Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, requal napisał:

Czekam na śmiałka, który wrzuci to na A55 i podzieli się wrażeniami :-)

brunnerius, do boju 😉

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 By default, the "down" position of the Hold button is for the "Normal" mode, while the "up" position is for the chosen "Plus" mode (choose it in the settings file).

U mnie jest odwrotnie hold button na górze, wtedy jest "Normal" mode. Gdzie się zmnienia Plus v1 czy v2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję właśnie nowy soft na A45. Pierwsze wrażenia w duecie z MDR-EX800ST i JVC FDX1 (region J, tryb Plus v2) bardzo pozytywne - piękny analogowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości, cały czas nie mogę wyjść z podziwu ile można wycisnąć z tego niepozornego grajka :D 

 

Czy jest jakiś ogólny konsensus co do tego, który region brzmi najlepiej? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2021 o 23:57, MrSheep napisał:

 

 

Sprzątam

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertos napisał:

@requaltam w paczce instalacyjnej sa 2 strojenia - Midnight i projectZ. Testowałeś może oba czym się różnią?

Nie. Tylko Midnight teraz wgrałem. Project Z słuchałem dłuższy czas już wcześniej, ale moim zdaniem ten DMP-1Z był lepszy. Chociaż może to być kwestia słuchawek. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SDXC 256GB (V30 I 3) na NW-A55 działa bez problemu, podejrzewam że 512GB również (https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00171492 tutaj jest napisane że do 2TB karty Sony działają, ja mam karte Goodram)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nielegalne oprogramowanie...

Edytowane przez requal
Zmieniłem zdanie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zainstalowałem najnowszy firmware Walkman One, z każdym kolejnym softem jest coraz lepiej :) Wgrałem external tuning WM1Z (tryb Plus v2, normalna inicjalizacja DACa, region MX3 - czyli stockowe ustawienia MrWalkman, po sprawdzeniu kilku regionów jednak MX3 uważam za najlepszy, zaraz po nim E, U i J). Aktualnie testuję na dość słabych słuchawkach (w oczekiwaniu na reshell customów) ale i tak dźwięk zwala z nóg, holografia, separacja, rozdzielczość - wszystko jest na bardzo wysokim poziomie :) Charakter (z tuningiem WM1Z) określiłbym jako neutralność z analogowym akcentem. 
 

Serdecznie polecam spróbowanie najnowszego softu, mamy 4 główne profile brzmienia do wyboru (Midnight - ciepły, Dawn - chłodniejszy/analityczny, Neutral - coś pomiędzy Dawn a Midnight oraz stockowe brzmienie WM1Z - aktualnie mój faworyt), do tego kilkanaście różnych regionów czy nawet tryb inicjalizacji DAC (standardowy oraz „inny”, czyli z pominięciem wszelkich zbędnych bajerów od Sony), także możliwości personalizacji dzwięku pod własne gusta jest mnóstwo :) 

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie wypróbować ten nowy soft, ale chyba mam problem z instalacją, dokładniej ze StockRevertem. Odpalam exe i wg info w pliku txt:

"The device should restart into the update mode, and the update bar on the player's screen should fill up to the end."

 

Nic takiego się u mnie nie dzieje, tj. wygląda jakby player się restartował, ale nie wchodzi w żaden update mode, tylko uruchamia się w normalnym trybie. W informacjach o urządzeniu dalej pokazuje Firmware mod by MrWalkman. Instalacja NW-A40 v.1.10 nie działa, tak jakby nie widział playera wpiętego w usb.

Miał ktoś podobny problem?

 

Edit: przy odpaleniu installera Walkman One też każe mi podłączyć urządzenie, czyli wygląda to jakby odtwarzacz nie był wykrywany prawidłowo przez system, mimo że mam włączony mass usb storage, a windowsowy explorer widzi pamięć odtwarzacza 😑

 

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jouhou napisał:

Chciałem sobie wypróbować ten nowy soft, ale chyba mam problem z instalacją, dokładniej ze StockRevertem. Odpalam exe i wg info w pliku txt:

"The device should restart into the update mode, and the update bar on the player's screen should fill up to the end."

 

Nic takiego się u mnie nie dzieje, tj. wygląda jakby player się restartował, ale nie wchodzi w żaden update mode, tylko uruchamia się w normalnym trybie. W informacjach o urządzeniu dalej pokazuje Firmware mod by MrWalkman. Instalacja NW-A40 v.1.10 nie działa, tak jakby nie widział playera wpiętego w usb.

Miał ktoś podobny problem?

 

Edit: przy odpaleniu installera Walkman One też każe mi podłączyć urządzenie, czyli wygląda to jakby odtwarzacz nie był wykrywany prawidłowo przez system, mimo że mam włączony mass usb storage, a windowsowy explorer widzi pamięć odtwarzacza 😑

 

widzę w stopce, że masz DMP-A40 FEv2 zainstalowany to musisz odpalić Stock Revert z tej wersji  a nie tą z Walkman One

jak nie masz to spróbuj z tej paczki https://mega.nz/file/TjQiBDyK#H4mIx3aOqQT4Hwb_0m_IjNMqD6aTJH-xi9H-sUSXi5s

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem co tu piszecie Kamraci, że te nowe softy MrWalkmana grają jeszcze "lepij" to upolowałem A55 za niecałe 4 stówki z wysyłką się błąkał po alledrogo, nie mogłem nie kliknąć ;)

dzisiaj przyszedł, wrzuciłem nowy soft i znowu "o u ja łem" :D 

Sony umi w podzespoły a MrWalkman w softy.

 

Czyli wrócił pirat marnotrawny do klubu minipiździawek sony ;) 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy (koleżanki, jesli są w ukryciu), odkąd za sprawą jednego kolegi z forum mam dostęp do plików z Tidala w wersji offline, rozglądam się za dapem bez andka, bez streamingów. A tytuł wątku głosi, że Sony umi w muzykę, to pytam tutaj, jakiego soniacza polecacie, aby miał:

- funkcję shuffle

- timer, że sam się wyłączy

- dobrą baterię

Najważniejsze na koniec, super umiał w muzykę :) I to jest priorytet w stosunku do powyższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony umi w to co piszesz ale czy umi w pliki offline tidala to nie wim, bo ja nie umim :D

rozglądaj się za a30, a40, a50

SQ z softem MrWalkmana to nie wiem czy ktoś się przyczepi. Ja na pewno nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, side napisał:

Koledzy (koleżanki, jesli są w ukryciu), odkąd za sprawą jednego kolegi z forum mam dostęp do plików z Tidala w wersji offline, rozglądam się za dapem bez andka, bez streamingów. A tytuł wątku głosi, że Sony umi w muzykę, to pytam tutaj, jakiego soniacza polecacie, aby miał:

- funkcję shuffle

- timer, że sam się wyłączy

- dobrą baterię

Najważniejsze na koniec, super umiał w muzykę :) I to jest priorytet w stosunku do powyższych.


A35/A45/A55 jeśli nie potrzebujesz wyjścia zbalansowanego, ZX300 albo WM1A (obydwa są teraz w komisie w zacnych cenach) jeśli takie wyjście Cię interesuje ;) Na tym samym sofcie (Walkman One) i z tymi samymi ustawieniami wszystkie brzmią bardzo podobnie, oczywiście im wyższy model tym trochę lepsze technikalia (nie jest to jednak przepaść, raczej subtelne różnice - we wszystkich siedzi ten sam wzmacniacz S-Master HX, a większość roboty robi właśnie soft) :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności