Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL M3 - jakiej firmy kabel usb do komputera?


f7kok

Rekomendowane odpowiedzi

Byle jaki, byle ekranowany.

Tylko nie zaginaj za bardzo, bo się bajty nie będą wyrabiać na zakrętach.

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś tani, dobrze wykonany kabel, np od Marasa

 

https://allegro.pl/oferta/vention-usb-micro-usb-oplot-24k-zloto-hifi-1m-7263581668?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMjc2NTQ4NAAzMDMyNTQA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d485a043-8aee-42bc-b7e2-f130c7a143e6

 

SMSL M3 to niska półka, nie ma sensu kupować kabla za połowe ceny daca. Ważne, żeby podłączyć dodatkową ładowarkę i tutaj też bym nie szalał tylko podpiął 2-3 amperową dobrej firmy. Problemy z komunikacją w tym dacu właśnie wynikają z niedostatecznej ilości prądu, stąd problemy z połączeniem, dziwnymi dźwiękami itp. o czym już pisano wielokrotnie.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie przerzucałem sprzętu z tego poziomu :) nie pisz, że każdy tak twierdzi, bo tak nie jest, a wprowadza w błąd nowych, którzy mogą to czytać. Wpisałem tego smsla w szukajkę na forum i nie ma jakiegoś szczególnego zachwytu. Zresztą jest też kwestia z czym ma grać. 

 

Gdybym miał szukać czegoś z entry to pewnie porownałbym w sklepach jakiegoś Toppinga D10, FxAudio X6, Alo Basso 1.2 albo któregoś z dongli, ostatnio dużo dobrego o nich na forum. Może Hegel Super, ten Cyrus... Jest w czym przebierać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 jest lepszy od M2 pod kątem możliwości, złącz itp. Dźwiękowo dla mnie to zbliżona półka, m3 może i ma lepszy bas i trochę więcej mocy ale ma dużo gorsze średnie tony

Godzinę temu, f7kok napisał:

W jakiejs recenzji gdzie jest porownywany do M2 pisze ze to swietny DAC, ze jest ulepszona wersja M2. A jest jakis lepszy w tej cenie? 

W tej recenzji też gość pisze o połączeniu:

 

"Muzyka odtwarzana jest skokowo, przy akompaniamencie głośnych trzasków i zgrzytów. Problem ten niweluje podłączenie zwyczajnej ładowarki od telefonu, która najwyraźniej podając prąd o większym natężeniu, stabilizuje pracę całego układu. Podejrzewam, że albo jest to wina niemożności dostarczenia jednym kablem dostatecznej ilości prądu oraz przesłania takiej ilości danych, albo zwyczajnie M3 potrzebuje nieco więcej amperów do działania. "

 

M3 to nie dragonfly co praktycznie nic nie pobiera a usb w kompie bywa różne, można bawić się w przepinanie do innego portu, podłączanie do usb 3.0 czy aktywnego huba a można podłączyć  ładowarkę i mieć święty spokój. No i wyłączyć oszczędzanie usb w menedżerze urządzeń, u mnie to nic nie zmieniło, ale niektórzy piszą, że rozwiązało problem z połączeniem.

2 godziny temu, f7kok napisał:

Kazdy na tym forum mowi ze M3 to jeden z najlepszych DACow w swojej cenie...

Nie wiem czy jest, dla mnie jest przeciętny. W każdym razie miałem na myśli to, że zakup drogiego kabla nie ma sensu ( choć tutaj mnie korci napisać coś więcej o transmisji cyfrowej, ale się powstrzymam :D ) bo nie montuje się 19 calowych alufelg do Fiata Multipla, szybciej jeździł nie będzie a ilość wyrwanych dupeczek też się nie zwiększy.  Kabel z zestawu jeżeli nie przerywa też będzie dobry, tylko jakościowo to jest chłam który strach mocniej wygiąć. Takie kable sprzedają u mnie w centrum chińskim po złotówce, zresztą do m2 i Idea dają takie samo badziewie. Vention ma to do siebie, że patrząc na ceny podobnych produktów to mógłby kosztować drugie tyle i tak byłby opłacalny.

 

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności