Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso IT00, czyli "następca IT01"


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

DX220 MAX nie będzie jedyną nowością iBasso, jaka ma trafić wkrótce do sprzedaży. Pojawią się też IT00, które będą następcami niezłych IT01 (model znika z oferty, ale zostają IT01s).

 

IT00 mają mieć poprawioną wersję przetwornika z membraną 10 mm o grubości 5μm z wielu warstw grafenu, a do tego dwa rezonatory Helmholtza, które powinny poprawić jakość niskich tonów, oraz silny magnes, co poprawia szybkość. Podobnie jak w IT01. Kabel z miedzi OFC, ale będzie pewnie wyglądał nieco inaczej. Wtyk 3,5 mm (bez 2,5 mm + adapter 3,5 mm jak w IT01s, IT04 czy AM05).

 

IT00 #1.jpg

 

Ogólnie lekko poprawione IT01, ale będą... tańsze. Cena na poziomie 70 USD, a w PL podobno poniżej 300 zł.

 

Specification:

- Model No.: IT00

- Type: Dynamic (10mm)*1

F.Response:10Hz-35kHz
Sensitivity: 106+/-2dB
Impedance: 16 ohm
Noise Attenuation : -26dB
Rated Power : 10mW
T.H.D: <1% (at 1kHz /1mW)
Plug Size:  3.5mm TRS gold-plated
Cord Length : 1.2m
Weight: 8g without cable
 

Parę fotek:

IT00 #4.jpg

IT00 #3.jpg

IT00 #2.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Jest cała masa ładnych białych customów. A z uniwersalnych, to IT00 jakość bardzo nie różni się od takich U1 :D

Customy to inna bajka, a poza tym wolę bardziej barwne projekty :P Z uniwersali wciąż... U1 są całkiem ładne, ale design IT01 bardziej przypadł mi do gustu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiadomo kiedy będą dostępne? Ehh już miałem zamawiać Azla Azel ale poczekam na więcej opinii o tych ibasso bo zapowiadają się ciekawie. A tu jeszcze moondrop niedługo wjeżdża z budżetówką :unsure:. Na head-fi porównanie do T4 od audio123: "Got a question regarding iBasso IT00 vs Tin HiFI T4 so would like to share with everyone my comparison.

In terms of overall sound, I personally think the IT00 is clearly superior to the T4. There is more sub-bass presence on the IT00 and rumble is quicker. The mid-bass on the T4 has more quantity but not as punchy as the IT00. IT00 has a more impactful low end. The bass decay on the IT00 is way quicker. The IT00 has a more transparent midrange with better details retrieval. Vocals on the IT00 are clearer than the T4. The upper midrange on the IT00 has greater emphasis which creates a livelier female vocals display. Treble on the IT00 is crispier and there is more sparkle. There is greater amount of air rendered on the IT00. T4 sounds veiled in comparison. For the soundstage. the IT00 boasts greater width and a little less depth than T4."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są u Marasa https://allegro.pl/oferta/ibasso-it00-grafenowy-przetwornik-10mm-mmcx-9369338487 .Jak na następce IT01 to troche chyba cena za dobra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 20:43, Palpatine napisał:

Bardzo ładne te IT00. Kabel to ta sama sznurówka co w Ikko więc śmietnik na starcie.

 

Kabel nie ma nic wspólnego z marką ikko zatem poprosił bym Cię o nie sianie dezinformacji.

 

W dniu 12.06.2020 o 03:31, PeepingTom napisał:

Szkoda, że nie następca IT01s z trochę łagodniejszą górą i węższą tulejką 😜

 

Jest AM05 ;)

 

53 minuty temu, Tsukinowaguma napisał:

Czyli wychodzi na to ,że poprawili it01 ale dali gorszy kabel i wyszła niższa cena?

 

Nie mogę się zgodzić. Oczywiście czy są to poprawione czy nowy model można dyskutować. Nowej generacji przetwornik został zastosowany a sam kabel nie jest w żadnym wypadku "gorszy" od tego z IT01. To plecionka 4N OFC tak samo jak w przypadku IT01. Oczywiście nie jest to poziom Satin Audio ale przypominam, że są to najtańsze słuchawki w ofercie a jakościowo jest i tak w czołówce w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 20:43, Palpatine napisał:

Kabel to ta sama sznurówka co w Ikko więc śmietnik na starcie.

 

Kabel ma podobny splot do tego z ikko OH1 i OH10, ale to nie to samo. Druga kwestia to to, że jak na stockowe kable to te z modeli ikko i iBasso są ok. Można dokupić lepszy, ale mianem śmietników ciężko je określić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmietnikiem to jest kabel w Moondrop KXXS :x Chyba sztandarowy przykład na to, jak zepsuć genialne słuchawki poprzez zastosowanie kiepskiego przewodnika. Drugim przykładem jest chociażby Whizzer HE-03 Kylin. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem zakup IT01s ma sens w obliczu ceny IT00? Ciężko znaleźć póki co jakiekolwiek recenzje - udało mi się znaleźć 2 pochlebne - ale patrząc na polskie ceny - 300 zł za IT00 vs 500zł za IT01s nie wiem jaki musiałby być przeskok jakościowy aby to usprawiedliwić. Czy Waszym zdaniem może akcesoria z IT01s są dużo więcej warte?

Pytam ponieważ szukam obecnie doków do 500zł a nie mam nic - żadnych kabli ani tipsów więc potrzebuję zestaw 'na gotowo' i któreś z tych ibasso chodzą mi po głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam it01s jakoś od 2 tygodni mam też it01 i biorąc pod uwagę cenę oraz opinię ludzi którzy już słuchali it00 myślę , że mimo wszystko warto dopłacić te 200 zł do it01s. It00 oferują poprawioną średnicę i nieco bardziej otwarte brzmienie od it01 jednak nie serwują tak czystego i detalicznego brzmienia z szeroką sceną jak it01s które w cenie 500 zł są zwyczajnie zaje*****. Oczywiście wiele zależy od preferencji bo dla niektórych it01s mogą mieć zbyt drażliwą górę albo za mało basu i scena jest jedynie dostatecznie głęboka. @f1f1

Co do akcesoriów otrzymujesz lepszy kabel 5n posrebrzany vs 4n oraz całkiem dobrą przejściówkę 2,5 do 3,5. Oczywiście it01s są dokami zbalansowanymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś więcej napisze w temacie IT00? Porówna do IT01S? Może do Starfield? Bom ciekaw okrutnie...

https://audio123reviews.com/2020/06/04/ibasso-it00/

Jest dobrze, w tej cenie to może nawet wybitnie.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.06.2020 o 00:51, Vaiet napisał:

Śmietnikiem to jest kabel w Moondrop KXXS :x Chyba sztandarowy przykład na to, jak zepsuć genialne słuchawki poprzez zastosowanie kiepskiego przewodnika. Drugim przykładem jest chociażby Whizzer HE-03 Kylin. 

 

witam, jaki polecasz, jakiego używasz z Moondropami? Z góry dzięki za info !🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janek patufka napisał:

 

witam, jaki polecasz, jakiego używasz z Moondropami? Z góry dzięki za info !🙂

Ja używam akurat Satin Audio Theia 8wire. Genialnie to razem wygląda i gra, a nie rujnuje portfela. IMO opłacalny zakup i myślę, że @all999 się ze mną zgodzi ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Vaiet napisał:

Ja używam akurat Satin Audio Theia 8wire. Genialnie to razem wygląda i gra, a nie rujnuje portfela. IMO opłacalny zakup i myślę, że @all999 się ze mną zgodzi ;D 

 

Kupiłeś bezpośrednio w Satin Audio? Bo tylko tam znalazłem... Cena 70$ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, janek patufka napisał:

 

Kupiłeś bezpośrednio w Satin Audio? Bo tylko tam znalazłem... Cena 70$ 

Na allegro są, a na forum BigMaras-AudioHeaven jest dystrybutorem Satina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności