Skocz do zawartości

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

Nie był bym taki pewny.

Generalnie zwykle LineOut da ale w serii ZX już nie zadziała sprawdzałem.

Omijanie sekcji dac sony i podłączanie innego daca to jak kupowanie bmw z silnikiem Fiata

Sama seria bardzo ok.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, brunnerius napisał:

No pytał to podpowiedziałem, nie chciałem po chamsku pytać "po co?"

 

Bo sonduję opcje. :) 

Nie mam żadnego dapa i do tej pory nie miałem. Ale np. w stacjonarce mam rozdzielny streamer, dac i wzmak, bo uważam, że to daje więcej możliwości. Sprzęt może mi się podobać funkcjonalnie, może mieć płynną obsługę, być niezawodny i trwały, ale jeśli nie będzie odpowiadał mi dźwiękowo, miałbym możliwość szukania innego charakteru dźwięku. Tym bardziej że w ogóle nie używam "małych" słuchawek, tylko wokółuszne i mocy prawie na pewno nie będzie wystarczająco. Potrzebuję sprzętu, który mogę używać "z doskoku", przed snem itp, i nie odpalać całej stacjonarki albo lapka.

Rozumiem, że A45 i A55 pod tym względem się nie różnią. 

Czy w ogóle gdzieś na forum ktoś porównywał A45 i A55? Czy to jest warte różnicy ceny, czy zmiany są kosmetyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rotgut napisał:

Bo sonduję opcje. :) 

 

Spoko ;)

 

1 godzinę temu, Rotgut napisał:

Czy w ogóle gdzieś na forum ktoś porównywał A45 i A55? Czy to jest warte różnicy ceny, czy zmiany są kosmetyczne?

Gdzieś ktoś coś pisał. Mogę za Ciebie przewinąć wątek i poszukać ale, ekchm ;)  ten ktoś wrzucił na bazarek A45 po nabyciu A55 :)

A co do ceny to jak po nocnych promocjach poszukasz to różnica w cenie się zaciera i wybór staje się oczywisty.

 

A w kwestii kosmetyki to często ta kosmetyka decyduje o wyborze.

Edytowane przez brunnerius
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunnerius - walę się w moją chudą klatę, że aż żebra dudnią 😉

Miałem na urlopie sprawdzić połączenie czystego sygnału (LO) z A55 przez WMport spięty FiiO L5 z Aune B1 - mea culpa, nie zrobiłem tego.

Żona przywiozła mi nad morze B1 i L5, ale tego ... no, nie mogłem za bardzo przeginać, więc wolny czas poświęciłem jednak rodzinie.

Właśnie wróciłem po 2 tyg. do domu, ogarnę w dwa dni firmę, muszę zweryfikować co mi pracownicy nawyrabiali przez ten czas.

Natknąłem się na moje boje z A15+B1 ( to był 2016 r) i tak sobie pomyślałem, że to jest nieźle opisane, więc zrobię testy dokładnie na tych samych plikach i słuchawkach.

Będzie fajna retrospekcja i zobaczymy czy coś się z mieniło przez te 4 lata.

Tak pisałem w 2016 roku :

 

"DX80 i A15+Aune B1, tandem nazywany dalej dla uproszczenia AB.

Czemu tak ? Ludzie byli tego ciekawi.Wiem, że niesprawiedliwie, bo jeden gość wychodzi do ringu z podkowami w rękawicach,a drugi nie, ale cóż ... Sprawiedliwość to mit rozpowszechniany przez literaturę.

 

Czemu do ogólnego ? Nie jest to żaden test, bo raz,że nie umiem, dwa, że nie lubię.

To tylko garść luźnych spostrzeżeń. Na szybko i z doskoku.

No to ... jedziemy.

Grajki bez uzdatniaczy programowych,pliki 16/44 flac.

Użyty materiał :

1. Blade Runner CD1 z trzypłytowego wydania soundracka.
2. Pat Metheny "What's It All About" głównie na zapętlonym "And I love Her".
3.The DALI CD v.3 tu poszła cała płyta ze względu na różnorodność materiału muzycznego.
4.Tron Legacy


Dół - trochę mocniejszy w AB, ale wchodzi na średnicę. Rozchodzi się szerzej, potrafi jednak pohukiwać ( i to bardzo wyraźnie kiedy Pat przygrywa )

Średnica - w DXie wydaje się być bliżej słuchacza, jest lepiej opisana w przestrzeni w której wybrzmiewa, taka ... bardziej namacalna, do dotknięcia.

Góra - w AB jest głośniejsza, wybija się nad inne pasma, ale nie kłuje, potrafi jednak zdominować bas w utworze co nie znaczy, że bas nie potrafi walnąć. Potrafi. Tej góry do końca nie rozumiem, bo ogólne opinie są takie, że jest przycięta, a na wykresach widać tam wyraźny spadek.Piszę jednak tak jak to dzisiaj słyszę wiedząc, że jutro to samo mogę usłyszeć zupełnie inaczej.

Scena - AB gra troszkę szerzej,a DX ciut lepiej w głąb.

Pasma - DX ma je bardziej zrównoważone, bez dwóch zdań.

Na AB są odczuwalne takie szarpnięcia, a to dół wchodzi na średnicę, a to góra nagle przykrywa sobą całą resztę. Pasma są jak "Dwoje na huśtawce".
I nie chodzi mi o dynamikę, że coś walnie w forte, coś zagdacze w piano, bo te sprawy to przecież norma w utworach ( znaczy kiedyś, bo teraz króluje loudness war,ale ja tego nie słucham, bo nie mogę )
Tak więc chodzi o to, że w AB to jest tak : lecimy na dół, a teraz lecimy na górę ( przejaskrawiam dla czytelności tego co piszę).
W DX80 wszystko to dzieje się w sposób zrównoważony i uporządkowany.Przejścia są płynne, dół spokojnie gasnąc wpuszcza na scenę średnicę albo górę. Uzupełniają się jak zgrana sztafeta na bieżni.

Zawsze pisałem, że A15 ma w miarę równo jak na Sony zestrojone pasma. Na swoje szczęście pisałem "w miarę", bo teraz na przykładzie DX-a widzę, że równi i równiejsi są nie tylko obywatele w naszym kraju ;)

Wgląd w nagrania - przy czym nie mam na myśli holografii, ale separację i czytelność instrumentów bez roztrząsania tej sprawy na poszczególne pasma - DX rządzi.

A15 - rozrywkowe granie pełne funu.
DX - zrównoważone granie, kultura podawanych dźwięków.

A15 - lepiej czuje się w muzyce rozrywkowej typu pop, rock.
DX - czuje się wszędzie dobrze - z przyjemnością wysłuchałem Rondo all'Ungarese Haydna w wyk.Norwegian Chamber Orchestra czy In the Hall of the Mountain King Griega jak również szeroko pojętej muzyki akustycznej z płyty DALI 3 typu blues, rock i jazz.W takich klimatach A15 trochę nadrabia miną przy DXie, zwłaszcza w muzyce klasycznej.

DX jest bardziej wszechstronny, lepiej sobie radzi z rozpiętością tonalną utworów, bo podaje je w bardziej zrónoważony sposób.
Można dlatego odnieść wrażenie, że A15 gra bardziej dynamicznie - odbywa się to jednak kosztem rozdzielczości, czytelności i równowagi poszczególnych pasm ( wyżej o huśtawce )


Dźwięki z DX-a są pełniejsze, lepiej wybrzmiewają, ale są mimo tych wybrzmień ładnie od siebie oddzielone.
Ce****e się taką wyższą ( słowo wytrych ) kulturą grania.

No i to byłoby na tyle.Muszę teraz wybrać ;)

Pisałem wcześniej kiedy słuchałem "gołego" A15 i DX80, że Sony nie padł na matę powalony na łopatki, ale ugiął kolana.

Spodziewałem się więc, że w tandemie z B1 wyjdą na ring i zaczną się lać z DXem. Początkowo tak się wydawało.

Badali się trochę i młócili w pierwszej rundzie.

Potem im dalej było w las tym więcej nut przepuszczonych przez moją makówkę. No i ... AB zaczął robić uniki, a obraz zaczął się klarować.

Niby walczył, ale bardziej parował ciosy niż je zadawał.

Wydawało mi się, że różnice będą mniejsze bo jednak B1 to niezły czarodziej, ale jednak, hmmm ... gdyby mi teraz przyszło wyjść ze sklepu z fantem, to wyszedłbym z DXem.
Przy czym nie korzystałem z prądożernych słuchawek, a tylko drewnianych Grado 325 by Michauczok i Fidelio L2.
Przy łakomczuchach możliwe, że wyszedłbym z AB.
Niestety nie mam teraz na pokładzie nic prądożernego oprócz SWS-ów,a ich nie podepnę, bo nie mam jak.

Zaznaczam na koniec, że gdyby nie brzytwa Ockhama to A15 zostałby w domu, a nie wyjeżdżał niebawem pod barwy innego klubu bokserskiego."

 

Linkuję cały wątek, bo jest tego raptem 2 strony, a są w nim ciekawe wpisy :

 

 

 

Tak mnie jeszcze nawiedziło, że mało kiedy oglądamy się wstecz.

Pędzimy za nowościami, które nas mamią, że będzie piękniej i lepiej, a jednocześnie łapiemy za winyle i sprzęt vintage.

Takie swoiste rozdwojenie jaźni.

Sam jestem ciekaw jak A55 wypadnie w porównaniu z A15, ale muszę się przez dwa dni ogarnąć z rzeczywistością.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 18:07, hibi napisał:

WM port - jakie są dostępne typy kabli do naszych grajków - jakie tryby są dostępne?

O coś nowego. Serio pytam. Jakie tryby? 

Bo jak masz na myśli kabelek lineout, drugi do podpięcia jako dac/ładowanie/transfer plików to ja znam tylko te tryby "pracy kabelka"

Lineouta robisz z zamkniętymi oczami tylko cza wtyczkę od majfrienda nabyć a drugi kabelek masz w zestawie.

W dniu 11.06.2020 o 16:33, Rotgut napisał:

@brunnerius I wszystko jasne. A55 czeka w schowku na nocną promocję. :)

ps. i wielki like za Victora Wootena. :P

 

Jo Victa !! :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dołączam do klubu. Za mną właśnie zmiana regionu. Na T70 to i bez tego było ok, a teraz to wpinam DT880 i jest całkiem dobrze. :)

Po BT też już sprawdzam. Jest napisane LDAC, a mój prosty telefon podobno nie ma LDAC, więc nie wiem, co to znaczy, ale nieważne.

 

Soony_A55.jpg

Jeszcze dodam, że chyba na żadnym zdjęciu nie widziałem tego grajka obok czegoś innego. Więc tu dla porównania typowy smarfon.

NW_A55_2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ło "Mahko" ...

Miałem zupełnie inne zajęcia niż okołomuzyczne, sorki.

I ... zupełnie zapomniałem, że miałem wpisać jak A55 zabangla przez FiiO L5 z Aune B1.

Jezusie, Buddo i Manitu ... Nie odnalazłem w tym połączeniu mankamentów o których lata temu pisałem - połączenie Sony A15+B1.

Nic, a nic.

Tak więc bez rozbierania materii na kwarki : jak komuś chce się dłubać, ściągać wtyki-sryki i lutować ( bo L5 chyba już sprzedażowo umarło ) to spokojnie można to zrobić.

W ramach akcji - zabijam nudę, drżę z niepewności czy to ma sens, chcę sprawdzić swojego przenośnego wzmaka z sygnałem A55 na LO itp, itd, et caetera ...

 

W 2016 pisałem :

 

"Użyty materiał :

1. Blade Runner CD1 z trzypłytowego wydania soundracka.
2. Pat Metheny "What's It All About" głównie na zapętlonym "And I love Her".
3.The DALI CD v.3 tu poszła cała płyta ze względu na różnorodność materiału muzycznego.
4.Tron Legacy"

 

Teraz pojechałem na tym samym koniu (materiale), ale wtedy pisałem : "Dół - trochę mocniejszy w AB, ale wchodzi na średnicę. Rozchodzi się szerzej, potrafi jednak pohukiwać ( i to bardzo wyraźnie kiedy Pat przygrywa )" - z A55 nic nie pohukuje i nie wchodzi na średnicę.

 

2016 - "Góra - w AB jest głośniejsza, wybija się nad inne pasma, ale nie kłuje, potrafi jednak zdominować bas w utworze co nie znaczy, że bas nie potrafi walnąć. Potrafi. Tej góry do końca nie rozumiem, bo ogólne opinie są takie, że jest przycięta, a na wykresach widać tam wyraźny spadek. Piszę jednak tak jak to dzisiaj słyszę wiedząc, że jutro to samo mogę usłyszeć zupełnie inaczej."

 

Teraz - góra nie jest głośniejsza, nie dominuje bas. Widać wyraźny progres.

 

2016 - "Na AB są odczuwalne takie szarpnięcia, a to dół wchodzi na średnicę, a to góra nagle przykrywa sobą całą resztę. Pasma są jak "Dwoje na huśtawce".
I nie chodzi mi o dynamikę, że coś walnie w forte, coś zagdacze w piano, bo te sprawy to przecież norma w utworach ( znaczy kiedyś, bo teraz króluje loudness war,ale ja tego nie słucham, bo nie mogę )
Tak więc chodzi o to, że w AB to jest tak : lecimy na dół, a teraz lecimy na górę ( przejaskrawiam dla czytelności tego co piszę)."

 

Teraz - nie występuje.

 

Czuć jednak, że DX80 ma więcej mocy co rzutuje na całokształt. 

 

CXałość tekstu z 2016 : 

 

Podpinałem teraz tak jak wtedy Fidelio L2 i Grado 325 (wersja złota) udrewniona przez Michauczoka.

 

I tak jak w 2016 wygrał DX80 tak teraz wygrywa u mnie fun i bezkablowość A55+TWS.

 

Ot, taki znak czasów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2020 o 19:50, paratykus napisał:

Ło "Mahko" ...

No w końcu  :D

Dzięki. Odbiłem Little Bear od @Lord Rayden czas sprawdzić jak z a55 zabangla po LO

Edytowane przez brunnerius
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale mama żony umierała od dłuższego czasu (leżała prawie trzy lata), a ostanie 3 m-ce były bardzo ciężkie dla nas wszystkich.

Pochowaliśmy Mamę dwa tygodnie temu i powolutku wracam do normy.

Odpaliłem daaawno nie słuchanych kolumn - Ulf Wakenius "Taste of Honey" i ... znowu chce się żyć 🙂

 

Pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dopisujemy się do klubu z moim nowym nabytkiem NW-A55L, już w sumie nie L bo blokada ściągnięta i nie-L-owe dodatki dostępne :D

 

Na wstępie chciałbym zapytać czy macie jakieś dobre źródło skórzanych pokrowców na ten odtwrzacz. A jako drugi temat - wysłałem zapytanie do 3mk czy docięli by (i w jakiej cenie) matową folię do A55. Jeżeli będzie dostępna to może ktoś byłby chętny, można by wziąć więcej ;)

 

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich,
 
Nabyłem dzisiaj odtwarzacz Sony NW-A55L, dałem za niego 600 zł (nówka z allegro, z lombardu) oraz słuchawki Final Audio E3000 (nówki, allegro - 233 zł).
Jak uważacie, dobry zestaw za taką cenę?
Pozdrawiam.
Cza było kupić u mnie to by co taniej jeszcze poszło :D No ale po ptokach.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
29 minut temu, d_nac napisał:

Czy zmiana regionu w A55 dodaje tylko głośności, czy jakoś magicznie sprawia, że sama jakość wzmocnienia jest lepsza? Z głośnością już teraz jest ok, ale jakby więcej mięsa miało to dać, to nie pogardzę :) 

Każdy region gra nieco inaczej, taka zmiana poza głośnością. Więcej mięsa możesz dodać przez mody:

https://www.mrwalkman.ml/p/dmp-a50-series.html?m=1

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem Sony A 55L.

Chciałbym ustawić region USA. Będę wdzięczny, jeśli ktoś spojrzy i podpowie czy dobrze wszystko rozumiem.

Ściągnąłem ze strony Rockbox  Sony DestTool v27.

Sony po podłączeniu  do komputera ma przypisaną literę dysku F:

Procedura będzie taka:

podłączam A55 do PC 

Naciskam na klawiaturze R+ znaczek Windows .

W konsoli wpisuję scsitool-nwz-v27.exe  F:  dest_tool set  U  off

Zatwierdzam przyciskiem Enter i region się zmienia .

Potem reset ustawień do fabrycznych .

 

 

Edytowane przez Oktawian12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Alternatywny soft do Sony A40 (na stronie jest teżdo serii 30): https://www.mrwalkman.ml/p/dmp-a40.html

 

Features:

- sound signature aimed at resembling the one of the DMP-Z1
- DSEE AI (present on DMP-Z1)
- progressive JPEG and interlaced PNG album covers are supported
- Bluetooth Receiver function
- 10 band equalizer
- Vinyl Processor with 4 selectable modes
- Visualizers: Spectrum Analyzer/Analog VU Meter/Digital Peak Meter
- Direct Source replacing ClearAudio+ (cannot play DSD and MQA files while this is enabled)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robertos napisał:

Alternatywny soft do Sony A40 (na stronie jest teżdo serii 30): https://www.mrwalkman.ml/p/dmp-a40.html

 

Features:

- sound signature aimed at resembling the one of the DMP-Z1
- DSEE AI (present on DMP-Z1)
- progressive JPEG and interlaced PNG album covers are supported
- Bluetooth Receiver function
- 10 band equalizer
- Vinyl Processor with 4 selectable modes
- Visualizers: Spectrum Analyzer/Analog VU Meter/Digital Peak Meter
- Direct Source replacing ClearAudio+ (cannot play DSD and MQA files while this is enabled)

Do A30 i A50 też, ale nie robię na razie. Gdzieś ktoś na Forum pisał może, że warto ?

Chyba Chico99 w A55 zmieniał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, atr3yu napisał:

Warto. Dźwiękowo na plus i nareszcie skończyły się cyrki z wyświetlaniem okładek. 

O, to muszę ogarnąć temat, bo właśnie 3 dni temu zaczęły mi w sposób losowy znikać okładki ...

Czy to będzie trudne dla humanisty ?

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Zrobiłem sobie przerwę od forum, dłuższą taką ale ostatnio coś audionerwoza się zaczęła wybudzać to se wróciłem, czytam wertuję to tamto, wątek ekshibicjonistyczny, testy, komis, wiadomo... Trafiam na ogłoszenie Chico99.

Uo, mówię, modzik do soniacza? Fajno. 

Download, install, pyk ;)

I audionerwoza zażegnana.

Polecam, warto zainstalować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności