Skocz do zawartości

Oriolus BD20 - przenośny DAC z ES9038PRO


Rekomendowane odpowiedzi

To kończąc o urządzeniach Oriolusa: BD20, czyli przenośny DAC z ES9038PRO i 8-rdzeniowym kontrolerem USB XMOS-a. Po wpięciu do kompa ma obsługiwać PCM 32bit/768 kHz i DSD512, ale ma działać bez problemu ze sprzętem na Androidzie czy iOS (do 24bit/182 kHz i DSD 64). Ma 3,5 mm (SE), 4,4 mm (balanced) oraz optyka i koaksjalne.

 

BD20 #2.jpg

BD20 #1.jpg

 

Cena to 1799 PLN. Sporo jak dla mnie, ale i tak dość taniej niż w niektórych Azjatyckich sklepach. Gdy ktoś się skusi, to może coś więcej o dźwięku napisać :D

 

Specyfikacja prezentuje się tak:

wymiary: 120 x 55,6 x 20,6 mm

ciężar: 175 g

układ DAC: ESS Technology SABRE ES9038PRO

pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz

próbkowanie przez USB: PCM 32 bit/768 kHz/DSD512

próbkowanie dla wejścia koaksjalnego: PCM 24bit/192 kHz/DSD64

próbkowanie dla wejścia optycznego: PCM 24bit/192 kHz/DSD64

THD: poniżej 0,001 %

SNR: powyżej 118 dB

bateria: 3000 mAh (3,7 V)

czas pracy: do 8 godz. (USB), do 10 godz. (SPDIF)

czas ładowania: 4 godz. (ładowarka), 11 godz. (komputer)

wspierane systemy: Windows, macOS, iOS, Android

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy takie combo z BA20 warte w sumie 3 tysie, będzie w stanie konkurować z klasyczną stacjonarką jak Burson Playmate czy Aune S6 Pro. W teorii idzie z tego zrobić w pełni zbalansowany tor, bo ES9038Pro jest 8-kanałowym DACiem (przynajmniej tak czytałem). Z drugiej w sumie to taka bardziej chyba hotelowa kanapka na wyjazdy i delegacje, pod mniej wymagający sprzęt. Niemniej sam w sobie pomysł ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Inszy napisał:

To raczej konkurencja dla klocków iFi, niż dla większych stacjonarnych klocków.

Albo konkurent dla Mojo.

 

Patrząc na konkurencję to cena faktycznie spora. Byłoby miło gdyby poza USB > Charge  > Off / On można było wybrać Zasilanie > Bateria / USB. Wtedy można by go traktować bardziej w stacjonarnych kategoriach.

Szkoda, że nie poszli w jakiś "quick charge". 4h ładowania to tyle co Mojo i postrzegam to za sporą wadę. W dobie szybkiego ładowania telefonów to przynajmniej o połowę za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Akustik napisał:

Albo konkurent dla Mojo.

 

Patrząc na konkurencję to cena faktycznie spora. Byłoby miło gdyby poza USB > Charge  > Off / On można było wybrać Zasilanie > Bateria / USB. Wtedy można by go traktować bardziej w stacjonarnych kategoriach.

Szkoda, że nie poszli w jakiś "quick charge". 4h ładowania to tyle co Mojo i postrzegam to za sporą wadę. W dobie szybkiego ładowania telefonów to przynajmniej o połowę za długo.

 

A czy to właśnie nie taka opcja? Mi się wydaje że tym przełącznikiem wybierasz czy urządzenie ma się ładować, kiedy pracuje jako dac, czy korzystać z baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, awayeah napisał:

 

A czy to właśnie nie taka opcja? Mi się wydaje że tym przełącznikiem wybierasz czy urządzenie ma się ładować, kiedy pracuje jako dac, czy korzystać z baterii. 

Wydaje mi się, że to bardziej odcięcie ładowania jako zabezpieczenie przed drenowaniem baterii smartfona itp., a urządzenie zawsze i tak zasilane jest baterią.

Na 100% dowiem się gdy ktoś dostanie urządzenie do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

@Inszy @Akustik tylko, że to jest sam DAC, nie ma wzmacniacza, a ifi i Mojo to combo. 

Faktycznie, masz całkowitą rację. Tak się zasugerowałem wyjściami 3,5 i 4,4, że wyłączyło mi się czytanie ze zrozumieniem. ;)

Czyli będzie to kompan dla BA20 albo BA300S? Czyli to już nie jedno tylko dwa urządzenia do zarządzania baterią i cena w takiej konfiguracji skacze już do 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności