Skocz do zawartości
  • 0

Wokółuszne słuchawki zamknięte do 400zł


Arek Chudy

Pytanie

Witam

Poszukuję słuchawek zamkniętych, wokółusznych do rocka i metalu dobrze izolujących od otoczenia i z kablem ok. 1.2m, może być nawet krótszy, bo będę tych słuchawek używał ze smartfonem Xiaomi Redmi Note 8 Pro poza domem. Brzmienie jakie preferuje to:

- Wyczuwalna, lecz nie za ostra góra,

- Średnica uwypuklona lub leciutko cofnięta (zależy mi na tym aby nie była cofnięta jak w brzmieniu "v" i żeby nie było na niej takiego dziwnego "kocyka", czy też "ściany", chodzi mi o to żeby nie było dźwięku jakby zza poduszki)

- Tony niskie muszą być wyczuwalne, lecz dobrze kontrolowane, nie zalewające innych częstotliwości. 

 

Z zamkniętych modeli obecnie posiadam KINGSTON HYPERX CLOUD KHX-HSCC-BK-ER CORE. Ponoć są one rebrandem takstarów Pro 80. Bardzo nie podoba mi się w nich to, że mają ostro przesterowane tony niskie, w niektórych momentach przetwornik potrafi dziwnie pierdzieć, tony wysokie w niektórych momentach kłują w uszy, a średnica jest za bardzo wycofana. Użytkowałem je ponad 3 lata i z pałąka oraz padów oderwała się eko skóra. 

 

Modele słuchawek, które przykuły moją uwagę:

AUDIO-TECHNICA ATH-M40X

ENCORE ROCKMASTER OE

SHURE SRH440 (tutaj niestety musiałbym wymienić kabel)

Snab Euphony AF100

Takstar Pro 82

 

Co sądzicie o tych słuchawkach? Które z nich najlepiej sprawdzą się w rocku i metalu? A może macie jakieś inne propozycje?

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
13 minut temu, Arek Chudy napisał:

SHURE SRH440 (tutaj niestety musiałbym wymienić kabel)

 

I pady, bo są niewygodne. SRH440 Ci nie podejdą, również mają dużo wysokich.  M40X są nieco łagodniejsze w brzmieniu, być może będzie potrzebna gąbka/filc przed przetwornik. Pady wg mnie też lepiej wymienić na skózane hm5, są dużo wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, gumiak9 napisał:

I pady, bo są niewygodne. SRH440 Ci nie podejdą, również mają dużo wysokich.  M40X są nieco łagodniejsze w brzmieniu, być może będzie potrzebna gąbka/filc przed przetwornik. Pady wg mnie też lepiej wymienić na skózane hm5, są dużo wygodniejsze.

Tu raczej nie chodzi o ilość wysokich tonów, a o to jak są eksponowane. Jeżeli nie będą natarczywe ani bardzo mocno atakujące to będzie idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie słuchałem Encore Rockmaster, być może ich warto posłuchać. Snaby łatwe do napędzenia i dźwiękowo niezłe ale to kloce, nie wyobrażam sobie chodzenia w nich po mieście.

 

PS. tu jakiś gość wrzucił porównanie padów m40 i hm5, różnica w wygodzie jest bardzo duża. W sumie hm5 pasują na większość (jak nie wszystkie) z wymienionych.

 

3Acw3qfzjMzXiWU2EdzG2J2gbpS1mfYl5ScayPgE

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, gumiak9 napisał:

Nie słuchałem Encore Rockmaster, być może ich warto posłuchać. Snaby łatwe do napędzenia i dźwiękowo niezłe ale to kloce, nie wyobrażam sobie chodzenia w nich po mieście.

Raczej nie chodzę w słuchawkach po mieście. Słuchawek używam tylko i wyłącznie w podróży, czy też w domu, więc takie kloce nie powinny być problemem, zwłaszcza iż jak dotąd używałem HyperX Cloudów, a też nie są jakoś specjalnie małe. A brzmieniowo te snaby jak się sprawują ? Jak z tonami wysokimi i niskimi? No i przede wszystkim co z średnicą? Dam radę je wgl napędzić ze smartfona Xiaomi Redmi Note 8 Pro? Co do rockmasterów mam pewne obawy niestety i boję się że mogą mi nie przypaść do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja miałem brainwavz hm5, one brzmią troche inaczej, zresztą to była stara rewizja bardziej basowa. Na audiofanatyku masz recenzje i porównanie, telefon powinien je napędzić, zawsze można dokupić dragonfly black lub red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli jeszcze aktualne (widzę, że ktoś odkopał po 2 miesiącach), to audio technica może Ci się spodobać, choć są przesunięte trochę w stronę basu. No i niektórym nie pasuje komfort tych słuchawek, spotkałem się z określeniami, że są "ciężkie" i nie chodzi tu o wagę, która jest przeciętna, a raczej o takie ogólne odczucie z noszenia.
Takstary średnio pasują do Twoich preferencji, jak dla mnie mają strasznie kłującą górę, choć podobno da się to zmodyfikować dodatkową pianką w nausznicach (gdzieś na jakimś anglojęzycznym forum był o tym post).
Minimalnie droższe od niektórych wymienionych, ale też pasujące do opisu i do maksymalnej ceny, mogą być AKG K361. Fajny kompromis między łatwością w napędzeniu, wygodą i wyrównanym brzmieniem. Mój problem z nimi polega na tym, że miałem wrażenie braku balansu między lewą a prawą stroną, ale może to jednorazowa wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odkopawszy, ale zawsze ktoś może coś dla siebie znaleźć. Może Ci by nie odpowiadały, ale za śmieszne pieniądze są do kupienia Bluedio TM. Bezprzewodowe (30h) z opcja kabla. Całkiem fajnie grają i mają 3 tryby EQ. Zawsze można zwrócić... A nóż by się spodobały i dodatkowy wydatek okazałoby się niekonieczny. O ile kolega już czegoś sobie nie kupił :)

Edytowane przez Ptr6666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności