Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, AntoniPereszczak napisał(a):

A ja mam takie pytanie. Od niedawna jestem w posiadaniu A45. Ostatnio połączyłem z nim słuchawki na BT, wszystko pięknie gra, ale że lubię zasypiać w słuchawkach, to niestety nawet najniższa głośność przy podłączeniu przez BT i tak jest trochę za głośna. Jak zapewne wiecie A45 połączone z bluetoothem nie ma pokrętła/paska od głośności, który występuje gdy używa się słuchawek przewodowych.

 

Wygląda na to, że jest to jedynie kwestia designu regulacji dźwięku. Te same słuchawki spokojnie mogą odtwarzać dźwięk ciszej, gdy są połączone np. z komputerem, gdzie istnieje suwak regulacji głośności. W przypadku połączenia z telefonem, gdzie regulacja głośności jest skokowa, występuje ten sam problem - najniższy stopień głośności, w cichym pokoju, i tak jest za głośny.

 

Jest jakiś myk żeby to rozwiązać poza używaniem słuchawek przewodowych? Tak żeby mieć podłączony BT, ale regulacje głośności taką jak przez kabel? 

 

A jakie to sluchawki/ adapter BT? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić, żeby zawsze po włączeniu grajka mieć Plus V2 mode?

W settings mam ustawione:

 

[PLUS MODE VERSION]
#
# Choose between the v1 Plus mode and the v2 Plus mode.
#
# While using the Plus v2 mode and playing audio via BT Receiver
# while the screen is off, the audio may glitch. Force restart the
# player by holding the power button for 7 seconds if this happens.
#
# Type 1 for the v1 Plus mode, or 2 for the v2 Plus mode.
# For example: PMV=1
# Default is [2].
 
PMV=2

 

[PLUS MODE BY DEFAULT]
#
# Choose to boot by default into the chosen Plus mode or not.
#
# While this option is On, the Hold Button UP position must be used
# if you want to boot into the Normal mode.
#
# While this option is Off, the Hold Button UP position must be
# used if you want to boot into the chosen Plus mode.
#
# Type 0 for Off, or 1 for On.
# For example: PMD=0
# Default is [0].
 
PMD=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, side napisał(a):

Co mam zrobić, żeby zawsze po włączeniu grajka mieć Plus V2 mode?

 

# [TRYB PLUS DOMYŚLNY]
#
# Wybierz, aby uruchomić domyślnie w wybranym trybie Plus, czy nie.
#
# Gdy ta opcja jest włączona, należy użyć pozycji Przytrzymaj przycisk DO GÓRY
# jeśli chcesz uruchomić system w trybie normalnym.
#
# Gdy ta opcja jest wyłączona, pozycja Przytrzymania przycisku W GÓRĘ musi być
# używane, jeśli chcesz uruchomić system w wybranym trybie Plus.
#
# Wpisz 0 dla wyłączenia lub 1 dla włączenia.

 

Czyli:

PMV=2

PMD=1

Tylko z tego co napisałeś, to masz tak ustawione. Wygląda więc, że z jakiegoś powodu nie ładuje się plik settings.txt

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak robię. Chyba, że widzę, że jest normal mode, to wtedy cyk, hold do góry i 8 sekund trzymam przycisk power. Odpala wtedy z Plus V2. Słucham i wyłączam. Przy następnym załączeniu (hold odblokowany) jest już normal mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio i ja trochę zabawiłem się sygnaturą, głównie między WM1Z i polecaną wcześniej Normal z E2, a także regionami, głównie J, E2, E, MX3.

 

Przyznam, choć jestem zeskoczony, bo obstawiałem inaczej, że najbardziej lubię WM1Z + MX3 + Plus V2 mode. Ta dynamika, to p...nięcie, bas, no, cud.

 

Jestem fanem tych małych, zmodowanych odtwarzaczy :)

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, side napisał(a):

Ostatnio i ja trochę zabawiłem się sygnaturą, głównie między WM1Z i polecaną wcześniej Normal z E2, a także regionami, głównie J, E2, E, MX3.

 

Przyznam, choć jestem zeskoczony, bo obstawiałem inaczej, że najbardziej lubię WM1Z + MX3 + Plus V2 mode. Ta dynamika, to p...nięcie, bas, no, cud.

 

Jestem fanem tych małych, zmodowanych odtwarzaczy :)

 

Też po przetestowaniu wielu kombinacji zostałem przy WM1Z + MX3, przy czym wolę jednak tryb normal zamiast  Plus V2 mode - wydaje mi się, że V2 podbija górę  i odchudza deko średnicę

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zakupiłem i ja swojego a45. Jest na nim wgrana jakaś wersja modu MrWalkman. Zachęcony Waszymi opiniami chciałbym wgrać mu WM1Z + MX3 + Plus V2 mode. Pomóżcie proszę jak sprawdzić wersję wgranego moda, jak wgrać tego polecanego i skąd wziąć te mody do wgrania, podacie jakies linki? Z góry dziękuję!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jacekin napisał(a):

Cześć, zakupiłem i ja swojego a45. Jest na nim wgrana jakaś wersja modu MrWalkman. Zachęcony Waszymi opiniami chciałbym wgrać mu WM1Z + MX3 + Plus V2 mode. Pomóżcie proszę jak sprawdzić wersję wgranego moda, jak wgrać tego polecanego i skąd wziąć te mody do wgrania, podacie jakies linki? Z góry dziękuję!

https://www.mrwalkman.com/p/nw-a40series.html

najpierw musisz odinstalowac ten soft ktory juz jest, a potem mozesz wgrywac dopiero nowy. Tam jest w instrukcji to opisane

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekin napisał(a):

Pomóżcie proszę jak sprawdzić wersję wgranego moda, jak wgrać tego polecanego i skąd wziąć te mody do wgrania, podacie jakies linki? Z góry dziękuję!

Być może masz już najnowszego moda i nie musisz nic instalować. Po prawej na dole masz "settings", później wejdź w "Unit Information" na dole listy. Sprawdź co tam masz napisane.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś z was wymieniał już baterię w Sony?

Znalazłem w Googlach odpowiedź na reddicie z linkiem do baterii i YT z instruktażem

https://www.reddit.com/r/mp3players/comments/kfvn6y/sony_walkman_nwa45_battery_replacement/

 

Jestem ciekaw, czy ktoś już tego próbował i z jakim skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@side udało się wymienić baterię ? Znaczna poprawa długości pracy?

 

Czy ktoś porównywał może z sony zmrwalman z ibasso 03 pro czy wyższym 04 pro ? Ciekawi mnie czy to jest przeskok jakościowy ?

Czy ktoś znalazł jakąś dobrą synergię z jakimiś słuchawkami iem ? Ja słucham na blonach bl03 po bluetooth poprzez welvet jest dobrze.

Pozdrawiam posiadaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@side mnie troszku sprowokował... Więc postanowiłem przetestować mój pierwszy "poważny" zestaw VS aktualny.

 

Ciekawostką będzie oczywiście mod a45 w postaci softu mr. Walkman - bo tu Sony już w pierwszych nutkach dostał niezłych sterydów brzmieniowych. 

 

Celem jest przetestowanie wszystkich 4 zabawek we wszystkie możliwe sposoby i wywód na temat jak co się ma do entry hi-endu :D

 

IMG_20230416_190544~2.jpg

 

Stay tuned...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem. Rozumiem wymianę baterii oraz wtyku Sony na usbc. Ale dlaczego gniazdo słuchawkowe 3.5 chcesz wymieniać?

 

Poza tym trzymam kciuki i jestem pierwszy w kolejce do liftingu swojej Sonki.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności