Skocz do zawartości

Shanling ME700 ze "złotym" przetwornikiem


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Shanling już jakiś czas temu zaprezentował model ME700, ale wkrótce ma trafić do sprzedaży w PL. Cena już znana (2749 zł) i nie jest tanio, ale konstrukcja ciekawa. Szczególnie przetwornik dynamiczny, który ma złota kopułkę oraz komorę pokrytą złotem (tulejki też są pozłacane :D). Do tego cztery przetworniki armaturowe robione na zamówienie. Nieźle prezentuje się też wygląd i kabel stockowy, który bazuje na srebrze Neotecha (2,5 mm z adapterami na 3,5 mm i 4,4 mm).

 

Shanling ME700 #1.jpg

Shanling ME700 opis #1.jpg

 

Więcej tutaj:

https://audeos.pl/pl/p/Shanling-ME700-flagowe-sluchawki-hybrydowe-1DD-4BA/1127

 

Na AVS 2019 słuchałem prototypu, który mnie nie porwał, ale liczę, że finalna wersja okaże się o wiele bardziej dopracowana (jak było to z M6).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AVS sam przedstawiciel Shanlinga mówił, że prezentowany wtedy model jest w zasadzie prototypem i strojenie z pewnością ulegnie jeszcze zmianie do czasu wprowadzenia na rynek. Ja nie słuchałem ich wtedy, niestety, bo czasu brakowało więc nie będę miał ewentualnego porównania z tamtym modelem, ale ten wygląda całkiem zacnie. Srebro Neotecha też cieszy się dobrymi opiniami, więc jestem ciekaw jak to wszystko razem zagra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling ME700 + Shanling M6 Pro: the obvious choice. Obviously, the brand took special care to match its IEM with the new player. Details are crisp, sound stage amazing and when you push the volume it’s a real journey to nirvana. So much that you may end up cracking the volume a bit too high, so beware!

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 19:22, Vaiet napisał:

Na AVS sam przedstawiciel Shanlinga mówił, że prezentowany wtedy model jest w zasadzie prototypem i strojenie z pewnością ulegnie jeszcze zmianie do czasu wprowadzenia na rynek. Ja nie słuchałem ich wtedy, niestety, bo czasu brakowało więc nie będę miał ewentualnego porównania z tamtym modelem, ale ten wygląda całkiem zacnie. Srebro Neotecha też cieszy się dobrymi opiniami, więc jestem ciekaw jak to wszystko razem zagra.

 

Dla mnie ten prototyp już fajnie grał z M5s, a jak jeszcze model ten został dopracowany... 😍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie mogli łobuzy jedne zachować kształtu ME500 ?

Jakie kształty przypominają Ci te nowe 700tki ? Oriolous czy iBasso ?

 

To testówka od Maystra ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lord Rayden napisał:

No i nie mogli łobuzy jedne zachować kształtu ME500 ?

Jakie kształty przypominają Ci te nowe 700tki ? Oriolous czy iBasso ?

 

To testówka od Maystra ?

 

Tak, testowy model. Ani Oriolus, ani iBasso. Kształt podobny do modeli Audiosense, FiiO czy NXEars, które mają obudowy z żywicy. Jest metalowa tulejka, spoczywają wygodnie w moich kanałach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Methuselah napisał:

 wygodnie w moich kanałach.

A kanały duże jak w Powstaniu Warszawskim czy takie małe nowoczesne ? :)

 

a zrób proszę fotkę z kilku stron.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Lord Rayden napisał:

a zrób proszę fotkę z kilku stron.

A kanałów czy słuchawek Arturze bo nie napisałeś dokładnie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o fotki słuchawek.... no kanały z Powstania to znam z książek. :)

 

Kanały - poza żartem chodzi o to że niektóre doki mają grube tulejki, poza tym obudowy bywają pękate. Jak w Solaris. Ciężko w uszy mi wchodziło.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mają je tylko @Methuselah (testy) i @chico99

Fanów doków Shanling u nas niewielu... Ja i Tomek.

 

https://www.headfonia.com/shanling-me700-review/

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, atr3yu napisał:

Niech ktoś w końcu napisze jak to brzmi, sygnatura w jaką literkę idzie? U nas dopiero z miesiąc, ale chyba ogólnie dostępnie gdzieś z pół roku a coś dziwnie bardzo cicho o nich.

 

Do tej pory wygrzewałem i wstępnie odsłuchiwałem ME700 oraz M6pro. Dodam, że słuchawki są strojone pod tego playera, więc synergia i brzmienie

jest wybitnie zjawiskowe.

Ze zrzutu popreorderowego, kupiłem SR25, dotrze za kilka dni. Po sprawdzeniu ME700 na innym źródle napisze jak one grają, będzie to bardziej miarodajne.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99 jak będziesz chciał wrzucić do " Za darmo oddam" to ja chętnie wezmę pamiętaj o koledze :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytałem opisy z Headfonii. Autor sporo pisze o materiale kopułek. No i w porównaniu z ME500 PE (metal pokryty platyną) to tutaj "żywica akrylowa medyczna" z Niemiec (?) plus ręcznie robiona zewnętrzna pokrywa ala marmur . A można było zostać przy metalu i pokryć złotem (no hm..po cygańsku ?) skoro w środku złoto aż kapie.  Ciężar ME500 jest dla mnie ok, budzi zaufanie, zapowiada solidność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Tak sobie czytałem opisy z Headfonii. Autor sporo pisze o materiale kopułek. No i w porównaniu z ME500 PE (metal pokryty platyną) to tutaj "żywica akrylowa medyczna" z Niemiec (?) plus ręcznie robiona zewnętrzna pokrywa ala marmur . A można było zostać przy metalu i pokryć złotem (no hm..po cygańsku ?) skoro w środku złoto aż kapie.  Ciężar ME500 jest dla mnie ok, budzi zaufanie, zapowiada solidność. 

 

I tu masz rację, ME500 wyglądają dużo bardziej okazale. Wydaje się, że inne strojenie i więcej przetworników w ME700, wymagało

większej kopułki, nie zmieścili się w tej z ME500.

 

11 godzin temu, Jaro54 napisał:

@chico99 jak będziesz chciał wrzucić do " Za darmo oddam" to ja chętnie wezmę pamiętaj o koledze :)

 

Musisz ustawić się w kolejce i zapisać do zeszytu. Bo już ukonstytuował się komitet kolejkowy he ,he

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam Tomka to póki nie trafi na ME900 to na razie ME700 nie sprzeda :). No może będą ME700 Special Edition ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności