Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.04.2022 o 18:22, atr3yu napisał:

U mnie też gdy sparuję a55 z iPhonem brzmi to bardzo słabo. Mam moda Mr Walkman. Może mod przez Blutooth nie działa? Gdy normalnie słucham z plików to jest bajka.

W iPhone masz chyba tylko AAC chyba? U mnie z androidem działa bardzo wporzo (ale pliki z urządzenia lepiej, jasne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Najner napisał:

W iPhone masz chyba tylko AAC chyba? U mnie z androidem działa bardzo wporzo (ale pliki z urządzenia lepiej, jasne).

To nie brzmi jak typowa różnica  pliki/blutooth. Dźwięk przez ACC jest fatalny, jakby jakiś dziwny EQ się wtedy włączał. Muszę sprawdzić na androidzie.

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy orientuje się ktoś czy jest opcja z A35/45/55, żeby albumy zapisane w flac z wystepującymi w metadanych sekundami startów poszczególnych utworów były interpretowane jako poszczególne piosenki? W Shanlingu Q1 tak było, tutaj niestety po przerzuceniu na kartę występują jako 1 długi utwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak tam Wasze walkmany? Mój dalej gra na tyle pięknie, że na spacery nie chce mi się nosić kanapki z Mojo2, wolę wziąć bardziej poręcznego A55. Spadek jakości dźwięku nie jest na tyle duży, na ile mogłaby wskazywać różnica w cenie. Swoją drogą jakby ktoś szukał upgrade'u dźwiękowego swojej Sonki, to warto sprawdzić Mojo2. Charakter grania bardzo podobny (kolorowo, ciepło, muzykalnie), ale wszystko robi lepiej.

 

Sony A55 Mojo2 Dx120.jpg

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Znalazłem tabelkę opisującą sygnatury w regionach, jakby ktoś chciał się pobawić.

 

Byłem trochę zdziwiony, że na oryginalnym sofcie WM1Z, scena była bardzo wąska. Na szczęście udało się naprawić. Stosując dwie zmiany:

 

-  Neutral - between Warm (Midnight) and Bright (Dawn)

-  region E2 moim zdaniem wygrywa najszerszą i najlepiej ułożoną sceną muzyczną.

 

Zmiany są ogromne, scena jest naprawdę całkiem spora, bas też poprawił się jakościowo (jakby był produkowany przez większy subwoofer). Przez ostatnie kilka lat słuchałem na IPOD 5 Touch i podobał mi się równy dzwięk z jabłka.

Zmiany są na tyle duże,że na orginalnym sofcie WM1Z i MX3, uwazałem, że IPOD gra technicznie lepiej. Przy ustawieniach Neutral i E2, jest efekt WOW. Wszystkie dźwieki latają szeroko i są mozliwe do zlokalizowania. Na WM1Z dzwięk był ułożony bardzo blisko siebie i zbyt zaokrąglony. Nie było tej przestrzeni między instrumentami i ciar przy wysokich tonach. Teraz to wszystko jest :)POLECAM :)

 

WM1A_Region_Guide.JPG

Edytowane przez skylux70
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten soniacz to taki szczurek (A55) ;) już idzie w stronę komisu aż tu pojawiają się ety, albo okazuje się, że mu wzmacniacz ładnie pomaga, albo ktoś tabelką przypomina, że można się jeszcze tu i tam pobawić...

taki szczurek, "nie do zaje...ania" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chico99 napisał(a):

Mea culpa...:D

Hehe, no, się z Braćmi trzeba dzielić wiedzą ;)

Wybaczone :D 

Ja sobie 40 minut temu ustawiłem, nie wiedzieć dlaczego omijany zawsze, "E" i no cóż... Nie dziwię się @Spawn-owi ;) że go nie zmienia od lat :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, brunnerius napisał(a):

Ale jak pokażesz gdzie wcześniej padła tu u nas ta piękna tabelka

Tutaj mnie jeszcze nie miałeś. 

 

21 minut temu, brunnerius napisał(a):

wysyłam cziwaska

Ale tu już postawiłem sobie za honor odnalezienie tabelki. No więc wertowałem ten temat kilkanaście minut i okazało się, że połowa linków nie działa, a tak w ogóle, to pewnie nastąpiła zmowa adminów i tabelka została usunięta, żebym się tylko na myśl o cziwasku zaślinił. 

.

.

.

.

.

WTEM zajrzałem do wątku, w którym @robertos wrzucał link do tabelki, czyli jednak nie miałem urojeń :win:

 

 

 

W związku z powyższym uznaje się moralnym zwycięzcą tego naszego pojedynku tabelkowego, ale nie chcę obarczać Cię kosztami, więc świńskim targiem spotkamy się w połowie - ja kupię cziwaska sobie, a Ty sobie i napijemy się razem ^^

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner   Istny Sherlock no :)

oferta cziwaska tyczyła się tego wątku :) ale przystaję na Twoją propozycję, co prawda kupować nie muszę, więc otworzę, dam pooddychać i Twoje zdrowie radośnie wypiję :)

Moralnie zwycięzcą uznać Cię jak najbardziej należy się :) co niniejszym z radością czynię :) 

image.jpeg

Edytowane przez brunnerius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja mam takie pytanie. Od niedawna jestem w posiadaniu A45. Ostatnio połączyłem z nim słuchawki na BT, wszystko pięknie gra, ale że lubię zasypiać w słuchawkach, to niestety nawet najniższa głośność przy podłączeniu przez BT i tak jest trochę za głośna. Jak zapewne wiecie A45 połączone z bluetoothem nie ma pokrętła/paska od głośności, który występuje gdy używa się słuchawek przewodowych.

 

Wygląda na to, że jest to jedynie kwestia designu regulacji dźwięku. Te same słuchawki spokojnie mogą odtwarzać dźwięk ciszej, gdy są połączone np. z komputerem, gdzie istnieje suwak regulacji głośności. W przypadku połączenia z telefonem, gdzie regulacja głośności jest skokowa, występuje ten sam problem - najniższy stopień głośności, w cichym pokoju, i tak jest za głośny.

 

Jest jakiś myk żeby to rozwiązać poza używaniem słuchawek przewodowych? Tak żeby mieć podłączony BT, ale regulacje głośności taką jak przez kabel? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności