Skocz do zawartości

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, A55 nigdzie nie znalazłem, ale wielkość idealna, ZX300 trochę długi, choć jeśli dźwiękowo skok jest duży w stosunku A55, to może przemyślę, lecz jeśli niewielka to wolę mniejszy. Na A55 można też zainstalować Mr Walkman, na ZX300 będzie to grało jeszcze lepiej? Czy łatkę Autumn da się też wgrać na A55 - tak bardzo ją chwalą? Sorry, jeśli coś pomyliłem. 

 

 Słucham muzyki w .wav, specyfikacja bateri A55 to 45h grania, i jest słabsza?

 

Edytowane przez Renese
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Renese napisał(a):

Słucham głównie muzyki klasycznej (barok i renesans). Przyznam się, że nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tymi skrótami softów i sposobów ich wymieniania, jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, dlatego chciałbym posłuchać A55 już z takim wgranym (ulepszonym) softem. 

Wgranie softu to banał, serio, jak ja sobie poradziłem (stary dziad) to każdy da radę :) 

 

po zmianie softu A35, 45, 55 będą Ci tak pięknie podawały klasykę, że nie będziesz chciał więcej.

 

fakt, że teraz jakaś posucha na używki nastała... Zgodnie z tym co @Najner pisze

Niestety. Nowe "małe" Soniacze to już nie to samo. Wiem, sprawdziłem. Sony zrobiło unik w kwestii rozwoju starego softu właśnie przez modyfikacje Mr.Walkmana

Godzinę temu, Renese napisał(a):

na ZX300 będzie to grało jeszcze lepiej?

 nie, dokładnie tak samo jak na A35, 45, 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Renese napisał(a):

Słucham muzyki w .wav, specyfikacja bateri A55 to 45h grania, i jest słabsza?

U Ciebie to może wyglądać trochę inaczej, wszystko zależy oczywiście od głośności. Generalnie i tak bateria w tych sonkach należy do jednej z najlepszych na rynku. Ja swoją A55 miałem skanapkowaną z wzmakiem BU1 i musiałem trzymać głośność w okolicach 85%, przez co bateria trzymała krócej niż te podawane 45h, bliżej 25-30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Najner napisał(a):

U Ciebie to może wyglądać trochę inaczej, wszystko zależy oczywiście od głośności. Generalnie i tak bateria w tych sonkach należy do jednej z najlepszych na rynku. Ja swoją A55 miałem skanapkowaną z wzmakiem BU1 i musiałem trzymać głośność w okolicach 85%, przez co bateria trzymała krócej niż te podawane 45h, bliżej 25-30.

 

Mój wzmacniacz ma sporą moc więc na niej będę bazował, z Sony dużo mniej, więc bateria powinna dłużej pociągnąć.

7 godzin temu, bru_nnerius napisał(a):

Wgranie softu to banał, serio, jak ja sobie poradziłem (stary dziad) to każdy da radę :) 

 

po zmianie softu A35, 45, 55 będą Ci tak pięknie podawały klasykę, że nie będziesz chciał więcej.

 

fakt, że teraz jakaś posucha na używki nastała... Zgodnie z tym co @Najner pisze

Niestety. Nowe "małe" Soniacze to już nie to samo. Wiem, sprawdziłem. Sony zrobiło unik w kwestii rozwoju starego softu właśnie przez modyfikacje Mr.Walkmana

 nie, dokładnie tak samo jak na A35, 45, 55

 

Dzięki. W takim razie spróbuję dać tu na forum ogłoszenie w Kupię, może ktoś myśli o sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bru_nnerius napisał(a):

 

 nie, dokładnie tak samo jak na A35, 45, 55

Mam A45 i ZX300 - wgrany Mr Walkman ten sam soft te same ustawienia i na Aune E1 nie grają tak samo - ZX300 ma wyraźnie więcej basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, robertos napisał(a):

Mam A45 i ZX300 - wgrany Mr Walkman ten sam soft te same ustawienia i na Aune E1 nie grają tak samo - ZX300 ma wyraźnie więcej basu

 

7 minut temu, Najner napisał(a):

O, to ciekawe, ja testowałem różne grajki z tym softem łeb w łeb i grały jednakowo. 

2:1 ;) :D 

ale czill, dużo zależy od słuchawek, a E1 lubią wiency miensa więc i z mocniejszego lepiej banglają

 

tu Kolega @Renese będzie podłączał pod wzmak zewnętrzny więc podtrzymuję to co mu odpowiedziałem, nie będzie różnicy

Edytowane przez bru_nnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A-55 kupiony z zainstalowanym MrWalkman.

Mam jednak pytanie w związku ze zgraniem muzyki na kartę. Odruchowo zgrałem od razu w komputerze na kupioną kartę swoją muzykę, lecz po włożeniu jej do grajka ten nie widział plików. Więc podłączyłem grajka do komputera w celu transferu nagrań (razem 90 Gb), które jak rozumiem mam umieścić w okienku w folderze MUSIC. Nie widzę jednak wyboru karty na którą chcę zgrać muzykę. Czy więc automatycznie najpierw muszę wgrać część plików do wbudowanej pamięci, a dopiero potem wyświetli się opcja dalszego zgrywania na kartę? I jeszcze niepewność: czy mogę wgrać do Music folder z folderami - czyli pierwszy określający kategorię muzyki, a drugi już z folderami płyt?

 

edit:

Niestety, po zapełnieniu wbudowanej pamięci nie wyskakuje opcja karty... nie wiem więc jak ją zlokalizować i otworzyć by zgrać na nią resztę muzyki, wiecie co może być przyczyną? Grajek jej nie widzi?

Edytowane przez Renese
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Renese napisał(a):

A-55 kupiony z zainstalowanym MrWalkman.

Mam jednak pytanie w związku ze zgraniem muzyki na kartę. Odruchowo zgrałem od razu w komputerze na kupioną kartę swoją muzykę, lecz po włożeniu jej do grajka ten nie widział plików. Więc podłączyłem grajka do komputera w celu transferu nagrań (razem 90 Gb), które jak rozumiem mam umieścić w okienku w folderze MUSIC. Nie widzę jednak wyboru karty na którą chcę zgrać muzykę. Czy więc automatycznie najpierw muszę wgrać część plików do wbudowanej pamięci, a dopiero potem wyświetli się opcja dalszego zgrywania na kartę? I jeszcze niepewność: czy mogę wgrać do Music folder z folderami - czyli pierwszy określający kategorię muzyki, a drugi już z folderami płyt?

 

edit:

Niestety, po zapełnieniu wbudowanej pamięci nie wyskakuje opcja karty... nie wiem więc jak ją zlokalizować i otworzyć by zgrać na nią resztę muzyki, wiecie co może być przyczyną? Grajek jej nie widzi?

To właśnie w tym folderze powinno się zgrać na kartę ja wsadziłem do A45 kartę z innego dap i nie widział muzyki dopiero jak podłączyłem walkmana z kartą do pc i zrobił sobie folder music to zrobiłem tylko kopiuj wklej z innego folderu i już widział wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest wgrany WM1Z Walkman One Plus v2.

 

Wiele osób zachwalało łatkę Autumn, nie mogę jej zlokalizować - w ustawieniach dźwięku nie widzę jej, choć fajnie że jest Vinyl - może chodziło o innego Soniaka?

 

I jeszcze dwa pytania

 

1. Gdzie w opcjach ustawię ładowanie baterii nie na ful? (nie mogę znaleźć a ktoś o tym pisał)

2. Może ktoś wie, jaki jest symbol oryginalnej baterii do A55? ew. gdzie można ją kupić?

 

Jak zmienię jacka w HD600 na 3,5mm to wrzucę swój zestaw. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Renese
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności