 

Chyba zostanę przy Balanced. Ale chwila, czy mi się tylko wydaje że tipsy bassowe są większe niż Balanced??? I przez to mniej wygodne. Na pewno są z czegoś innego zrobione.

 

 AKTUALIZACJA:

Po zmienieniu tipsów Balanced do innych słuchawek założyłem tipsy Vocal i jestem pod wrażeniem zwiększonej ilości basu i czytelności głosu.

 

Fajnie się słucha w nich zespołu Bloodbound.

 

Bas jest mocny, punktowy ale nie nachalny, głos jest czytelniejszy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4688e6627c284909a746a98bb8676527.jpg&key=991d6dc95d5319319545ff861759b4a8933e55abcfe4dc9147d4b51be2cbb136

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Arczi11
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zdążyłem ich trochę posłuchać z Shanlingiem M6 i takie pierwsze wnioski: szybkie, bardzo analityczne, niemal monitorowe pod względem strojenia, choć jednak przesunięte w stronę brzmienia naturalnego, w sam raz do nieco cieplejszych źródeł, więc do M6 jak znalazł. Zaskakująco duża skuteczność, w nocy mam problem ich słuchać, bo pierwsza kreska na głośności, to w niektórych nagraniach trochę za dużo 😵
Mimo potężnej ilości szczegółów, fajnie reagują praktycznie na każdy materiał muzyczny, jak na razie niczym mnie nie zmęczyły, choć trochę się obawiałem co się będzie działo na surowszym metalu. Jednak póki co, najbardziej mnie urzekły w space ambiencie - rewelacyjna holografia, w sam raz do przejść elektroniki pomiędzy planami, pulsujący i precyzyjny dół, wyraźny blask na górze. Działa hipnotycznie...

Ostatnio w tej cenie były u mnie Bravado i dość ciężko było trafić tak różnie grające słuchawki :D 

 

Jeśli ktoś będzie miał okazję do odsłuchu, to warto zaznaczyć, że są zdecydowanie wrażliwe na odpowiedni seal oraz tipsy - mi najlepiej grają na SpinFitach CP360 ze względu na nieco lepsze dopasowanie do mojego ucha, ale też fajnie reagują na zmiany gumek z zestawu. Tak więc jak od razu dźwięk nie zaskoczy, to warto sprawdzić, czy tu nie leży problem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, atr3yu napisał:

Pod koniec listopada wychodzą ME700 Lite, inne stronienie, tytanowy przetwornik. Shanling wybrał inny kierunek w nazewnictwie, zamiast Pro tym razem Lite 🤔

Może przstrzelili i regular sprzedaje się poniżej oczekiwań... 🤨

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności