Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam się pobawić regionami, ostatnio słuchając zestawu Sony WM1A + Ultimate Ears Reference Monitor coś nie dawało mi spokoju, dźwięk był dziwny, jakby sztucznie podrasowany. Okazało się, że winny jest region MX3 rekomendowany przez MrWalkmana, na bardzo transparentnych i neutralnych słuchawkach wychodzi dopiero jak mocną V-ką gra. Szybka zmiana na region E i gra muzyka  Polubiłem się również z regionem CEV (bardziej średnicowe granie), J na specjalne okazje również się sprawdza, ale na dłuższą metę jest dla mnie zbyt gładki i zbyt ciepły.
 
Przetestowałem też wszystkie sygnatury dzwięku i najbardziej w moje gusta wpisuje się sygnatura WM1Z. Pozostałe ustawienia rekomendowane przez MrWalkman pozostawiłem bez zmian (normalna inicjalizacja DAC, tryb Plus v2, normalny gain), polecam jednak poeksperymentować z regionami, najbardziej uniwersalny na ten moment wydaje mi się być region E  Jeśli ma to dla kogoś znaczenie gram z wyjścia zbalansowanego.  
normalna inicjalizacja DAC, tryb Plus v2, normalny gain),

A gdzie mogę znaleźć te ustawienia i co one oznaczają? Poproszę o łopatologie tak krok po kroku.

Na odtwarzaczu mam soft WM1Z


Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W folderze bodajże CFW albo CFG (nie pamiętam dokładnie) znajduje się edytowalny w notatniku plik settings. Tam można zmienić wszystkie te parametry (a także inne takie jak np kolor ikon). W skrócie:

 

1. Inicjalizacja DAC - normalna to stockowe ustawienie od Sony (z nałożonym na dźwięk filtrem cyfrowym), different DAC initialization to ustawienie pomijające ten filtr (ja osobiście wolę brzmienie z normalną inicjalizacją, jest przyjemniejsze w odbiorze).

 

2. Tryb Plus v2 - w stosunku do trybu normal poprawia się scena i holografia, dźwięk jest bardziej trójwymiarowy. Jest jeszcze tryb Plus v1, ale brzmienie z nim jest bardziej agresywne i skraca on wyraźnie czas pracy na baterii. Polecam zdecydowanie tryb Plus v2.

 

3. Normalny gain - można to zrozumieć dosłownie, normalny poziom wzmocnienia na wyjściu słuchawkowym. Do bardzo czułych IEMów można zastosować tryb low gain a do bardzo wymagających nauszników tryb high gain może być pomocny. Jednocześnie zaznaczam, że w tej chwili korzystam z modelu WM1A, nie wiem czy ta opcja jest dostępna w A45/A55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W folderze bodajże CFW albo CFG (nie pamiętam dokładnie) znajduje się edytowalny w notatniku plik settings. Tam można zmienić wszystkie te parametry (a także inne takie jak np kolor ikon). W skrócie:
 
1. Inicjalizacja DAC - normalna to stockowe ustawienie od Sony (z nałożonym na dźwięk filtrem cyfrowym), different DAC initialization to ustawienie pomijające ten filtr (ja osobiście wolę brzmienie z normalną inicjalizacją, jest przyjemniejsze w odbiorze).
 
2. Tryb Plus v2 - w stosunku do trybu normal poprawia się scena i holografia, dźwięk jest bardziej trójwymiarowy. Jest jeszcze tryb Plus v1, ale brzmienie z nim jest bardziej agresywne i skraca on wyraźnie czas pracy na baterii. Polecam zdecydowanie tryb Plus v2.
 
3. Normalny gain - można to zrozumieć dosłownie, normalny poziom wzmocnienia na wyjściu słuchawkowym. Do bardzo czułych IEMów można zastosować tryb low gain a do bardzo wymagających nauszników tryb high gain może być pomocny. Jednocześnie zaznaczam, że w tej chwili korzystam z modelu WM1A, nie wiem czy ta opcja jest dostępna w A45/A55.
A OK, to dlatego nie widziałem tych opcji. Myślałem że masz a50 z softem WM1Z.
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, krz napisał:

Czym się różni 45 od 55?

Nie warto 40-50zł dopłacać?

Czysto dźwiękowo nie różnią się niczym (na tym samym sofcie). Kilka osób zgłaszało sporadyczne problemy z rozłączaniem się odbiornika BT i wydaje mi się, że częściej to się zdarzało na A45, ale to tylko przypuszczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A30 czy A40 czy A50 ...

No trzeba się moooocno wsłuchać żeby gdzieś tam coś "brzdęknęło inaczej" a i tak większość różnic to placebo i "wydaje mi się"

Czyli spokojnie można brać dowolny (miałem wszystkie mam A50 bo trafiłem okazję ale jakby to był A30 czy A40 to też bym wziął, gdyby to była okazja), dźwiękowo są bez różnicy, no chyba, że jesteś nietoperzem ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wgrany soft od mr Walkman to faktycznie bez różnicy który weźmiemy ale na stockowym firmware A45 gra lepiej.od A55 jeśli wierzyć opiniom w necie bo sam A55 nie miałem. Zresztą przełączając softy cały czas wydaje mi się, że na stockowym A45 gra jakoś z większym pazurem niż na tym sofcie od Wm1a

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robertos napisał:

Jeśli wgrany soft od mr Walkman to faktycznie bez różnicy który weźmiemy ale na stockowym firmware A45 gra lepiej.od A55 jeśli wierzyć opiniom w necie bo sam A55 nie miałem. Zresztą przełączając softy cały czas wydaje mi się, że na stockowym A45 gra jakoś z większym pazurem niż na tym sofcie od Wm1a

A ja miałem wszystkie, A45 nawet jakiś czas z A55 i powiadam Ci że na moje (i to istotna informacja) ucho to różnic w brzmieniu nie wyłapałem (oba wtedy na stocku, oba ze zdjętą blokadą głośności i oba w tym samym regionie) zostawiłem A55 bo ma dwukierunkowego BT, potem sprzedałem i A55 bo miałem nawrót audionerwozy ale już mam z powrotem i już nie sprzedam ;) 

.

.

.

chyba :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie sony nw-a45 czy 105 co bardziej się opłaca??

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


W 105 nie ma możliwości wprowadzenia żadnych zmian,jeśli poczytałeś trochę ten wątek to wiesz o czym mowa. włącznie ze zdjęciem ograniczenia głośności.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomek_Jankes napisał:

A w 55 na ile starczy ?? Czytałem że porażka ale u niektórych osób 13h na bateri to nie porażka :-)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 

W A55 starcza na tyle, że nie musisz ciągle ładować. Jeśli lecisz przez BT na LDAC to szybciej schodzi, wiadomo. Pojechałem jesienią do swojego domu nad morzem, nie wziąłem kabelka do A 55 i spokojnie przetrwałem z nim 5 dni na dokanałówkach ... Kto by tam godziny liczył w tym grajku.

18 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Bateria w 105 to porażkaemoji856.png

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Batka w 105 jak widzi A 55 to od razu przed nim klęka, nawet nic nie mówi. Od razu ... buch i na kolana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek_Jankes napisał:

A w 55 na ile starczy ?? Czytałem że porażka ale u niektórych osób 13h na bateri to nie porażka 🙂

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 

To źle czytałeś. 

 

Na bt ldac ponad 20h bezproblemowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A105 to chyba najgroszy Walkman, totalnie przestrzelona implementacja Androida.

Bateria trzyma jkkolwiek sensownie tylko na fabrycznej apce, wtedyze 20h faktycznie wyciągałem.
Ale wszystko poza Apką Walkmana zmusza Andka do resamplingu, co skraca czas grania na np. foobarze albo innym UAPP do 10-11 h.
Używając dodatkowo BT czy streamingu jeszcze szybciej bateria leci.

Lepiej brać A45 albo A55.

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A105 to chyba najgroszy Walkman, totalnie przestrzelona implementacja Androida.
Bateria trzyma jkkolwiek sensownie tylko na fabrycznej apce, wtedyze 20h faktycznie wyciągałem.
Ale wszystko poza APką Walkmana zmusza Andka do resamplingu, co skraca czas grania na np. foobarze albo innym UAPP do 10-11 h.
Używając dodatkowo BT czy stramingu jeszcze szybciej bateria leci.
Lepiej brać A45 albo A55.
O dziękuję właśnie o takie wyjaśnienie chciałem przeczytać:-)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kubachim napisał:

A105 to chyba najgroszy Walkman, totalnie przestrzelona implementacja Androida.

Bateria trzyma jkkolwiek sensownie tylko na fabrycznej apce, wtedyze 20h faktycznie wyciągałem.
Ale wszystko poza Apką Walkmana zmusza Andka do resamplingu, co skraca czas grania na np. foobarze albo innym UAPP do 10-11 h.
Używając dodatkowo BT czy streamingu jeszcze szybciej bateria leci.

Lepiej brać A45 albo A55.

Gdy słuchasz muzyki i używasz przycisków, zamiast używać ekranu. Akumulator wyciąga ponad 15h? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spark13 napisał:

Gdy słuchasz muzyki i używasz przycisków, zamiast używać ekranu. Akumulator wyciąga ponad 15h? 

 

Ja miałem A105 tak z miesiąc albo dwa. Słuchając z fabrycznej apki Walkmana odpalałem sobie album i ekran w sumie odpalałem do zmiany płyty czy coś, czy raczej rzadko, nie pamiętam jaka głośność, ale 20-22h mi wychodziło na ładowaniu. 

 

Podobny użytek z Foobar2000, Pulsarem i jeszcze czymś jeszcze - 9-11 h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności