Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX220 MAX


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

taka sytuacja...

 

 

IMG_20200617_190151.thumb.jpg.0b5281e507b61a41db8864bbd4914ccf.jpg

 

 

skrobnę wstępnie wieczorem jak gra, bo grzeję od kilku dni

 

ale dx220 nieprzypadkowo razem, bo to ta sama szkoła dźwięku

No, jak będziesz porównywał na RTJ4, to równie dobrze możesz odpalić dongla od iPhona default_smile.png

 

Ale i tak jestem ciekaw...

Ooh La La :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wciąż nie jest wygrzany, ale już:

 

sygnatura podobna do dx220, chociaż bliżej z amp8 - bo dół jest mocniejszy, masywniejszy, twardszy

 

większa przestrzeń i lepsza separacja - instrumenty bardzo łatwo wyłapać nawet jak dużo się dzieje w utworze

 

do tego średnica jest muzykalniejsza od dx220, pełniejsza

 

właściwie max to po prostu lepiej grający dx220, z bardziej dociążonym basem i średnicą i przestrzenią - nawet dużo lepiej, bo precyzyjnie ale bardzo muzykalnie gra

 

ale są minusy...

 

duży i ciężki, ale to można zaakceptować

 

niestety on ma tyle mocy, że dla czułych iemów nawet na low gain i se jest za głośno - potek ląduje na 10-20% skali. i tu kolejny problem - potek nie jest precyzyjny właśnie na początku skali... może się wyrobi... i kolejny problem - nie widzimy na jakim poziomie głośności jest potek, bo... cały czas cyfrowy podgląd pokazuje max, czyli 150. to przez rozdział zasilania i programiści tego nie przeskoczyli. no i ostatni problem... zasilanie - fakt, szum jest mały, a ponoć zmaleje lub zniknie w wygrzewaniu (Zeusy są czulsze od Andromedy), ale do zasilania trzeba usb c i drugiej wtyczki zakończonej gniazdkiem sieciowym. czyli problem, bo z baterii przenośnej czy z ładowarki telefonu nie pojedzie.

 

swobodnie pędzi duże słuchawki, i moc i wysterowanie świetne.

 

do czułych iemów - trzeba dopracować soft i potek i może wprowadzić tryb ultralow gain

 

no i jest dylemat - gra faktycznie na poziomie wysokiej klasy klocków, ale to bardziej... stacjonarka mini niż dap...

 

jakby ogarnęli zasilanie i moc, to byłby a&k killer

 

zdecydowanie warto posłuchać, bo robi wrażenie - zjada oba Kanny sq i moc podobna

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 08:23, chico99 napisał:

Myku, słuchałeś dx228 z modowanym amp8? Bo z opisu wynika, że max to mniej więcej to samo.

 

poszli tą drogą... ale max gra wyraźnie w wyższej lidze... łapie już eufonię za jaja - muzykalność wzrosła, kontrola, szybkość i wybrzmienia, wykończenie dźwięków, przestrzeń - w kwestii sq z Zeusami nie mogę na nic narzekać, nawet subbas armaturowy grzmi aż miło

 

max gra bardzo wciągająco, bardzo technicznie i precyzyjnie, a jednocześnie bardzo muzykalnie - to świetna implementacja Sabre

 

 

ja od amp8 i amp8ex czy jak mu tam było wolałem amp1mk2, bo z moimi słuchawkami lepiej trzymał bas za mordę

 

wygrzeję maxa i puszczam w świat, pytajcie @bigmaras o możliwość dostąpienia cegło-eufonii

 

jak dx300 tak zagra to Koreańczycy pójdą z torbami

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, Palpatine napisał:

Stworzyć mit produktu limitowanego do tysiąca sztuk, przeprowadzić kampanie marketingowe wraz z marketingiem szeptanym, sprzedać cały stock...następnie skasować posty i reklamy o limitowanej edycji. Taka audiofilska rzeczywistość. 

 

DX220 MAX wyprodukowany w dwóch partiach po 500szt. Każdy egzemplarz ma swój indywidualny numer - to nie mit.

Wszystkie egzemplarze wyprzedane 3 miesiące przed rozpoczęciem produkcji. Dystrybutorzy mieli poobcinane zamówienia kilkukrotnie.

Kampanie marketingowe robią wszyscy producenci.

Kasowane posty? Możesz wskazać?

 

ehh, taka forumowa rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest rozwojowy. Zobaczymy co jeszcze wypłynie. Póki co nastąpiła edycja pierwszego postu na headhifi gdzie była podana informacja o limitowanej edycji, poleciało tez kilka postów usuniętych przez moderację gdy ludzie wykazali oburzenie tym faktem. Widzę, ze BG tez na to zwrócił uwagę, on ma zasięgi wiec temat pewnie się rozwinie.

2763F680-D7F3-4388-B027-4FE1EC697FC2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Palpatine napisał:

Temat jest rozwojowy. Zobaczymy co jeszcze wypłynie. Póki co nastąpiła edycja pierwszego postu na headhifi gdzie była podana informacja o limitowanej edycji, poleciało tez kilka postów usuniętych przez moderację gdy ludzie wykazali oburzenie tym faktem. Widzę, ze BG tez na to zwrócił uwagę, on ma zasięgi wiec temat pewnie się rozwinie.

2763F680-D7F3-4388-B027-4FE1EC697FC2.png

 

Dalej nie rozumiem w czym rzecz... Tak jak pisałem wcześniej dx220 max wyprodukowany był w dwóch partiach po 500szt. I takie infromacje miałem od iBasso i na dzień dzisiejszy nic w tej materii się nie zmieniło. Całe dwie partie zostały wyprzedane 3 miesiące w całości przed produkcją. Wielu dystrybutorów w ogóle nie dostało ani jednego egzemplarza i sam osobiście miałem ścięte zamówienie i nie ma możliwości na dzień dzisiejszy zamówienia więcej. Podobniej jak SR1 500szt, które rozeszły się na pniu i już nie było, tak samo jak limitowane edycje modułów. Czy pojawi się jakaś nowa produkcja, czy nowy model na dzień dzisiejszy nie ma takowych infromacji. Powiedz zatem proszę w czym jest problem bo powiem szczerze, że nie rozumiem kompletnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie rozumiesz to nic nie poradzę. Myśle, ze oba posty są dość czytelne. 
Był dalszy plan produkcji 220Max bez numerowania produktu, w tej sytuacji prędzej pojawi się jakaś wersja Dx220 Max Super Gold ed 😉

Z tego co pamietam to nienoierwszy numer Ibasso. Właściciele dx160 byli oburzeni  wprowadzeniem dx160 2020.

Dla mnie to zwykle wyciąganie kasy i na szczęście każdy ma prawo głosować portfelem. Są tacy którym taka polityka odpowiada i oni będą kupować dalej.

Juz pomijam akcje z headhifi, gdzie producent po cichu kasuje informacje marketingowe jakby nigdy jej nie było i ma wpływ na moderację wątku.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Jeśli nie rozumiesz to nic nie poradzę. Myśle, ze oba posty są dość czytelne. 
Był dalszy plan produkcji 220Max bez numerowania produktu, w tej sytuacji prędzej pojawi się jakaś wersja Dx220 Max Super Gold ed 😉

Z tego co pamietam to nienoierwszy numer Ibasso. Właściciele dx160 byli oburzeni  wprowadzeniem dx160 2020.

Dla mnie to zwykle wyciąganie kasy i na szczęście każdy ma prawo głosować portfelem. Są tacy którym taka polityka odpowiada i oni będą kupować dalej.

 

Tak, zdecydowanie nie rozumiem. Jest produkt, jeżeli komuś się podoba to kupuje jeżeli nie to nie kupuje. Jest możliwość odsłuchów bez problemu przed zakupem. O produkcji już wspomniałem wcześniej. Co do DX160 to też kompletnie nie rozumiem zarzutu. W 2019 został wydany produkt na którego zainteresowanie było tak ogromne, iż dystrybutorzy musieli czekać po kilka miesięcy na realizacje. Rok później pojawił się problem z dostępnością ekranów, został on zmieniony i przy okazji zastosowano nowy buffer. Nawet dziś czekam kolejnym miesiąc w kolejce na czarną wersje kolorystyczną i praktycznie większość dostawy mam już zarezerwowaną. Czy wg Ciebie jeżeli producent wydaje produkt to ma zakaz wydawania następnego przez najbliższe 2-3 lata? Wielu producentów wydawało produkty co rok czy dwa lata i nie sądze aby to był problem.

Nikt nigdy nikogo nie namawia na zakup i Ci co ze mną mieli do czynienia wiedzą, iż nigdy nie staram się przekonywać do zakupu, zawsze zalecam odsłuch przed zakupem i samodzielne podjęcie decyzji. Nikt też nigdy nie dostanie gwarancji, że za rok czy dwa lata nie powstanie nowy produkt zatem zawsze można poczekać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

Moje opinie na temat polityki drenażu portfeli Ibasso nie maja nic wspólnego z Tobą. W zasadzie nawet nie do końca rozumiem czemu tego bronisz. O Twojej polityce sprzedażowej również się nie wypowiadam, ani dobrze ani źle mimo ze mam swoje doświadczenia.

 

Zdradzę Ci pewien sekret. Każdy producent, bez względu na markę czy rodzaj produktu, który wytwarza zmierza do drenażu naszych portfeli. Nazywa się to konsumpcja. Obawiam się, że zadowoliła by Cię jedynie w takim wypadku nacjonalizacja producenta i rozdawanie produktu za darmo. Niestety w dzisiejszych czasach było by o to cieżko, choć może czasy talonów i kartek kiedyś powrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Palpatine napisał:

Z mojej strony EOT póki nie sprawa nie ujrzy kolejnych faktów. Ja nie jestem nauczony rozmowy w taki agresywno i przesmiewczy sposób jaki prezentujesz w tym i wielu innych wątkach wiec póki co sprawie będę się przyglądał z boku.

 

Wydaje mi się, że trochę przewrażliwiony jesteś. Nie sądze aby moje posty w stosunku do Ciebie były agresewne ani nie dajesz mi powodów aby mogły takie być. Forum jest otwarte na wszelkie dyskusje i zawsze z chęcią czytam wszelkie opinie nawet nie pochlebne. Cenne są dla mnie opinie, że komuś nie podoba się kolor, uważa, że coś jest nie funkcjonalne, źle gra lub jest coś lepszego, innego w tym budżecie. Nie mniej jednak czynienie zarzutu do producenta o "drenaż portfela" z faktu, iż jedna z większych fabryk ekranów ograniczyła produkcje a później wstrzymała ją całkowicie z uwagi na CV19 przez co nie mogła odbyć się produkcja dx160 co w następstwie skutkowało koniecznością zmiany dostawcy i wydaniem modelu 2020 nie uważam za słuszne, to tylko tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to wracając do tematu - nigdy nie sądziłem, że przy jakimś grajku TH610 będą wyglądały na portable...

20200720_182521.thumb.jpg.7f49b24cebed5b6bb123e7cb4b5f4510.jpg

 

Co tu dużo mówić, sprzęt grająco-obronny, którym można kogoś poważnie uszkodzić.

Przenośność zdecydowanie między pokojami lub do hotelu na dłuższe wyjazdy, a nie na spacer.

 

Słuchać dopiero zaczynam, po dwóch płytach ciężko jakieś wielkie wnioski wysunąć, zwłaszcza bez odniesienia do konkurentów z tego budżetu, ale zdążyłem się wzruszyć pięknem muzyki.

Tandeta i pisanie wierszy, wiem, ale tu tak cholernie wszystko jest na swoim miejscu...

  • Haha 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.06.2020 o 21:44, mykupyku napisał:

zdecydowanie warto posłuchać, bo robi wrażenie

Ooo tak!

8A269677-658B-482A-8D10-6C1CA3480830.jpeg

 

Zjada dx300 wg mnie (przynajmniej z tym ampem co miałem ja i @Spawn).

 

W dniu 17.06.2020 o 21:44, mykupyku napisał:

zjada oba Kanny sq i moc podobna

 6E435098-1C0E-4834-A7C9-01F628F54CA9.jpeg

Zjadanie Kann Cube'a poszło mu już nie tak gładko.

Owszem, jest efektowniejszy, ma większy wykop, większą scenę (dźwięki lepiej odrywają się od głowy), tonację niższą, średnicę bardziej podkreśloną i bezpośrednią (aż czasem męczącą, kwestia gustu), bas bardziej miękki, ale potężniejszy i czaszką mocniej trzęsący,

ale:D - góra trochu lepsza w Cube, Astell mniej też męczy, gra czyściej, precyzyjniej i "poprawniej". Ponadto podczas wkładania i wyjmowania jacka z gniazda kubkowego jest cisza; w maxie słychać wyraźne trzaski (przydałoby się zmierzyć offset w ibasso).

Ogólnie sq zbliżone ze wskazaniem na maxa; (jednak cube lepszy po dłuższym odsłuchu) style inne. Wygląd kozacki mają obydwaj.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik łe tam lepszy, pewnie zależy od synergii i co kto lubi, to są już kieszonkowe hajendy

 

a dx300 trochę sonicznie z amp11 gorszy - ale zdecydowanie konstrukcyjnie lepszy - jedna ładowarka, czas pracy, regulacja głośności, ekran, szybkość systemu, niebo a ziemia

 

ponoć amp12 to więcej przestrzeni, dynamiki, dołu, trochę na planie v, kosztem minimalnego wycofania średnicy, plus jeszcze cichszy - ale czy SQ zbliży się do Maksia to nie wiem, po wadze nie sądzę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

220 MAX gra sporo lepiej od Mango na USB Audio Player Pro w trybie Direct.

Gra też ciut lepiej po zaaplikowaniu paczy od Lurkera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 21:44, mykupyku napisał:

niestety on ma tyle mocy, że dla czułych iemów nawet na low gain i se jest za głośno - potek ląduje na 10-20% skali

(...)

do czułych iemów - trzeba dopracować soft i potek i może wprowadzić tryb ultralow gain

 

no i jest dylemat - gra faktycznie na poziomie wysokiej klasy klocków, ale to bardziej... stacjonarka mini niż dap...

 

jakby ogarnęli zasilanie i moc, to byłby a&k killer

 

zdecydowanie warto posłuchać, bo robi wrażenie - zjada oba Kanny sq i moc podobna

 

Na aktualnym sofcie jest ustawienie "Volume limitation" i ono działa tak, że to co tam ustawisz jąduje jako "max" na "potku".

Domyślnie jest 150 i jak ustawisz na 100 to regulacja głośności dostaje mniejszego skoku, bo działa w zakresie 0-100.

Więc można sobie to fajnie ustawić pod czułe IEMy i nie mieć za głośno nawet przy pokrętle na maksa i jednocześnie mieć precyzyjne podgłaśnianie.

Jak dla mnie super rozwiązanie.

Edytowane przez konrad_a
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności