Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, maryoosh71 napisał:

Gdybyś był tak uprzejmy dać link do paczki i instrukcję.

Ja używam tylko słuchawek bezprzewodowych i wydaje mi się, że jakość dźwięku bardzo się popsuła, podejrzewam, że ldac nie działa.

Ok, a jaki dokładnie masz w tym momencie soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maryoosh71 napisał:

To jest soft sony tylko odblokowany, ustawiony region J.

Region nie wpływa na codeki. Od czego bym zaczął na Twoim miejscu: reset do ustawień fabrycznych (zrobisz to z poziomu grajka, jak wejdziesz w ustawienia). Po tej operacji zrób restart Sony i sparuj ponownie słuchawki. Jeżeli nie pomoże, to:

1. Ściągnij na komputer TEN PLIK

2. Podłącz Sony do komputera kablem USB i sprawdź jaką 'literkę' przypisuje DAPowi komputer (E/F/G itp.). Uważaj, żeby znaleźć literkę DAPa, a nie karty SD (po podłączeniu Sony do komputera będziesz miał dwie nowe literki - jedna to pamięć wewnętrzna Sony, druga to karta SD)

3. Otwórz Command Line w tym folderze, w którym masz ściągnięty plik z punktu pierwszego (jeżeli nie wiesz jak to zrobic - otwórz na komputerze folder, w którym masz ściągnięty plik, następnie będąc w tym folderze w pasek adresu wpisz "CMD" i kliknij enter). Otworzy się okno Command Line:
open cmd in folder.PNG

 

4. Po otworzeniu okna Command Line trzeba wpisać komendę, która ustawi region. Żeby to zrobić wpisz

"scsitool-nwz-v27.exe E: dest_tool set CEV off" i naciśnij enter.

CMD command.PNG

 

 

Literkę "E" zamień na taką, pod którą u siebie na komputerze znajdziesz Sony (instrukcja z punktu drugiego). Literki "CEV" odpowiadają za region, który chcesz ustawić (każdy region ma inny kod). "CEV" odpowiada za Europę Wschodnią. Pozostałe regiony oraz całą instrukcję znajdziesz TUTAJ.

Po zmianie ustawień zresetuj ustawienia Sony (zrobisz to z poziomu odtwarzacza).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!
Pytanie do posiadaczy Walkmana A55 i zarazem iPhone'a. Naczytałem się o LDAC'u trochę i mam w rezerwacji A55 w sklepie,  jednak wnioskując z niektórych wpisów na Head-Fi zaczynam mieć wątpliwości czy aby na pewno różnica w jakości dźwięku między LDAC w Sony a AAC w iPhone jest na tyle słyszalna, że tłumaczy zakup DAPa.

Wg niektórych przepaść, inni piszą, że na granicy percepcji a jeszcze inni, że nie słyszą równicy. Słuchawki które mam zamiar łączyć to WF-1000XM4 i Technics AZ60, słucham na iPhone (AAC) i jak dla mnie jest ok. Ale jeśli dzięki LDAC może być znacząco lepiej to przygarnę sobie tego A55
Pytam, bo w domu wszyscy siedzimy na j
apkach i nie mam jak sprawdzić LDAC-a.

 

 

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rymcymcym napisał:

Pytanie do posiadaczy Walkmana A55 i zarazem iPhone'a.

Dużo zależy jakiej muzyki się słucha (różnicę w wyższym bitrate i generalnie wyższej rozdzielczości słychać wyraźniej z żywymi instrumentami, dużo mniej z elektronicznymi samplami). Po drugie - słuchasz z plików czy serwisów streamingowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Najner napisał:

Dużo zależy jakiej muzyki się słucha. 
słuchasz z plików czy serwisów streamingowych?

Jazz, Soundtracki, Ambient, Rock mniej więcej w takiej kolejności :) 

W drodze streaming (bo tu i tak różnicy nie słychać), w domu głównie pliki (mniej więcej połowa jest w Hires)

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Najner napisał:

Pierwsza opcja od góry. Potem wyłącz i włącz DAPa, będziesz musiał ponownie sparować się ze słuchawkami BT.

 

Dzięki Najner

Pozmieniałem, powypóbowywałem i okazuje się, że ustawienia dźwięku nie działają z bluetooth na żadnym regionie.

Może ten DAP tak ma a może u mnie coś nie hula?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@maryoosh71 ktoś już tutaj, a jak nie tu to na hedfaju, pisał, że "cza se" apkę jakąś pewnie od sonego wgrać, załadować z niej ustawienia EQ do słuchawek a potem sparować słuchawki z grajkiem. Wyguglujesz jak się postarasz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, brunnerius napisał:

@maryoosh71 ktoś już tutaj, a jak nie tu to na hedfaju, pisał, że "cza se" apkę jakąś pewnie od sonego wgrać, załadować z niej ustawienia EQ do słuchawek a potem sparować słuchawki z grajkiem. Wyguglujesz jak się postarasz ;)

 

Problem w tym, że słuchawki są używane z różnymi urządzeniami i byłoby to dość niewygodne, tym bardziej, że inne sprzęty zjadaja dosłownie tego soniaka, myślę, że mimo starań nie wyciągnę z niego za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rymcymcym napisał:

Jakie słuchawki waszym zdaniem najlepiej dogadują się pod względem synergii z A55? Pytam zarówno o doki jak i o duże nauszniki.

 

Jeżeli nie boisz się wrzucać softów, to synergia w zasadzie Cię nie ogranicza, bo możesz zainstalować wersję ciepłą, chłodną albo neutralną. Jeżeli nie zamierzasz bawić się softami i chcesz zostać przy domyślnym (nie polecam), to nie polecałbym słuchawek ciepłych albo z wolnym dołem, bo A55 jeszcze bardziej go zaokrągli i spowolni. No i domyślny soft jest bardziej cichy, więc uwaga na trudne do napędzenia słuchawki, bo może być cienizna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki transakcji z @MrSheep oraz spotkaniu i pomocy @Najner, jestem posiadaczem Sony a45. Brzmi dla mnie bardzo dobrze, jest lekki, steruję nim bez problemów z kieszeni, ma gniazdo pamięci, funkcję shuffle, timer wyłączenia, super bateria. No, naprawdę, git majonez. Nie wiem, czy drugiego nie kupić na zapas 🙂

IMG_20211127_073937.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 22:17, Najner napisał:

 

... chcesz zostać przy domyślnym...

 

"Domyślnym" w sensie tym od sony czy od MrWalkmena?

20 godzin temu, side napisał:

...jestem posiadaczem Sony a45.

 

Czemu nie wziąłeś a55?

--------------------

Zastanawiam się czy nie brać a55 (są na allegro jeszcze). Co sądzicie o dostępności baterii (puki co nie widziałem na żadnych aukcjach)? Czy te od "bliźniaczych" modeli będą pasować? Sony wymieni jakby co? To ciągle poważna firma? Sama bateria ukryta w bebechach podobnie jak we współczesnych telefonach...

Edytowane przez Ziutek108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Za sprawą Mikołaja dołączyłem do klubu.
Na karcie są FLAC 24bit a pierwszy kontakt wygląda jak na załączonym zdjęciu.
Co powinienem zrobić?
Dodam że odtwarzacz widzi kartę.a7724aaaa331163b894b4d1fe8f159f1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Gdzie kupiłeś? Na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności