Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy to na pewno FLAC?


Mateusz_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od tego, że pewnego dnia zachciało mi się lepszej jakości muzyki. Trochę poczytałem i zacząłem szukać bezpłatnych plików FLAC po długich poszukiwaniach wreszcie znalazłem pobrałem i zacząłem słuchać. Tylko problem polegał na tym, że pomiędzy utworami w MP3 jakich wcześniej słuchałem a domniemanym flackiem nie było większej różnicy. Znalazłem parę wpisów na forach o tym, że niektóre strony oferują flacki, które tak naprawdę są przekonwertowanymi mp3. Zacząłem więc szukać płatnych plików i znalazłem. Tidal store. Kupiłem słucham i między flackami z bezpłatnej strony i tymi z Tidal store nie słychać roznicy. Dodam, że kiedyś jeszcze kupiłem flacka ale z zagranicznej strony i między MP3 a flack była ogromna różnica nie trzeba było się specjalnie wsłuchiwać żeby usłyszeć roznice. I w związku z tym mam pytanie czy ktoś z was kupował utwory z Tidal store albo wie czy ta stronka jest legit i czy te flacki to pełnoprawne flacki a nie konwertowane z MP3 ?

 

Edytowane przez Mateusz_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal tak ma. To nie jest źródło muzyki, na którym można polegać w kwestii jakości materiału. Dlatego mimo przesiadki na pliki nie przestanę kupować płyt CD. Jak je zripuję dobrym programem, to wiem, co mam, plus kopia zapasowa na pewnym nośniku. Natomiast do zapoznawania się z nową muzą używam YT. Tam nawet w 4K można coś znaleźć i jakość dźwięku jest przednia. Do tego popularne tytuły są dostępne w wielu wersjach, bitrate, itp.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel chyba, że się kupi ponowne wydanie "mało znanego metalu" z "mało znanej wytwórni", wtedy można się zdziwić. Zamiast jakości CD można trafić mp3 na CD.

...i nawet jeśli nie usłyszę różnicy to zapłaciłem za jakość CD, a nie mp3. Gdybym chciał mp3 to bym kupił mp3... lub wypożyczył, he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko zaczyna się komplikować kiedy na spokojnie słuchamy muzyki. Są utwory z przejściami syntezatora czy echami/pogłosami np perkusji, które przy jakiejkolwiek kompresji od razu słychać że coś jest nie tak. Cwane porównywarki quizowe mp3/flac na necie mają zbyt proste utwory żeby wyłapać różnicę - i ludzie piszą że nie słyszą różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra empetrojka 320 kbps z presetem LAME a plik w formacie bezstratnym- to naprawdę drobne szlify. Kiedy różnica jest wyraźna- raczej chodzi o mp3 o niższej jakości (albo po przejściach xd).

WAV i FLAC to te same pliki, flac jest jedynie przechowywany jako skompresowany- w trakcie odtwarzania jest " rozkodowywany" do oryginału. 

Jeśli jesteś purystą- możesz skorzystać z programu AudioChecker :) jeśli coś było w pliku grzebane to program powinien to wykazać, doczytaj sobie. 

Czasem np. na Soulseeku przy niektórych płytach można znaleźć pliki z rozszeniem .log - to właśnie ten AudioChecker. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności