Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

FanKlubowicze, w moim a45 jest za duża, za luźna dziurka dla jacka i słyszę często lekkie pierdzonko, gdy wtyk się rusza w gnieździe, gdy odtwarzacz rusza się w kieszeni podczas marszu.

Czy da się wymieniać gniazdo? Może @espe0 coś podpowiesz? A jak nie, to szukać nowego aSony z niewyrobioną dziurką? A może jakoś kabel sobie od słuchawek wymienić na grubszy?? 🤔

Podpowiedzcie, bo pierwszy raz mam do czynienia z taką sytuacją. Zawsze wszystkie wtyki dobrze siedziały, czy to w dapach, czy w donglach, telefonach.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem wątek z dwa razy i nadal nie wiem co wybrać. Więc NW-105 już jest NW-55L w drodze:)

Tak powinien działać i wyglądać DAP. Ultra mobilny :) Działa jak piszecie. Bateria znika w oczach (warto wyłączyć % żeby mniej drażniło). Głośność bez tragedii po włączeniu ClearAudio+. Po BT głośność x2 względem telefonu. Praca systemu względem androida na Hiby R6 bez porównania lepsza.

Słucham dalej :)

 

Q-jaysy odżyły nigdy tak szczegółowo nie grały :)

 

PXL_20220127_173721963.PORTRAIT.jpg

Edytowane przez malyrpl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Porównaj, proszę, zmodowane A55 ze 105. Chyba jeszcze nikt tego nie zrobił (albo przeoczyłem).

 

Spróbuję :) Pierwsze wrażenia na + dla A105 mimo niższej głośności. Subiektywna ocena ale podoba mi się tryb ClearAudio+ (wizualnie jest ładniejszy, przyciski lepsze)

Po wgraniu nowego softu plus region E A55 dorównał. Szczerze przy starych Senkach HD598 jest różnica w głośności ale bez tragedii. A105 daje radę napędza. Q-jaysy odżyły jest lepiej jak na Hiby R6.

Wg mnie te dwa modele grają idealnie i jest mi ciężko wybrać lepszy :)

Najner jak masz pomysł co mogę sprawdzić to pisz. 

 

To jest prawda SONY UMI W MUZYKĘ

 

 

 

PXL_20220128_213632637.PORTRAIT.jpg

Edytowane przez malyrpl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas porównuję :) Dźwiękowo jednak stawiam na A55. Jest ciekawiej bardziej szczegółowo no i genialnie napędza każde słuchawki, które podłączę. Nawet Yamahy przestały dudnić i grają cudownie.

A55 jako odbiornik BT bezcenne. LDAC mega zasięg nic nie rwie. Udało mi się sparować A55 w trybie odbiornika z konsolą PS4 (przed dongla Creative) co prawda tryb SBC ale gra zacnie.

A105 zostawię do słuchawek BT (działają zewnętrzne aplikacje eqalizery) gra dużo lepiej jak telefon.

 

 

PXL_20220129_095813571.PORTRAIT.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, brunnerius napisał:

@malyrpl baw się baw i podrzucaj wnioski, ciekawym ja na której kombinacji ustawień się zatrzymasz :) 

16 regionów, 4 sygnatury, ileś trybów plus fakt, że z każdymi słuchawki jest ciut inaczej. Z tym maleństwem nie można się nudzić :)

Region J na razie przoduje (E walczy) MX3 mi nie podchodzi. 

SIG=3

PMV=2

DIM=1

 

Zachwyt A105 stopniowo "wygasa" :)

 

Haha jak to gra z pchełkami Sony MH755 :) Mega fun. Chyba zmienię region :)

 

Edytowane przez malyrpl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, malyrpl napisał:

16 regionów, 4 sygnatury, ileś trybów plus fakt, że z każdymi słuchawki jest ciut inaczej. Z tym maleństwem nie można się nudzić :)

Region J na razie przoduje (E walczy) MX3 mi nie podchodzi. 

SIG=3

PMV=2

DIM=1

 

Zachwyt A105 stopniowo "wygasa" :)

 

Haha jak to gra z pchełkami Sony MH755 :) Mega fun. Chyba zmienię region :)

 

Jeszcze jakbyś do każdej sprawdzonej konfiguracji dopisał jak to Ci gra i na jakich słuchawkach to by z tego całkiem spoko przewodnik mógł wyjść, przy weryfikacji reszty załogi ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NW-A55 plus słuchawki MDR-ZX110 (jeszcze przed upgrade) kolejne "wesołe" słuchawki :)

Wymieniłem pady dodatkowo lekki tuning wewnątrz słuchawek (uszczelnienie, dodatkowe otworki) i teraz jest magia :)

Po raz kolejny Sony Umi :)

ResizerImage298X284.jpg

ResizerImage329X287.jpg

ResizerImage408X307.jpg

ResizerImage405X233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam , przed chwilą miałem okazję porównać NW A55 i NW A105 (praz iPhone jako źródło dźwięku) na słuchawkach Fiio FH3.

Różnica kolosalna na korzyść 105.
Dzwiek otwarty, przestrzenny, pełen powietrza.

W 55 dźwięk płaski, zbasowany i dudniący.

Czy po wgraniu softu Mr .Walkmana rzeczywiście dźwięk jest jak w 105?

Przy nim także iPhone gra strasznie płasko i muli. 
Będę wdzięczny za info. Nie chce mi się wierzyć ze różnica w brzmieniu to tylko sprawa softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Przemoll napisał:

Witam , przed chwilą miałem okazję porównać NW A55 i NW A105 (praz iPhone jako źródło dźwięku) na słuchawkach Fiio FH3.

Różnica kolosalna na korzyść 105.
Dzwiek otwarty, przestrzenny, pełen powietrza.

W 55 dźwięk płaski, zbasowany i dudniący.

Czy po wgraniu softu Mr .Walkmana rzeczywiście dźwięk jest jak w 105?

Przy nim także iPhone gra strasznie płasko i muli. 
Będę wdzięczny za info. Nie chce mi się wierzyć ze różnica w brzmieniu to tylko sprawa softu.

Nie miałem okazji słuchać a105. Posiadam natomiast A55. Na oryginalnym sofcie brzmi jakby był zepsuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemoll napisał:

Nie chce mi się wierzyć ze różnica w brzmieniu to tylko sprawa softu.

Wgranie softu jest banalnie proste, przywrócenie softu domyślnego również (dosłownie dwa kliknięcia w pliki exe z podłączonym do PC odtwarzaczem), warto spróbować samemu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemoll napisał:

W 55 dźwięk płaski, zbasowany i dudniący

Serio? :D

1 godzinę temu, Przemoll napisał:

Czy po wgraniu softu Mr .Walkmana rzeczywiście dźwięk jest jak w 105?

Nie, jest o wiele lepszy. 

 

Godzinę temu, tommir napisał:

Posiadam natomiast A55. Na oryginalnym sofcie brzmi jakby był zepsuty.

W porównaniu do modowanego, na goło jest dobrze, nie przesaaadzaj ;)

 

1 godzinę temu, Przemoll napisał:

Nie chce mi się wierzyć ze różnica w brzmieniu to tylko sprawa softu.

To wszystko przed Tobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, atr3yu napisał:

U mnie też gdy sparuję a55 z iPhonem brzmi to bardzo słabo. Mam moda Mr Walkman. Może mod przez Blutooth nie działa? Gdy normalnie słucham z plików to jest bajka.

Może przyczyną jest ajfon? 

 

Na andku musiałbyś przetestować. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności