Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, espe0 napisał:

Mój kabel już chyba doszedł do siebie :). Apropos dyskusji w króliczarni, Powiem że słucham już przez jakiś czas tego walkmana i zauważam taką jedną bardzo ciekawą "przypadłość" serii A. Chodzi o naturalną ułudę występowania instrumentu wręcz w pomieszczeniu w którym słucham. Głównie słucham ostatnio właśnie m650tek i Billie Jeanów. Obie pary mają tą synergiczność jeżeli chodzi o ww. Słuchałem przeróżnych instrumentów na żywo bez amplifikacji i powiem że robi mnie ten mój zestaw czasami w konia :P Co ciekawe ZX1 nie miał tych "czarów", a a45 i a105 mają. 

 

W a45 podobno użyli wzmaka słuchawkowego z WM1Z (CXD3778GF)* i w a105 też** - pewno na innym prądzie i elektronice towarzyszącej - ale fakt jest taki że to słychać !!!

 

źródła:

https://www.sony.com/electronics/walkman/nw-a40-series#product_details_default

** https://www.head-fi.org/threads/the-sony-40th-anniversary-walkman-thread.909629/page-87#post-15338138

https://thewalkmanblog.blogspot.com/2019/10/what-soc-is-sony-using.html

IMG_20200531_220425.jpg

A co w A55 siedzi?

Ja znowu wyładowałem nad morzem i jak zwykle mam problemy z netem.

Cud, że się właśnie teraz udało połączyć. Tak więc samemu ciężko będzie szukać.

7 minut temu, brunnerius napisał:

@espe0no bo małe Sony umi w muzyke :D
 

@paratykus no i jak tam to połączenie z B1?

No … eee ... zapomniałem zabrać nad morze B1😟, a taki był plan - na spokojnie sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, paratykus napisał:

A co w A55 siedzi?

Ja znowu wyładowałem nad morzem i jak zwykle mam problemy z netem.

Cud, że się właśnie teraz udało połączyć. Tak więc samemu ciężko będzie szukać.

No … eee ... zapomniałem zabrać nad morze B1😟, a taki był plan - na spokojnie sobie sprawdzić.

To ma być podrasowana a45 więc również CXD3778GF tam musi siedzieć. Nigdzie tego na Sony nie piszą ale na nieoficjalnych stronach zagranicznych jest taka informacja.

 

http://www.hyperjaq.com/catalog/product_info.php/products_id/168

 

https://sonycuongphan.vn/may-nghe-nhac-sony-walkman-nw-a55

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ma_x_ym napisał:

Dobra, głupie pytanie, jak zmienić region? Mam tylko opcję wyboru języka...

Musisz użyć programiku ( nie stresuj się, wszystko można odkręcić i trwa chwilę).

To powinno być wcześniej w wątku.

Niestety wydma pod którą siedzę powoduje, że wifi działa jak winniczek.

Ja zmieniłem region tak naprawdę dla radia, które pojawia się po tym zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ma_x_ym napisał:

Nie było o programiku, każdy się chwali, że zmienił region.... Napiszcie jak :) 

chodzi o rockbox'a https://www.rockbox.org/wiki/SonyNWDestTool?

Ogarnę Ci to jeśli nikt wcześniej się nie zgłosi, ale idę plażą do Dźwirzyna.

Zrobimy to później, ok?

Słuchaj na razie jak jest, ogarniaj grajka. Przynajmniej jak zmienisz region to będziesz wiedział czy jest jakaś różnica dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ma_x_ym napisał:

👍

… ale doją z kasy nad Bałtykiem, muszą się odkuć skubańce 😉

 

Instrukcja zdjęcia blokady:

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://jtm.gg/walkman-create-playlists/&prev=search

Rozpiska szczegółowa rockboxa :

https://www.rockbox.org/wiki/SonyNWDestTool#Windows:_AN1

(tak, to jest to co linkowałeś)

 

Napisz jak organoleptycznie-programowo-dźwiękowo odnajdujesz tego Soniaka.

Mój wczoraj w nocy przeszedł bezproblemowo niezamierzony crash test 👍

Pozdrówki

 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję. Muszę tylko kompa z windą ogarnąć, na maca nie ma jak widzę.
Pierwsze wrażenie jest takie, że na Tiso, tak na szybko tylko na nich sprawdzałem, przy vol 60 było juz głośno, wiec nawet z blokadą nie jest źle. Wieczorem odsłuchy, dam znać.

PS. Nad morzem zawsze kroją, corona nie ma nic do tego
Miłego

07595bd1835a693e3505fd6e7579e673.jpg
Jak na razie, to najbardziej podoba mi się funkcja odbiornika bluetooth
Mega sprawa, a Bluetooth działa świetnie, zarówno jako odbiornik, jak i z słuchawkami. Nie tnie, dobry zasięg nawet przez ścianę, bez opóźnień na YT.
Sam grajo mały, mniejszy niż myślałem, ale to na plus. Wykonanie, wiadomo, świetne. Przyciski tylko po jednej stronie (prawej) umożliwiają obsługę jedną ręką, są intuicyjne w obsłudze, więc ergonomia jak dla mnie 10.
Wielkość, obsługa, funkcje idealnie mi pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ma_x_ym napisał:

Super, dziękuję. Muszę tylko kompa z windą ogarnąć, na maca nie ma jak widzę.
Pierwsze wrażenie jest takie, że na Tiso, tak na szybko tylko na nich sprawdzałem, przy vol 60 było juz głośno, wiec nawet z blokadą nie jest źle. Wieczorem odsłuchy, dam znać.

PS. Nad morzem zawsze kroją, corona nie ma nic do tego emoji1.png
Miłego


Jak na razie, to najbardziej podoba mi się funkcja odbiornika bluetooth emoji16.png
Mega sprawa, a Bluetooth działa świetnie, zarówno jako odbiornik, jak i z słuchawkami. Nie tnie, dobry zasięg nawet przez ścianę, bez opóźnień na YT.
Sam grajo mały, mniejszy niż myślałem, ale to na plus. Wykonanie, wiadomo, świetne. Przyciski tylko po jednej stronie (prawej) umożliwiają obsługę jedną ręką, są intuicyjne w obsłudze, więc ergonomia jak dla mnie 10.
Wielkość, obsługa, funkcje idealnie mi pasują.

Z BT też to zauważyłem, że jest mocny i stabilny. Aż grajka zacząłem na wszystkie strony oglądać skąd w nim taka stabilna transmisja.

Po połączeniu z WF-1000xm3 mogłem słuchać nawet na parterze (A55 na piętrze), były miejsca gdzie go na moment przytykało, ale ogólnie to bardzo OK.

Z tego co mam to BT tak mi się teraz układa zasięgiem : A55-->fon-->Shanling M1-->Pionek XDP-100r. Dwa ostatnie zamiennie w zależności od tego jakie słuchawki BT podepnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ma_x_ym napisał:

Faktycznie, zmiana regionu na U, daje dużo lepsze granie, ja już też po :)
Dzięki @paratykus za pomoc

Czyli ogólnie rzecz biorąc jesteś Waćpan kontent ?

Ja żonę urabiam żeby mi przywiozła z domu kabelek FiiO L5 i Aune B1, ciekawi mnie jak tam z LO przez WMport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, brunnerius napisał:

Nie tylko Ciebie  :)

Jak widzisz pracuję nad tym 😉

Mówiłem już żonie przez fona, że te dwie rzeczy są mi bezwzględnie potrzebne.

Gorzej jest z tym, że będzie musiała zajrzeć do 7-u szuflad wypakowanych po brzegi moimi zabawkami ...

O reakcji na to nie myślę na razie. W końcu jestem na urlopie, będę się martwił jak przyjedzie 😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za może głupie pytanie, ale czy do dapów Sony można bezproblemowo wpiąć przenośny dac/amp? 


Miałem zamiar kupić jakiegoś mądrego chińskiego dapa, ale jako nowicjusz, to nie wiem, czy nie lepiej by A55, a potem ewentualnie jakoś go wzmocnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rotgut napisał:

Z góry przepraszam za może głupie pytanie, ale czy do dapów Sony można bezproblemowo wpiąć przenośny dac/amp? 


Miałem zamiar kupić jakiegoś mądrego chińskiego dapa, ale jako nowicjusz, to nie wiem, czy nie lepiej by A55, a potem ewentualnie jakoś go wzmocnić.

Musisz mieć kabel audio WMport, którym połączysz Sonego z amp/dac. Bezproblemowo jeśli masz taki kabel. Fiio robi np.

W dniu 4.06.2020 o 15:47, ma_x_ym napisał:

Tak 😁
Teraz czas na dalsze odsłuchy.

Muszę powiedzieć, że A55 i Spring 1 to świetny duet :) Znakomity nawet. Dawno mnie tak nic nie zauroczyło w audio. Serio.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Rotgut napisał:

Z góry przepraszam za może głupie pytanie, ale czy do dapów Sony można bezproblemowo wpiąć przenośny dac/amp? 


Miałem zamiar kupić jakiegoś mądrego chińskiego dapa, ale jako nowicjusz, to nie wiem, czy nie lepiej by A55, a potem ewentualnie jakoś go wzmocnić.

Potrzebujesz kabelka, który wyprowadzi Ci czysty sygnał z WMportu tak jak Ma_x_ym napisał. Podpinasz drugą stronę pod przenośnego wzmaka i braki "prądu" Ci nie straszne.

Mnie bardzo fajnie grał kiedyś Sony A15 z Aune B1. Żona dowiozła mi teraz z domu kabelek FiiO (miałem nówkę zafoliowaną od czasów A15) i sobie testuję właśnie B1 z A55.

Ten kabelek nazywa się FiiO L5 tylko, że ... nie wiem czy to da się jeszcze gdzieś kupić ? Musisz poszukać.

 

edit : napisałem do przedstawiciela FiiO w Polsce o ten L5.

Jeśli coś odpiszą to wkleję.

Edytowane przez paratykus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paratykus napisał:

Potrzebujesz kabelka, który wyprowadzi Ci czysty sygnał z WMportu tak jak Ma_x_ym napisał. Podpinasz drugą stronę pod przenośnego wzmaka i braki "prądu" Ci nie straszne.

Mnie bardzo fajnie grał kiedyś Sony A15 z Aune B1. Żona dowiozła mi teraz z domu kabelek FiiO (miałem nówkę zafoliowaną od czasów A15) i sobie testuję właśnie B1 z A55.

Ok. Ale Aune b1 to wzmak bez sekcji daca. A mogę wypuścić tym kablem sygnał tylko w cyfrze np. na jakieś ifi albo AQ Cobalt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności