Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso IT00, czyli "następca IT01"


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Vaiet napisał:

Na allegro są, a na forum BigMaras-AudioHeaven jest dystrybutorem Satina ;)

 

Super, dzięki  za info ! 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człek z YT znany jako BGGAR całkiem przyjemnie się o nich wypowiedział, a że dzięki jego opiniom zaopatrzyłem się w BLON 03 oraz Thieaudio Legacy 3 i nie żałuję, mam również na oku i te słuchawki od iBasso - chętnie bym je zaprzągł do gry z moim dx200.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 3.12.2020 o 07:07, Pszona napisał:

Ktoś używał tych słuchawek dłużej? Jakie opinie? 

 

Bardzo dobre w swojej cenie. IMHO lekko podkręcone IT01, które sprzedawane były drożej. Funowe, ale bardzo dobrze wyważone i dość czyste granie ze stosunkowo szeroką sceną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę posłuchałem IT00 i moim zdaniem są naprawdę udane.

 

Wyposażenie jest kompletne i spokojnie można ich słuchać przy użyciu dołączonych akcesoriów. Kabelek jest poprawny - czterożyłowy, dość elastyczny i za bardzo się nie plącze. Tipsów jest aż 10 par - 7 par czarnych (3 pary z małym otworem, 3 pary z dużym otworem i jedna para założona na słuchawki) oraz 3 pary białych z małym otworem. Do tego para wymiennych tulejek (naprawdę fajna sprawa i szkoda, że tak mało producentów stosuje taki myk), rzep do przewodu, a całość umieszczona jest w dość pojemnym, średnio twardym etui. Same słuchawki wykonane są z tworzywa sztucznego i ładnie się prezentują oraz są bardzo dobrze wyprofilowane (przynajmniej dla mnie). Izolacja jest na ponadprzeciętnym poziomie i niestety występuje lekki "driver flex". Plastikowe obudowy mają swoje wady i zalety - na plus zaliczyć można wagę oraz fakt, że są przyjemniejsze w dotyku (szczególnie zimą), ale od metalowych będą mniej wytrzymałe i moim zdaniem również mniej efektowne. Nie mam dużego doświadczenia z IEM-ami w tej cenie, ale np. takie KBEar Diamond ogólnie prezentują się zacniej. Mają dużo ładniejszy, grubszy, mniej plączący się, a przy tym bardzo elastyczny przewód, a same słuchawki, które są wykonane z metalu prezentują się obłędnie i również są bardzo wygodne. Wyposażenie i opakowanie Diamentów też sprawia wrażenie obcowania z nieco droższym produktem, a skórzane etui to taka wisienka na torcie.

 

W kwestii brzmienia iBasso stawiają na silną podstawę basową z nastawieniem na subbas. Średni zakres niskich częstotliwości jest nieco mniej zaznaczony. Ogólnie bas jest zwarty, szybki i przyjemnie wyznacza rytm, a przy tym nie wchodzi na średnie tony. Średnica w IT00 (szczególnie jej dolny i średni zakres) jest nieco inna niż w większości dokanałówek, z jakimi miałem styczność, gdyż jest dociążona, gęsta i niewycofana - męskie wokale brzmią bardzo dobrze, gitary grają z należytym wygarem, nie ma wrażenia, że dźwięk dochodzi z oddali lub jest suchy. Góry jest sporo, jest ona rozdzielcza, detaliczna, dodaje wrażenia przestrzenności, ale mi to pasuje, a ponadto nie słuchałem jeszcze słuchawek, które by jakoś strasznie cięły po uszach (konfrontacja z Beyerdynamic T90 jeszcze przede mną). Dłuższy odsłuch (w moim przypadku to będzie 1-1,5 godziny nie powoduje zmęczenia, ale należy też wziąć pod uwagę, że ogólnie słucham raczej cicho, choć iBasso kuszą, aby podkręcić głośność. Scena jest po prostu dobra - głębia w słuchawkach dla mnie praktycznie nie istnieje i rzadko kiedy coś wychodzi wyraźnie poza linię nosa, ale na szerokość jest już bardzo dobrze i pojawia się też zróżnicowanie źródeł dźwięku w osi pionowej. Lokalizacja źródeł pozornych stoi na wysokim poziomie i śmiało można grać w sieciowe strzelanki itp. Odnośnie barwy dźwięku, którą stawiam na pierwszym miejscu to ta jest angażująca, dość efektowna, muzykalna i uniwersalna - z powodzeniem można na tych jednych słuchawkach słuchać pełnego przekroju muzyki od jazzu, muzyki wokalnej przez filmową na ambiencie, żwawszym rocku i rapie kończąc, choć wiadomo, że we wszystkim brylować nie będą.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moje się chyba wygrzały wreszcie. Qudelix 5K je pięknie pędzi po balansie, bo dałem im kabel od AM05. Na kablu (srebrzony) był upgrade, na balansie był upgrade i na Q5K był upgrade (w stosunku do DC01) i na tipsach Symbio od @bigmaras. Także kapcie mi dzisiaj spadły z wrażenia. 6 godzina w uszach i nie mam ochoty zmienić...Miałem na uszach z Q5K wszystko co w sygnaturce dziś, bo słucham cały dzień. Ale najdłużej IT00... w stosunku cena jakość najlepszy zakup zaraz po Q5K.
P.s. piszę oczywiście o wrażeniach z wygrzanych IT00 w srebrzonym balansie, na tipsach symbio z Q5K. Wszystko ma znaczenie.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @lukekaczmarekpoprosil mnie o posłuchanie, K371 na Q5K, przy okazji IT00 zmierzyły się a nausznikami łeb w łeb.

Wklejam na gorąco pisane dla kolegi moje uwagi, może się komuś przydadzą.

Cytat

Właśnie testuję k371 z Q5K

Stargasm, mastodon, jest bdb. 

Explosia, goira, tez bdb. Nie jest to poziom 1990 oczywiście, ani AM05, ale jest bdb. W tej cenie.

To są moje krytyczne utwory, tak na szybko, bo większość sluchawek się na nich wykłada.

IT00, wtyk 3,5 - Bez balansu IT00 grają wężej, węższa scena, niż k371, ustępują im nieco technicznie, ale niewiele, te same utwory, ocena dB.

Łeb w łeb dostały IT00 po d....e.

Ale po balansie łoją d...ę k371 aż miło. Tzn grają podobnie, z nieco większym, lecz kontrolowanym basem, dużą dynamiką, powietrzem, swobodą. Grają lżej , z mniejszym wysiłkiem niż k371 explosię. Technicznie lepiej. Tak by zagrały srh1540.

Na stargasm jest podobnie. Piekielna szybkość.  Ocena 5+/6

Kabel zbalansowany miedź i srebro od AM05, prawdopodobnie 4n.


Podsumowując charakter grania IT00 w balansie do AM05 w balansie , w moim układzie odniesień, to jest jak srh1540 do dt1990pro. 
Oczywiście, duże nauszniki są technicznie lepsze. 1990 przynajmniej, porównywałem, srh1540 już nie mam od dawna. Pamietam dobrze jak grały Stargasm. I ten charakter, temperament, dynamika, power i technika! w IT00 w srebrzonym balansie z Q5K jest.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z korespondencji z kolegą @lukekaczmarek, trochę sam z siebie.

Cytat

 

Dobrze  określiłem z pamięci AM05 z theją jako douszne dt1990pro. Charakter, tonalność, kierunek - ten.

I margines błędu na technikalia - 10%. I tak jest: dt1990pro łeb w łeb na tych moich krytycznych utworach, explosia i stargasm są mniej niż 10% lepsze od AM05. AM05 okazuje się mają jeszcze kocyk 

 i czarne tło może być czarniejsze 

 Bez porównania łeb w łeb bym nie wiedział. Nie wiem, czy jeszcze lepszy kabel pomoże... może o 2,3% Dalej 1990 będą lepsze techniczne. ER4-XR były bliżej technicznie niż AM05 do 1990. 1990 były technicznie lepsze od t5pv2 - 2,3% ? 

Także, odpuszczam ściganie, bo z pamięci AM05 to SĄ 1990-tki. Tylko łeb w łeb, jednak wciąż technicznie odstają. Ale 1990 masakrują prawie wszystkie nauszne, z kilkoma wyjątkami, za horrendalne pieniądze, więc, nie ma o czym mówić...

 

Edyta 00.30

 

1990 a AM05 z theją: na explosia jest największa różnica, na stargasm mniejsza, a bukowinie A.M.J. prawie już nie ma.

Jakość nagrania explosia << stargasm <<< bukowina

1990 studyjne, więc nawet kaszankę zagrają, tak, że każdy niuans słychać

wnioski: Wraz ze wzrostem jakości nagrań AM05 z theją coraz bardziej upodobniają się do 1990

Różnice techniczne między IT00 a AM05 w szlachetnej konfekcji są jak różnice między AM05 - a 1990.

ergo, z griffinem niedaleko technicznie jest IT00 do AM05 z theją, co jest, po prostu, sonicznym skandalem.

 

IT na griffinie zawstydzają AM05, w relacji cena/jakość, niestety, choć te, pono wg. @Spawnpotrafią zagrać jak IEM ZA 4/5 K pln 

prawdziwy killer na szlachetnym kablu, to IT00

Mnie już kusi tylko Chimera, albo Atena do AM05. Może się jednak pomyliłem i te droższe lepiej grają? Griffin z IT00 zrobił cuda... A może Twoja koncepcja - armatury=srebro/srebrzona szlachetna miedź, dynamiki = szlachetna miedź?

 


Weryzm vs kolorofonia

Kablowa konfekcja

 

AM05 z Satin Audio Theia 8x, IT00 z Satin Audio Griffin 4x

AM05 - Analogowe granie, gładkie, nie wyostrzone, dźwięk jest duży, waży, ma masę, jest cielisty, w sensie ma ciało, jest ucieleśniony. Embodied sound. Soczyste, pełne granie. Gramofonowe. Weryzm. Naturalizm. Czystość i przejrzystość oraz bardzo wysoki poziom techniczny. Nie rzuca się on na twarz, jest w tle, w sensie, że jest narzędziem do tworzenia piękna, nie celem samym w sobie.

IT00 - dynamiczne granie cyfrowe. Kolorofonia. Na wysokim poziomie technicznym, bardzo czyste i przejrzyste. Na pierwszym planie jest bas o wspaniałej potędze i b.dobrej dynamice. Nie przysłania on średnicy, ale ... gra pierwsze... skrzypce.... hmm, kontrabas raczej.... Pozostałe pasma oczyszczone i przejrzyste, pełne detalu, szczegółowe, dobrze odseparowane instrumenty.

Kablowa konfekcja (bardzo) zmienia charakter AM05. Można je dostroić pod własne potrzeby. Bardzo bym pragnął sprawdzić je z Chimerą i Ateną, ale mnie już na to w tej chwili niestety nie stać.

Natomiast Theja podnosi na dużo wyższy poziom jakościowy IT00, zmieniając im jednocześnie charakter w kierunku balanced zamiast pierwotnego fun. Griffin,  skok jakościowy jest co najmniej utrzymany, a pierwotny charakter wzmocniony. Słuchawki są w tej konfekcji największym killerem jakiego poznałem. Jeśli chodzi o SQ to na tym kablu jest równe AM05 na Thei. A technikalia? Z niewielką (!) a to są wybitne pod tym względem słuchawki, przewagą dla AM05.

Zakładam, że Gaja, tańsza siostra Griffina, nie zagra słyszalnie gorzej w aspekcie SQ. Jest to estymacja wynikająca z porównania thei z griffinem. Pamiętać należy, że mam theję 8żył, a griffina 4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie potwierdzić co kolego powyżej napisał odnośnie it00 + SA Theia.

Natomiast mam problem z sealem w sowich it00. To u mnie normalne, chyba w życiu zdarzyła mi się jedna czy dwie pary IEM'ów, której lewa słuchawka była w stanie wytrzymać w moim uchu dłużej niż 5 minut. Macie może jakiś pomysł, możecie nakierować które tipsy powinienem sprawdzić? Póki co próbowałem z symbio - silikonowe, hybrydy silikon + pianka oraz 100% piankowe - a także ori od ibasso. Efekt ten sam, aczkowiek ori w rozmiarze M wytrzymują najdłużej w uchu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukekaczmarek napisał:

Mogę jedynie potwierdzić co kolego powyżej napisał odnośnie it00 + SA Theia.

Natomiast mam problem z sealem w sowich it00. To u mnie normalne, chyba w życiu zdarzyła mi się jedna czy dwie pary IEM'ów, której lewa słuchawka była w stanie wytrzymać w moim uchu dłużej niż 5 minut. Macie może jakiś pomysł, możecie nakierować które tipsy powinienem sprawdzić? Póki co próbowałem z symbio - silikonowe, hybrydy silikon + pianka oraz 100% piankowe - a także ori od ibasso. Efekt ten sam, aczkowiek ori w rozmiarze M wytrzymują najdłużej w uchu. 

Custom tipsy w warszawskim Custom Art

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polega to na tym, że jak wkładasz słuchawki do ucha to powietrze w kanale słuchowym tworzy ciśnienie, które napiera na przetwornik i go lekko wygina. W rezultacie słychać takie jakby kliknięcie. Można zminimalizować to zjawisko poprzez otwarcie ust podczas aplikacji słuchawek oraz złapanie ucha za małżowinę i pociągnięcie go do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chciałbym kupić niedrogiego DAC'a do IT00. Myślałem coś od ibasso tylko są wersje 02/03/04. Jaka wersja bedzie najlepiej grała z it00? 02 i 03 bym kupil uzywane, chyba że 03 bedzie nowe z ali. Moze być też cos z innych firm(np fiio) fajnie jakby było do tych 300zl max 350zl. 

 

Muzyki slucham z samsunga s9+.

Kabelek posiadam taki(NiceHCK miedziany): https://pl.aliexpress.com/item/4000129870705.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.4000129870705&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=7144amp-egJ-Vn1JgJqig0e9m0nEyQ1635590709149&browser_id=&is_c=

 

 

@nie chce zmieniać charakterystyki brzmienia, a wyciągnąć co najlepsze z it00. Fajnie jakby bas byl jeszcze bardziej głębszy/wyraźniejszy.

Kabel mam na jack 3.5, chyba nie balans.

Edytowane przez hordej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hordej Ja iBasso IT00 mam już ok. roku i grają z Creative SXFI AMP, który odbieram jako neutralny. Mocy ma wystarczająco dużo nawet do napędzenia pełnowymiarowych słuchawek o sporym apetycie na prąd i nie szumi nawet na bardzo czułych słuchawkach. Do tego regulacja głośności na poziomie DAC-a, przycisk play/pause/next i efekt pogłębienia sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności